Temat: brona wirnikowa aktywna

Witam.
Czy ktoś z was ma lub pracował broną wirnikową aktywną. Mam na myśli coś takiego :
http://allegro.pl/brona-wirnikowa-wirow … 18563.html

Myślę kupić coś takiego ale mam parę pytań :
czy jak mam nierówne łąki - zasiane po zaoraniu, kotyry, kretowiska - czy taką broną je wyrównam ?
Czy po wjechaniu na łąkę - zetnie ją czy tylko wyrówna ?

Czy taka brona równa nierówności takie jak bruzda po oraniu ?

Jak reaguje na kamienie i większe korzenie ?

I czy lepsza jest z wałem packera czy strunowym ?

Czekam na Wasze opinie.
Marek

2 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2015-09-15 20:22:26)

Odp: brona wirnikowa aktywna

Na łąki zarąbista jest glebogryzarka . Zmieli i wyrówna .   Widziałem u szwagra  .   Wirowa troszkę pocmyra i tyle . Rototiller już lepszy . Wirowa lepiej jak ma przekaznik ze sprzęgłem bo coś rypnie . Wirowa nie wyrówna  bruzdy  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3

Odp: brona wirnikowa aktywna

Panowie pytanie o bronę wirnikową Pegoraro ktoś z forumowiczów może taką posiada? Jak to się sprawuje ?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

4

Odp: brona wirnikowa aktywna

Jak znajdziesz drugą na części to bierz. Mashio, breviglieri tego jest dużo a to co podałeś pierwsze słyszę.

5

Odp: brona wirnikowa aktywna

Widzę po filmikach że w innych krajach coś tego jest u nas raczej rzadko spotykana.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

6

Odp: brona wirnikowa aktywna

dzis mi wpadło do głowy ze moze u mnie sprawdziłaby sie broba wirnikowa
1 sianie z siewnikiem zboża. Po zmulczowanym poplonie wymieszanym griberem chyba poradziłaby sobie?
2 siew poplonu po sciernisku zgruberowanym tez chyba sobie poradzi
3 jak zagregatuje z siewnikiem do kuku to tez chyba zda egzamin
4 w przyszłości może zmienie redliniarke i z przodu brona aktywna z tyłu cos takiego https://www.youtube.com/watch?v=v1ZtBbunbKE

co myslicie spełni moje wymagania?

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: brona wirnikowa aktywna

Zależy jakie gleby masz. Jak masz lekkie gleby to pamiętaj ,że brona wirnikowa niszczy gruzełkowatość gleby. Dla oka może być ładnie ,a potem będziesz miał problemy. Za moim ogrodem w jednym roku na próbę tak posiał jeden, zrobił pył i plon był słaby. Później zaorał to na głęboko i była lipa też. Następny zaorał jeszcze głębiej i od dwóch lat pole nie rodzi i jest pustynia.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

8

Odp: brona wirnikowa aktywna

u mnie gleby średnie/ciezkie. znajomi majw wirnikowe i jest ok dużo tez zalezy od ustawienie przesłony zeby nie robiło popiołu tak mi tłumaczył jeden.
Pytanie tylko czy w bezorce zda egzamin...

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: brona wirnikowa aktywna

Zda. sieje już kilka lat. jak dla mnie ok.

10

Odp: brona wirnikowa aktywna

a agregatował ktos do brony wirnikowej siewnik kukurydzy?

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: brona wirnikowa aktywna

U mnie jeden gość tak siał, Ale słabo to wychodzi z poprzeczkami. po za tym gdzieś czytałem że qq tego nie lubi.

12

Odp: brona wirnikowa aktywna

Ja tego nie widze wogule.

mdw

13

Odp: brona wirnikowa aktywna

yokoslaw napisał/a:

Ja tego nie widze wogule.

dlaczego?

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: brona wirnikowa aktywna

rozumiem że myslisz o siewniku mechanicznym?  bo z dmuchawcem móglby byc problem z samym podłączeniem maszyn,  samo to ze ziemie za bardzo spylisz a a tymi starego typu mechanicznymi raczej sie wolno jezdzi, do tego dochodza wibracje od brony co może spowodować problem z dokładnoscią wysiewu.

mdw

15

Odp: brona wirnikowa aktywna

myslałem o pneumatyku. brona zawsze ma wyjscie na wałek i mocowanie siewnika TUZ

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: brona wirnikowa aktywna

U nas jeden siał kukurydzę pneumatykiem na bronie wirowej to w takim suchym roku wschody były słabe, ziemia rozbita w pył. Ale on robi u niemca to wie jak robić bo tak jak tam robią to jest najlepiej. Kukurydzę się sieje dość głęboko więc jakieś specjalne też wymagania co do uprawy nie są tak jak przy zbożu czy rzepaku

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: brona wirnikowa aktywna

Poza tym ja staram się uprawnić jednego dnia a drugiego siać coby ziemia cieplejsza była.