81

Odp: Łubin słodki

Podobno te później siane idą w zieloną masę,  tak mi na studiach mówili.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

82

Odp: Łubin słodki

Rur3k napisał/a:

Ja też mam od trzech dni posiany i też mi lepiej plonuje wcześniej siany. Gdy później siałem nie było bocznych pędów z kwiatami i strąków mniej na głównym.

Potwierdzam.  Zasiałem dwa lata temu łubin po połowie kwietnia. Był tylko główny pęd a strąkow połowa tego co zwykle. Ja planuję jutro zasiać

Siły na zamiary zmierz....

83

Odp: Łubin słodki

Jak wasze łubiny. Mojemu dał się we znaki mróz. I nie wiem co robić. Złapało o jak wypuścił " choinki". W tej chwili mam obsadę roślin które idą w górę 50% jakieś 20 daje nadzieję że odpije no i 30 wygląda nie ciekawie życie w nich zanika. Mam tego 2ha. Kolejne 2 siałem około tydzień później i tam jest rewelacja...

84

Odp: Łubin słodki

Mój ma tak sucho ze dopiero może co 20sty jest 1cm nad ziemią. Reszta ma kiełki po 4 cm i leży w ziemi. Z tym się jeszcze nie spotkałem żeby nie chciał wschodzić

Siły na zamiary zmierz....

85

Odp: Łubin słodki

Pytanie. Coś mi podgrza korzenie w łubinie i jest zdechy. Ma może 3 cm. Ktoś się z tym spotkał ? U znajomego na polu to samo. Korzeń brązowy a na końcu podgryziony

Siły na zamiary zmierz....

86

Odp: Łubin słodki

Potrzebuje porady. Łubinowych historii ciąg dalszy. Po ostatnich deszczach wyskoczyła mi masa rdestu  powojowego  i samosiewów rzepaku. Ma ktoś skuteczną i bezpieczną mieszanke na to ?

Siły na zamiary zmierz....

87

Odp: Łubin słodki

Glifosat😀

88

Odp: Łubin słodki

Pytam poważnie. Taki mądry to też jestem wink

Siły na zamiary zmierz....

89

Odp: Łubin słodki

Robiłem kiedyś dff, w dawce 0,5 l/ha.Efekt był raczej mizerny.

90

Odp: Łubin słodki

babocyd  big_smile

91

Odp: Łubin słodki

Piotrek1990 napisał/a:

Pytam poważnie. Taki mądry to też jestem wink

Ale to jest powazna odpowiedz

92

Odp: Łubin słodki

Glifosat przed zbiorem.

Piotrek specjalnie dla Ciebie wstawię zdjęcie moich łubinów. Złapiesz się za głowę! Jeden to istny busz  drugi z daleka wygląda ładnie...

93 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-05-31 11:57:28)

Odp: Łubin słodki

To tez pokaże smile
Chyba jednak to zlikwiduje i zawieje Facelie. ..
O difludenikanie mówił mi, że efekt może być ale raczej słaby

Siły na zamiary zmierz....