161

Odp: Prasy rolujące

to czym prasujesz

162

Odp: Prasy rolujące

Dorwalem Krone 10-16 z przebiegiem 6500 bel. robilem nia glownie slome i siano bo do sianokiszonki mam walcowke.

163

Odp: Prasy rolujące

Z nieba chyba spadłeś smile chce kupić właśnie taką prasę, opisz jakie wyposażenie masz i jak się sprawuje, czym jeździsz i jakie efekty smile

164

Odp: Prasy rolujące

Więc na wyposażeniu tej prasy jest zmienna komora 100/160x120cm, podbieracz podnoszony hydraulicznie o szerokości 1,8m niestety  nie ma docinacza ale w słomie bądź w sianie jest on nie potrzebny:) Centralne smarowanie łańcuchów oraz taśm prasujących, taśmy te są napinane hydraulicznie, wiązanie tylko siatka, odrzutnik bel, sterownik.
Ciągam ją John Deere 3050 ma on ok 97 koni, czasem jechałem z nią po polu na trójce+
dość szybko i nie zapychało jej w sumie w tym roku słoma nie była za dobra:P ale belki ładnie dobite od początku,  wiadomo zmiennokomorowa:) w mokrej sianokiszonce belki wyglądały na słabe ale jak wyszedłem je obejrzeć to tylko był omam:)
Jak każda łańcuchówka na pusto chodzi głośno ale nie przeraźliwie:) w pracy cichnie.
Tak sie składa że na następny sezon chcen kupić pasówke do słomy więc moge ją sprzedać:)

pozdrawiam!

165

Odp: Prasy rolujące

Mam pytanko odnośnie pras z nożami i bez. Jaka jest różnica w pobieraniu przez bydło kiszonki pociętej i całej ?? Trawy na kiszonkę wysokie nie są ale powiedzmy gdy robimy kiszonkę z żyta lub mieszanki zbożowej (materiał długi) - bydło daje radę ??

gg 5118068

166

Odp: Prasy rolujące

kolega spasa żyto zrobione orkanem wcinają aż się uszy trzęsą więc czy z pryzmy czy z balota nie będzie różnicy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

167

Odp: Prasy rolujące

Fenol to że się zajadają to jasna sprawa ale mi bardziej chodzi o różnicę w długości sprasowanego materiału. Z nożami ładnie posieka a prasa bez noży zwinie całe żyto które będzie długie i właśnie o to mi chodzi - jak krowa miele pyskiem taki długi materiał. Osobiście nie mam doświadczenia bo podaje pasze rozdrobnione a przynajmniej nie takie długie.

gg 5118068

168

Odp: Prasy rolujące

Witam.
Andi - napisz coś więcej o tej prasie - marka, typ, rodzaj. Podaj też cenę - jestem bowiem zainteresowany zakupem czegoś takiego. Może się dogadamy.
Pozdrawiam.

169

Odp: Prasy rolujące

w tym roku zrobiłem po raz pierwszy sianokiszonkę z żyta prasa bez rotora i jestem mile zaskoczony co prawda opasy ale wcinają lepiej niż kiszone na pryzmie po sieczkarni

170

Odp: Prasy rolujące

Mam pytanie do wszystkich którzy robią sianokiszonki w balotach. Jaka prasa będzie optymalna pod względem technologicznym no i oczywiście jak najtańsza?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

171 Ostatnio edytowany przez Marcino (2010-12-06 00:47:40)

Odp: Prasy rolujące

ja w tym roku kupiłem nową prase z koleką na pół z nożami i rotorem bez noży to nie polecam widze różnice ogromną w zakiszaniu i braniu z balika i najlepsza kiszonka to prawie sucha że sie zaczyna kurzyć. foto jak wygląda w bardzo trudnych warunkach http://s.fothost.pl/upload/10/48/c3ca2da5.jpg polecam ten model sprawdził sie w 100%

172

Odp: Prasy rolujące

Marcino ale ta prasa to raczej zbyt tania nie jest hmm Co prawda nie mam jeszcze prasy ale w styczniu ma by sprowadzona rivierka rc 115 z dociskiem hydraulicznym zwiniesz co chcesz.
Jak byłem oglądać rc 121 to facet sprzedawał bo nie zwijała sianokiszonki (docisk sprężynowy) ale mówił że chce kupić rc 125. Z tego co zrozumiałem to w jego okolicy zwijają trawę zaraz po skoszeniu także ładnie tam prasy tyrają tongue

173

Odp: Prasy rolujące

72+vat

174

Odp: Prasy rolujące

! li tylko...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

175

Odp: Prasy rolujące

ja mam pytanie o class roland 46 nie zamyka sie do końca po wyrzuceniu beli a zegar pokazuje ze komora zamknięta co to morze być chłopaki

176

Odp: Prasy rolujące

a nie napchało się złomy pod czujkę? u mnie parę razy się tak zrobiło i też już dostawałem żylaków na mózgu :stu:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

177

Odp: Prasy rolujące

nie wiem, rzucę okiem tylko powiedz mi jeśli możesz gdzie to jest bo u mnie w clasie to taki zegar ciśnienia oleju

178

Odp: Prasy rolujące

Klapa przy odpowiednim ciśnieniu to powinna być zamknięta chyba że o coś się mechanicznie opiera ,niekiedy zabezpieczenia na siłownikach też zahaczają .Ale siłowniki chowają się do końca ?bo jeśli tak to mocowania ich się odgięły .

179

Odp: Prasy rolujące

jak klapa sie zamknie do końca to ciśnienie na zegarze jest w 3/4 tak jakby byla tam bela

180

Odp: Prasy rolujące

Miał ktoś do czynienia z prasą rolującą Pottinger? Konkretnie model 3120, 1998rok- walcowo- łańcuchowa, sterownik, sznurek, siatka, szerokie kolo podbierak 140cm- troche wąski- nie wiem czy podejmować temat tej prasy przez ten podbierak właśnie.... hmm

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726