1 Ostatnio edytowany przez mat83 (2007-07-17 23:14:00)

Temat: elektromagnes do sieczkarni

Koledzy wczoraj urywający się pas napędzający sieczkarnie rozwalił mi stycznik elektromagnesu (524). Może ktoś z Was ma coś takiego? help. Nówka to wydatek ponad 1000zł:( ZONK! Ps.  Wada konstrukcyjna według mnie. Powinna być jakaś osłona..... DEMED!!!

2

Odp: elektromagnes do sieczkarni

Skontaktuj sie z Panterą on tam rozbiera forszajki i sam ma 524 może coś pomoże?

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703

3

Odp: elektromagnes do sieczkarni

ktoś z moich znajomych to przerabiał jak sobie przypomnę kto to powiem jak to zrobił :hmmm:

Już wiem tam gdzie robią rozdrabniacze mogą ci dorobić zestaw kół tak że napęd będzie od odrzutnika słomy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4 Ostatnio edytowany przez kobi (2007-07-18 19:05:39)

Odp: elektromagnes do sieczkarni

jeśli mechanizm jest taki sam jak w 514 to można to awaryjnie skręcić śrubami - M12x100 8,8 w tulejkach 18mm o ściankach 2,5 mm  - by chodziła sieczkarnia.

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

5

Odp: elektromagnes do sieczkarni

to nie od odrzutnika jak pisałem a od silnika tu masz foto

http://images25.fotosik.pl/30/271cf28ecd3517c6.jpg

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: elektromagnes do sieczkarni

ja tak miałem w 524 - napęd sieczkarni (czeskiej, nieoryginalnej, trzy lata młodszej od kombajnu) z silnika, uruchamiany napinaczem (cięgłem) przy włączaniu młocarni..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

7

Odp: elektromagnes do sieczkarni

Dzięki za pomoc. Kupiłem rzutem na taśmę stycznik za 830 zł sad w następnym sezonie przerobie na napinacz albo załaduje śruby i z głowy smile  Piotrze dzięki za foto - teraz wiem jak mniej więcej zrobić.

8

Odp: elektromagnes do sieczkarni

to troche przepłaciłeś

9

Odp: elektromagnes do sieczkarni

o kurde, 830zł? nie wiem jak to dokładnie działa i wygląda, ale ja bym wolał poszukać jakiegoś wiejskiego elektryka/elektronika/mechanika, który by mi zrobił jakąś prowizorkę, aby tylko działało, tym bardziej ze i tak planujesz przerabiać..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

10

Odp: elektromagnes do sieczkarni

ja nieradze szukać żadnych lipnych elektryków bo mogą zrobić więcej bałaganu niż to warte jest lepiej zamontować oryginalne części tylko trzeba troche poszukać

11

Odp: elektromagnes do sieczkarni

a macie morze jakieś zdjęcie elektromagnesu chciałbym kupić i przerobić u mnie w kombajnie bo mnie troszkę wkurza to zakładanie pasa względnie inne rozwiązania pozostaje otwarty na propozycje

12

Odp: elektromagnes do sieczkarni

mówisz i masz
http://rudemenes.fotosik.pl/albumy/582362.html

Jak to będzie za mało to zrobię więcej zdjęć

13

Odp: elektromagnes do sieczkarni

nie wiesz może ile taka urzywka

14

Odp: elektromagnes do sieczkarni

jak to działa po co sa te szczotki są jakieś zapatki

15

Odp: elektromagnes do sieczkarni

Jutro porobię zdjęcia. Wrzucę je na hosta dopiero w poniedziałek w pracy, bo przez łącze domowe robiłbym to przez tydzień smile.
Krótki opis działania:
Sprzęgło elektromagnetyczne bierze napęd z tego samego miejsca co pas napędzający młócarnię. Sprzęgło cały czas pracuje (jak jest odpalony silnik). W momencie, kiedy w kabinie włącze przełącznik, to na sprzęgło idzie napięcie i elektromagnes przyciąga koło napędzające sieczkarnię. Wyłączma przełączk - sprzęgło odbija. Proste  - mam nadzieję, że zakumałeś.

Nie wiem ile kosztuje używka - tą sieczkarnię mam "od zawsze". Jak chcesz, to za jakiś rok-dwa będę zmieniał kombajn to ci sprzedam moją 512 smile

16

Odp: elektromagnes do sieczkarni

wystarczy mi moje 524 ale mam sieczkarnie zwykłą i myśle co by ją przerobić na elektromagnes

17

Odp: elektromagnes do sieczkarni

jokier-konin mi się wydaje że Wągrowiec zrobiłby ci taką przystawkę , to co wstawił rudemenes to szczotkotrzymacz do zachodnich szarpaczy i jak się uszkodzi to tragedia cenowa (nowy ok.1000 zł) i można go zastąpić z Wągrowca( cena ok. 200zł) i dodam że ten zachodni jest na 12V a ten z polski24V. Wągrowiec sprzedaje szczotkotrzymacze i dorabia gwint na jaki sobie życzysz . Więc myślę że wykonają na zamówienie również całą przystawkę .  http://www.fotoload.pl/123aa7/c810f6db2a9b903b6760112e6ecbc7118260_min.jpg

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

18

Odp: elektromagnes do sieczkarni

a nie widzieliście mrze jakiegoś linku na kompletny elekromagnes czy elektrosprzęgło
na sprzedaż

19

Odp: elektromagnes do sieczkarni

Ojanusz mnie wyręczył - u mne wygląda to podobnie.
A jeśli chodzi o cenę nowego szczotkotrzymacza do mojego sprzęgła - to oryginał 1600 zł u Pantery

20

Odp: elektromagnes do sieczkarni

a tak na marginesie musi być 24 czy 12 volt pod elektromagnes no i nie wiecie gdzie w 524 w kabinie może być 12 v chyba sobie fujdne radio i nie wiem gdzie się wgryźć