Temat: wybuchł akumulator

No właśnie co było powodem? Rozpadł się na pól podczas odłączania od prostownika wystrzelił mi prosto w twarz , pokrywa wybiła  mi palec co mogło się stać nigdy  czegoś takiego nie doświadczyłam. Odpaliłem kombajn i poszedłem odłączyć prostownik i wtedy wybuchł.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: wybuchł akumulator

Może zaiskrzyło przy odłączaniu prostownika ? nad naładowanym są gazy.

3

Odp: wybuchł akumulator

iskra +gaz =wybuch też tak mniałem. mało się nie zesr,,,m ze strachu na szczęście oczy i twarz cała.

Leszek   dla kolegów'

4

Odp: wybuchł akumulator

Aku przy ładowaniu wydziela mieszanine tlenu z wodóem. *** wybuchową. Wywali nawet bez iskry, wystarczy że lekko się ją sprężyny do kilku Pascali. I im większy prąd ładowwnia tym więcej gazów.Dlatego przy ładowaniu ważne jest bypoluzować koreczki na celach bo nigdy nie wiadomo czy czasem odpowietrzenie nie jest gdzieś zapchane. Do tego po ładowaniu dla pewności odczekać chwilke i co najważniejsze dołączać prostownik po uprzednim wyłączeniu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: wybuchł akumulator

u nas kiedyś wybuchł w 60-tce ale w tedy ojciec coś spawał przy kabinie "puszce" a dziadek zamiast masę od spawarki przykręcić to ją położył na pokrywie akumulatora i tym sposobem go rozsadziło

6

Odp: wybuchł akumulator

Najbezpieczniej podłączyć zacisk od prostownika na rozruszniku, wtedy z akumulatorami niech się dzieje co chce, zawsze jest jakaś bezpieczna odległość. Tyle że w kombajnie trza by latać na górę z prostownikiem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: wybuchł akumulator

Tlen + wodór = mieszanka piorunująca tak to się nazywa z chemicznego punktu widzenia.
W skrzynce zgromadziły się gazy i przy odłączaniu prostownika niewyłączając go z sieci przeskoczyła iskra i kabummm.

Pamiętam jak kupowałem mojego forsza  gość wyjął akku z 80 podładował go o wiózł na sankach, kabel zwarł o zaiskrzyło i wywalił mu prosto w twarz.
Nie ma żartów.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

8

Odp: wybuchł akumulator

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanin … uj%C4%85ca