421

Odp: Prasy rolujące

Coś ta prasa nie bardzo trawi siano, otwiera się (brak haków)
http://www.youtube.com/watch?v=MDSYhA17j-A

Ale ktoś coś poradził na to
http://www.youtube.com/watch?v=v6JzVYTR … mp;list=UL
Tylko czy to się opłaca?

422

Odp: Prasy rolujące

korner2 napisał/a:

Coś ta prasa nie bardzo trawi siano, otwiera się (brak haków)
Ale ktoś coś poradził na to
Tylko czy to się opłaca?

To że nie trawi to nic. Szedłeś może kiedyś za taką prasą? Mówię Ci - sieczka posłana jak pod krowy (taśma).
A co do pytania: prasa w przyzwoitym stanie to ok. 3k.pln. Rury na walce, dorabianie osi, łożyska i inne szpreje + tokarz/frezer = inna prasa nie wymagająca wkładu i takich przeróbek (no dobra, z 2k trzeba dołożyć). Ale należy także pamiętać, że najważniejsze jest ZDROWIE i szkoda go na takie kombinacje wink

423

Odp: Prasy rolujące

No właśnie i w sumie się ciesze że nie wpakowałem sie w ten polski szajs, a już chciałem ją kupować :stu: . W sumie to moja pasówka też zostawia ak jest bardzo krótka słoma to właśnie jak by było świeżo pościelone

424

Odp: Prasy rolujące

wiecie co panowie ...    jak już gdzies wspominałem to zakupiłem prase sipme Z263  i powiem  że jak na razie  prasuje się nią  świetnie ... z początku nie mogłem dojśc do ładu z podbieraczem ale taśma cierna za 10 zł  załatwiła sprawę  i podbieracz idzie jak trzeba . prasuje się za równo siano jak i słoma ...  ma zatrzaski na klapie przez co się  sama nie otworzy  słoma łądnie zbita

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

425

Odp: Prasy rolujące

Wojtas ty masz już trochę nowszą. Oglądałeś filmiki które podałem z z 230? jakaś totalna masakra

426

Odp: Prasy rolujące

totalna masakra ...  ale zobacz że ta totalna masakra swego czasu się już naprasowała ...  na tamte czasy  to było coś na obecne kupa złomu z dodatkiem  taśmy gómowej ...   jeszcze wiele tych pras  pracuje i coś mi się zdaje że nadal bedą ...  znam typka co robi sobie co roku taką 100 bel słomy  i mówi że jest ok ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

427

Odp: Prasy rolujące

No dobra jednym będzie pasowała innym nie i nie chodzi mi o to żeby sie chwalić że kogoś jest lepsza albo nie , ważne że ty jesteś z niej zadowolony wink

Odp: Prasy rolujące

Helmut napisał/a:

Ale tych w komorze, czy napędowych? Jeśli tych pierwszych, to wg. mnie pomysł :crez:

No łańcuchów zwijających. Nowsze mają już centralne smarowanie a moja 6 lat temu nie miała nawet tego w opcji. A dlaczego zły pomysł?Za kilka tysięcy będzie prawie nowa prasa bo przecież łańcuchowa to 5-6 łańcuchów z 10 lożysk i troche blachy.

429

Odp: Prasy rolujące

kolega kupił rc 125 od handlyrza za 6500, szok co?
wczoraj omal nie spaliłem  prasy przesówkę ustalającą wielkość balota przesunąłem tak mocno że robiła bale większe niż 1,8m widelec oparł się o rolkę, metal darł o metal i się zakopciło, natychmiast wysrałem balota i zjechałem na zaorane. Na szczęście żar się tylko zrobił. Jak na złość zawsze mam ze sobą gaśnicę a w wówczas nie miałem.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

430

Odp: Prasy rolujące

gaśnica święta rzecz!!! wczoraj dwu kilowa proszkowa uratowała mój kombajn,pole,las no i mnie. Koledzy nie ma żartów z ogniem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Prasy rolujące

A mi jakiś skurwiel podpalił w nocy stóg ze słomą. 70 balotów poszło. Dobrze że  w tym miejscu nie ułożyłem więcej

432

Odp: Prasy rolujące

niewydostanieszsie napisał/a:
Helmut napisał/a:

Ale tych w komorze, czy napędowych? Jeśli tych pierwszych, to wg. mnie pomysł :crez:

No łańcuchów zwijających. Nowsze mają już centralne smarowanie a moja 6 lat temu nie miała nawet tego w opcji. A dlaczego zły pomysł?

A no dlatego, że łańcuch ciągle ma kontakt z masą zwijaną, więc żeby był wilgotny, to trzeba by lać na każdy olej litrami, i to ciągle, bo dajmy na to słoma, wszystko z nich zbierze. Nie mówię już o wyglądzie łańcucha wymoczonego w oleju i obsypanego sieczką słomową oraz o tym, jak taki balot wyglądałby nasączony olejem. No i gdzie tu ekonomia roll
Pokaż mi prasę, gdzie łańcuchy zwijające (te z listwami) są smarowane? Łańcuchy napędowe (większość pras), łożyska na walcach (np. McHale) owszem, ale zwijające?

433

Odp: Prasy rolujące

Fenol napisał/a:

kolega kupił rc 125 od handlyrza za 6500, szok co?
wczoraj omal nie spaliłem  prasy przesówkę ustalającą wielkość balota przesunąłem tak mocno że robiła bale większe niż 1,8m widelec oparł się o rolkę, metal darł o metal i się zakopciło, natychmiast wysrałem balota i zjechałem na zaorane. Na szczęście żar się tylko zrobił. Jak na złość zawsze mam ze sobą gaśnicę a w wówczas nie miałem.

witaj w klubie,  niedawno miałem bardzo podobną przygodę, ja do tej pory o gaśnicy nie myślałem, od tej pory bez gaśnicy nie wyjeżdżam.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

434

Odp: Prasy rolujące

jak by ktoś potrzebował centralne smarowanie łańcuchów do prasy to posiadam takie cudo na sprzedaż, nówka, można zamontowac praktycznie na każdej prasie

Odp: Prasy rolujące

Helmut napisał/a:
niewydostanieszsie napisał/a:
Helmut napisał/a:

Ale tych w komorze, czy napędowych? Jeśli tych pierwszych, to wg. mnie pomysł :crez:

No łańcuchów zwijających. Nowsze mają już centralne smarowanie a moja 6 lat temu nie miała nawet tego w opcji. A dlaczego zły pomysł?

A no dlatego, że łańcuch ciągle ma kontakt z masą zwijaną, więc żeby był wilgotny, to trzeba by lać na każdy olej litrami, i to ciągle, bo dajmy na to słoma, wszystko z nich zbierze. Nie mówię już o wyglądzie łańcucha wymoczonego w oleju i obsypanego sieczką słomową oraz o tym, jak taki balot wyglądałby nasączony olejem. No i gdzie tu ekonomia roll
Pokaż mi prasę, gdzie łańcuchy zwijające (te z listwami) są smarowane? Łańcuchy napędowe (większość pras), łożyska na walcach (np. McHale) owszem, ale zwijające?

Wiesz mi bez smarowania wytrzymała tak jak mówiłem 20-25 tys sztuk, a dealer powiedział że te ze smarowaniem wytrzymuja dużo więcej.Więc dałes mi do myslenia tym postem.

436 Ostatnio edytowany przez Helmut (2012-08-31 22:59:28)

Odp: Prasy rolujące

niewydostanieszsie napisał/a:

Wiesz mi bez smarowania wytrzymała tak jak mówiłem 20-25 tys sztuk, a dealer powiedział że te ze smarowaniem wytrzymuja dużo więcej.Więc dałes mi do myslenia tym postem.

25k bel to wg Ciebie mało?? lol To dużo, no chyba że rocznie robisz 10 tysi wink
A dealer mówi to, co każe mu firma, a ta jak za pewne wiesz pragnie zarobić. Niedługo to zaczną wymyślać dodatkowe smarowanie do kół w prasie, bo jak ktoś ma dużo pól to łożyska na osi mogą polecieć od przejazdów lol A pieniądz rządzi i tyle. Co z tego że żywotność twoich łańcuchów wzrośnie, skoro za centralne smarowanie mógłbyś je zmienić kilka razy... (hipotetycznie)

A nie daj Boże pożar - słoma z olejem leci jak wata z dymem w słoneczne, bezchmurne dni neutral

437 Ostatnio edytowany przez pawlon (2012-09-01 16:33:27)

Odp: Prasy rolujące

Helmut napisał/a:

... Co z tego że żywotność twoich łańcuchów wzrośnie, skoro za centralne smarowanie mógłbyś je zmienić kilka razy... (hipotetycznie)

ja swój zestaw mogę oddać za 6 stówek

438

Odp: Prasy rolujące

http://moto.allegro.pl/prasa-rolujaca-i2594853680.html Panowie co sądzicie, bo zaczynam poszukiwania prasy do c-360. Nieduży zestaw potrzebuje gdyż mam mokre łąki, poradźcie coś

439

Odp: Prasy rolujące

To jest pewnie poprzedniczka rc 121, a tak w ogóle to nisko stoi, podbieracz oparty o ziemię?

440

Odp: Prasy rolujące

Idragon szukaj coś 120X120 bo ta to wielkie monstrum i jak do c360 to raczej coś walcowego ze względu na mały opór .