Temat: zioła

małymi kroczkami idę w tym kierunku tylko że nie suszone tylko nasionka czy są na sali co też zajmują się tym ?

2

Odp: zioła

Mam sąsiada co uprawia zioło ale co z tego robią nie wiem ?ale po śpiewach dochodzących z obory jak robi obrządek bydłu to raczej suszy wink

3

Odp: zioła

Tomek a zebrałeś już coś ? no i czy te nasionka leczą tylko ciało, czy również rozluźniają psychicznie ? bo może bym wpadł z rewizytą wink

4

Odp: zioła

w tym roku to mam pare roślinek nasiennych ale w przyszłym dojdą zioła i ciekawi mnie jak schodzą na tablicy czy lepiej kontraktacja ?

5

Odp: zioła

więc tak może w tym roku zasieje babke w zeszłym roku była ponad 10zł kilo a daje ponad tone z ha ,siał ktoś to ? http://olx.pl/oferta/nasiona-babki-ples … 5eacf9ae98

6

Odp: zioła

W skupie dostałeś taką cenę, czy w ogłoszeniach i detal? A jeszcze z ciekawości to tonę Tobie dała, czy tylko słyszałeś. Z ziołami z reguły wszystko kolorowo, a jak posiejesz to cuda później wychodzą.... Sam różnymi się interesowałem...

7

Odp: zioła

ja nie miałem tego w zeszłym roku ale w koło sieją na potęgę i też sie przymierzam bo pobrali po 10 tyś z ha bez roboty bo maszynowo idzie zebrać.

8

Odp: zioła

jak masz zbyt to próbuj

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: zioła

gdzie znaleźć coś o uprawie babki płesznik ?

10

Odp: zioła

Czy ktoś z Was uprawiał pszenicę orkisz?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

11

Odp: zioła

mpopis napisał/a:

gdzie znaleźć coś o uprawie babki płesznik ?

Właśnie też szukałem, ale jak z większością ziół jest to temat niszowy.  Ogólnie z życia wiem, ze jak się znajdzie jakąś literaturę, i będzie napisane że wydajność jest od-do to trzeba przyjąć tą mniejszą wydajność. Interesowałem się trochę różnymi. Ostatnio znajomy namawiał mnie na czarnuszkę.

12

Odp: zioła

Może być tak że za miesiąc się okaże że moja pszenica nadaje się do kasacji. Podrzucicie jakiś pomysł co posiać? Na chwasty nie pryskane ale za to 100kg saletry + 300kg rsm. Ryzykowne zagranie ale mróz zrobił swoje.....
Wolałbym żadnych zbożowych nie siać. A po takiej dawce azotu to nie wiem czy jakieś jare utrzymam w pionie.

13

Odp: zioła

Krzysiek chyba szaleju się najadłeś ? wink Ja dopiero w przyszłym tygodniu zamierzam pojechać, a u Ciebie to jak za dwie dawki. Ja po rzepaku jak wyjdzie mi skasować, to spróbuję trochę rzodkwi oleistej.

14

Odp: zioła

zasiej jary rzepak bo nic innego nie wytrzyma tej dawki

15 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-03-11 23:49:40)

Odp: zioła

Saletrę dałem bo była tona zeszłorocznej.... a dawka rsm taka bo forumowicz powiedział że tak by dał na zniszczoną przez zimę oziminę.  Na razie czekam coś się dzieje. By najmniej nie żałuję dawki. 4t spokojne.
Szukam jakiejś alternatywy.

16

Odp: zioła

Krzysiek ty to NIC. Ja to mam problem. Lał mi gnojowicę i jak już nie miał gdzie to koło domu na orane wylał mi 16tyś litrów gnojowicy. Pole 20a klasa VI. Nie wiem czy coś na tym polu urośnie. Wczoraj jak wylał to jeszcze teraz jezioro stoi. Głąb je....!

17

Odp: zioła

No to dopiero wychodzi dawka 80tyś/ha. U henia jak zaczynają lać to nie idzie mniej jak 4 beczułki 25tyś na ha

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: zioła

No właśnie! Urośnie tam coś? Jak tak to co posiać? Dodam, że wapno też poszło!

19

Odp: zioła

Może perz ? wink http://bartazek.home.pl/linki/konspekt1.pdf

20

Odp: zioła

Ha Ha Ha!