401

Odp: Prasy rolujące

mam znajomego pracującego w JD i opowiadał mi o prasie która nie  ma tylnej klapy a jedynie kurtynę na wahaczu. Boki komory się w czasie wyrzutu rozchylają. Prasuje się bardzo szybko, kasa... oj nie pamiętam ale zdaje się że padła cena 200 tysięcy. Prasa ma dwa pasy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

402

Odp: Prasy rolujące

http://www.youtube.com/watch?v=WdAPDVBaQgo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

403

Odp: Prasy rolujące

Ja kupilem wczoraj john deere 550 z 1990 roku,szeroki podbieracz,odrzutnik bel,cena 16000 zł.Dzisiaj zrobilem pierwsze dwa bele i wydaje sie byc ok.Musze jeszcze tylko opanowac ustawianie zbicia i automatyczne wlaczanie owijania,bo musialem recznie na linke.Zalozylem dwa sznurki,a owija  tylko z jednego,ale to wystarczy.Zobaczymy pozniej,jak bedzie sie spisywala.

404

Odp: Prasy rolujące

a co nie chciało automatycznie owijać?
zbicie ustawiasz na pierwszym zaworze który jest na presie po drodze od traktora

E 516 na części
Telefon 695 076 269

405

Odp: Prasy rolujące

czy ktoś z formułowiczów posiada welgera z podawaniem na dwa sznurki? W mojej rp 200 coś to obwiązywanie nie idzie tak jak by miało, nie zawsze utnie drugi sznurek, nie zawsze chwytak go złapie, czasem się urwie. Powoli tracę cierpliwość, więc może jeśli ktoś miał styczność to pomoże.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

Odp: Prasy rolujące

Mam pytanie odnośnie prasy łańcuchowej. Czy można skracać łańcuch zwijający? Ja mam już koniec naciągu i jest już bardzo luźny a nowy do warfamy to coś koło tysiąca czyli razem prawie 3 tysiące remont bo 2 łańcuchy i koła zębate też trzeba zmienić.

407

Odp: Prasy rolujące

3 tysie ? To jest  pikuś . Na taki remont . Sąsiad ma  nową Leyly  pasową  po 2 tyś.  beli zaczynają się schody . A w Claasie też  pasowej  wałek plus łożyska  i przesyłka 7 tysi  :stu:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

408

Odp: Prasy rolujące

seba masz rację, wymiana taśm czy pasów w zachodnim sprzęcie idzie w ładne dolary..
Ja dla odmiany mam prasę walcową i też narzekam, dziś jak zatarło mi się łożysko na jednym walcu to o mało nie puściłem prasy z dymem.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

409

Odp: Prasy rolujące

valenciacf1 co to za  prasa ? ogólnie do ciebie to mam rzut kamieniem , a łożysko czy walec już przerabiałem .

410 Ostatnio edytowany przez andrzej612b (2012-08-24 18:43:16)

Odp: Prasy rolujące

moja to class 44s ,sory że post pod postem ale mój net coś dzisiaj muli cóż - pada ale może trochę odpoczynku się przyda :beer:

411

Odp: Prasy rolujące

o rany strach czytać co piszecie, w takim razie chwalę allacha że mam moją pasówkę wymiana łożyska 15 zł więc szarpnąłem się na dwa po obu stronach rolki, spinka do pasów- popękały spinki w sianokiszonce bo były już fest wytarte a i dobijałem że 385 pot szedł z pach- spinka 35 zł.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

412

Odp: Prasy rolujące

Ja w tym roku się nawymieniałem tych spinek... ale teraz powinny starczyć na trochę

Odp: Prasy rolujące

A ja chyba zimą oddam prasę do serwisu bo ojciec rozmawiał z dealerem i stwierdzili że dobrze by było założyć centralne smarowanie łańcuchów przy wymianie na nowy. jak bez smarowania wytrzymały z 20-25tys to teraz znowu parę lat bedzie spokój.

414

Odp: Prasy rolujące

Ale tych w komorze, czy napędowych? Jeśli tych pierwszych, to wg. mnie pomysł :crez:

415

Odp: Prasy rolujące

Fenol powiedz mi jaką masz tą Twoją prasę pasową? I czym ją ciągniesz? Ja bym Chciał kupić jakąś dobrą i najlepiej niedrogą ;D prasę pasową. Rocznie robię ok 400-500 kulek.

416

Odp: Prasy rolujące

Tak jak ja ma rivierre casalis/ massey ferguson. Ja ciągam 360-tką i jakoś daje radę. Raczej wielkich problemów z eksploatacją nie ma a i ładnie zwinie smile

Tu masz co nie co o tych prasach http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1847

417

Odp: Prasy rolujące

Dzięki za szybką odpowiedz. A czy Twoim zdaniem ciągnik o mocy 40KM da sobie z nią rade?
W grę wchodzi tylko słoma i siano, sianokiszonki wogóle bym nie robił.
Tak się zastanawiam z tym ciągnikiem 40 KM bo znalazłem taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=SySOgAZ- … re=related

418

Odp: Prasy rolujące

W sumie moja 60-tka już nie jest w najlepszej kondycji dym wali korkiem wlewu, jak ma ciężko to oleju też sobie lubi łyknąć i w sumie nie wiadomo ile koni jeszcze mu zostało smile
Szczerze mówiąc wolałbym coś mocniejszego bo czasem brakuje mocy, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Jak widać 30stka jako tako sobie radzi

419

Odp: Prasy rolujące

Brat prasuje i jakoś bardziej zadowolony z c355 niż 80 km czy też Forsza. Skrętna, mniej spali. A jak słaba słoma była to 3 szosowa i heja. Chociaż były takie góry że 2 nie podeszła ..

420

Odp: Prasy rolujące

W mnie gość ma starą Z230 i C360 daje radę dobić belę do około 100-120cm, ale zdarza się, że i mniej. Nie wiem czego to wina, mówi, że mocy mu brak roll