1

Temat: Zwolnica

od czasu gdy robiłem hamulce tzn ściagałęm zwolnice po orce około 2ha zwolnica jest luźna , mam juz tak od 2 lat nauczylem sie juz ze trzeba to dokrecac co jakis czas ale meczy mnie to juz .. Wiecie dlaczego zwolnica się luzuje ? Myślałem że może łożysko jest do roboty ? pomóżcie proszę ! smile

2

Odp: Zwolnica

ale zwolnica w którym miejscu sie luzuje?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Zwolnica

tam gdzie przykręcona jest do korpusu , śruby mocujące

4

Odp: Zwolnica

może daj śruby na klej do śrub ja też ostatnio rozbierałem zwolnice jak hamulce robiłem ale jeszcze dobrze ciągnik nie pracował

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: Zwolnica

Może daj nowe podkładki sprężyste,twardsze jak sie da.No i na klej przy okazji,jak pisze Tomek.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

6

Odp: Zwolnica

Śrubę młotkiem po gwincie i dopiero wtedy wkręcić big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: Zwolnica

Nie lepiej odrazu ze spawarką podejść? Żart:-)
Oczywiście jak wcześniej napisane, nowe podkładki sprężynujące.

8

Odp: Zwolnica

Czy zwolnice z 323 i 303 mają to samo przełożenie¿? Albo tylny most? Bo takxjeżdzecpo polu i cały cas 4/II czasem redukcja i tak sobie myśle że gdyby zwolnice z 303 miały miejsze przełożenie to może wartoby pszełożyć i jeżdizć na 3 albo mawet na 2.  Dwójka praktycznie nie używana a na 4 skrzynie słychać z daleka....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Zwolnica

bamreras jesli nie masz napedu przód to byloby fajnie a tak to przód włączysz to cos sie rozleci bo tyl chce jechac a przod nie

10

Odp: Zwolnica

To chyba można by wysokością przednich opon wyregulować, jeżeli przód pchany to mu większe "onuce" wink

11

Odp: Zwolnica

Doczytajcie, bo już o tym było, że przednie zwolnice  były w trzech konfiguracjach, tylko trzeba je fizycznie znaleźć i mieć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Zwolnica

A tylne¿?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Zwolnica

Panowie pomóżcie. Robię tylne hamulce i po ściągnięciu zwolnicy zobaczyłem że ośka która z niej wystaje ma lekki luz tzn można nią poruszać góra dół oraz można ją wsuwać do środka, rozebrałem ją ale nic tam podejrzanego nie widzę, czy to tak jest fabrycznie czy ja coś przeoczyłem?

14

Odp: Zwolnica

Jak dobrze pamiętam to u mnie z 0,5 cm to latało....
I to chyba norma

15

Odp: Zwolnica

No ok ale mnie bardziej martwi to że ośka wchodzi do środka hmm

16

Odp: Zwolnica

https://images92.fotosik.pl/342/5d972a09776155e2.jpg
https://images90.fotosik.pl/342/e1788019931e44cd.jpg
https://images89.fotosik.pl/342/1173805e7be21d7e.jpg

popatrz na te zdjęcia i opisz swój problem ciut dokładniej

Nie ma to jak FORTSCHRITT

17

Odp: Zwolnica

Zdjęcie numer dwa- tą ośke można włożyć głębiej w sensie że do środka zwolnicy xD nie wiem dokładnie jak to opisać

18 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2020-04-04 02:23:24)

Odp: Zwolnica

a głębiej to znaczy ile ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

19

Odp: Zwolnica

Po zamierzeniu wszystkiego stwierdziłem że ośka wysumwa się dobre 5cm ale w stronę bębna hamulcowego

20

Odp: Zwolnica

A i jeszcze jedno pytanie- wymieniłem simering ten od strony bębna 55x80x10 i tak szczerze to on jakoś mocno to nie obejmuje ośki i zastanawiam się dlaczego tak jest bo rozmiar jest katalogowy a ośka nie jest wytarta bo sprawdzałem. Co z tym fantem zrobić koledzy?