701

Odp: Prasy rolujące

Ja bym się chętnie wymienił za obornik ale nie ma z kim. Jestem największym hodowcą trzody chlewnej w powiecie, a mam aż 7 tuczników na stanie smile

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

Odp: Prasy rolujące

Ja w tym roku pierwszy raz będę miał słomy mało. Wszystkie jare pokosiłem jako gps i w baloty. W okolicy wszyscy zbierają słomę, zawsze się prosili żeby za darmo zabrać bo kłopot tylko co roku ciąć.

703

Odp: Prasy rolujące

Laszek napisał/a:

Wszędzie słomy brakuje.

Za darmochę tak, a jak przyjdzie wyciągnąć gotówkę z kieszeni to nikt nawet nie spyta po co to masz. Ja w tyn roku zsiekam ze 20 ha, sąsiad ma jeszcze z 2000 kulek zeszłorocznej, ale każdy jak usłyszy, że trzeba zapłacić, to już nie potrzebuje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

704

Odp: Prasy rolujące

Marku może w Twoich stronach tak jest ale u nas słono płacą i nie ma że boli. Jeden drugiego przebija z ceną. Ci co '' słabiej '' gospodarczą to na słomie lepszy interes robią jak na zbożu.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

705

Odp: Prasy rolujące

Tylko mieć transport. U nas stoi ogłoszenie ze po150 tona słomy i sobie stoi. Jest firma w Ząbkowicach Biomasa Południe ale widocznie u nich jeszcze taniej .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Prasy rolujące

Jak u was z biomasą? Podobno interes leży. Koło mnie firma zalega jeszcze z kasą zeszłoroczne siano. Mam trochę towaru co albo ściółka albo pelet ale jak mają mi nie zapłacić to lepiej rzucić krowom zimą pod nogi.

707

Odp: Prasy rolujące

Nie mam pojęcia jak płacą itp bo nie sprzedaje słomy. Ci co mieli umowy to wozili ale też dużo im zostało. Ja w zeszłym roku jak sie dorwałem do prasy to tyle nakręciłem ze w tym roku tylko 50 dla siebie zrobie ,jeszcze ze sto mam.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

708

Odp: Prasy rolujące

U mnie w okolicy kilka lat temu Heniu kupił zakład w którym właśnie robili pelet ale wszystko cacy szło jak była na to dotacja z państwa. Obecnie zakład stoi...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

709

Odp: Prasy rolujące

Handel słomo kwitnie może nie koniecznie na biomasę ale zbierają co się da no mleczarze te podkręcają cenę dziś jeden dzwonił i 25 za kulkę oferował i od razu z zaliczką się rwał.Trzymam cenę 30 jak nie to sieczkarnia zrobi co trzeba.

710

Odp: Prasy rolujące

Racjonalne podejście Scoda.

Odp: Prasy rolujące

W tamtym roku 140zł/tona brała brykieciarnia więc jak balot porządnie zbity to 30zł szału nie robi.

712

Odp: Prasy rolujące

Ta zapłać za zrobienie i dowóz to goły i wesoły zostaniesz.

Odp: Prasy rolujące

Mi chodzi o to że po 30/bela to tanio:)

714

Odp: Prasy rolujące

U mnie 200zł/ha lub 100zł/tona ale prasowanie i zwózka po mojej stronie.
Balot w zeszłym roku po pasówce ok.150 cm ważył średnio 160 kg.
30 zł balot to drogo.

715

Odp: Prasy rolujące

180kg to ważył balot słomy po mojej Krone 125. W 2012 roku naszła nas chęć na sprzedaż słomy na biomasę, narobiłem u siebie i sąsiadów ponad 700szt. Miałem podpisaną umowę na odbiór po 200zł/t ale kupujący upadł i została nam kupa gnoju.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

716

Odp: Prasy rolujące

W mojej okolicy 13-15 biorą za usługę prasowania 150 kg słomy przy cenie 200 zł/tonę to kolejne 30 zł Zwózka, transport...
Macie za dużo wolnego czasu. Logika wskazuje, że lepiej to spryskać RSMem i zaorać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

717

Odp: Prasy rolujące

https://www.youtube.com/watch?v=nLErVVLpSs8

718

Odp: Prasy rolujące

No to u mnie trochę inaczej się zrobiło bela 150 po welgerce 30pln ale sami prasują i zbierają, ja tylko liczę ile tego wyjeżdza, a za to biorę suchy kurzak z pod klatek same kupy bez słomy łódka 1500.

719

Odp: Prasy rolujące

colibeer napisał/a:

U mnie 200zł/ha lub 100zł/tona ale prasowanie i zwózka po mojej stronie.
Balot w zeszłym roku po pasówce ok.150 cm ważył średnio 160 kg.
30 zł balot to drogo.

Przepraszam za nie doprecyzowanie.oczywiscie ceny sa dla kupujacego i tyle kosztuje sloma z pokosu.
Napisalem ze po mojej stronie bo ja kupuje slome bo swojej za mało.

Odp: Prasy rolujące

Kolejny problem ze sterownikiem w NH 650. Przyciski na sterowniku nie reagują wcale. Wielkość ustawiłem do kiszonki na 120. Rano wszystko działało a po południu chciałem wjechać w siano i okazało się że nie działa ani od wielkości ani od ilości owinięć- żaden przycisk. Wyświetlacz działa, sterownik piszczy jak trzeba się zatrzymać. Żwykły elektromechanik samochodowy sprawdzi taki sterownik?