Temat: Do czego te czujniki ? (E-524)

Szukałem na forum ale nie znalazłem więc zapytam Was koledzy jaką rolę pełni czujnik z dźwignią w kształcie trójkąta przy wlocie do przenośnika pochyłego ? (fot nr 1) Czy coś załącza, czy ma wpływ na działanie komputera ?
I drugie zdjęcie gdzie widać dwa czujniki, blaszkę i do tego linka która biegnie do początku podajnika pochyłego ( na fotce linka zawinięta bo ciężko się przesuwała więc do wymiany ).
Gdy ruszam tą blaszką nad czujnikami nie ma żadnej odpowiedzi na komputerze. Linka się przesuwa gdy heder pochyla się w przód i w tył. Jakie zadanie mają te dwa czujniki ??
http://images75.fotosik.pl/12/8068d2633e2b8ffdgen.jpg
http://images75.fotosik.pl/23/42ef2f195ad6f2cdgen.jpg

2

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Może jakby się listwa z podajnika urwała to ma jakoś zasygnalizować lub rozłączyć napęd.?

3

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Na pierwszym zdjęciu masz czujnik który włącza liczenie hektarów, czas pracy kombajnu, czujniki strat ziarna. Jeżeli nie będzie działał komputer nie pokaże strat ani nie będzie liczył hektarów itd. Gdy go wdusisz to na górnym wyświetlaczu pokazać się powinna kropka ( kombajn nie musi chodzić, wystarczy włączyć komputer ) Drugiego czujnika nie mam, zrób więcej zdjęć może coś skojarzę.

4

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

To co włącza ten czujnik na  pierwszym zdjęciu?

5

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Czujnik daję sygnał do kompa od którego momentu komputer ma zacząć liczyć hektary, czas pracy itd... Czujnik załączany jest przez słomę

6

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Później tak właśnie myślałem że przez słomę.

7 Ostatnio edytowany przez Darek77 (2015-10-30 13:05:17)

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

No to jedno wyjaśnione. Macie pewnie racje że ten czujnik załącza prace kompa bo gdy sypałem zboże na czujniki strat a kombajn nie był uruchomiony to wyskakiwało " 0 " i ani grama więcej pomimo większej ilości sypanego zboża.
Tak na marginesie ile kosztują te czujniki strat bo na wytrząsaczach dwie płytki mam uszkodzone ?

8

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Żeby czujniki strat zaczęły pokazywać musi być wduszony ten czujnik w gardzieli i musi się kręcić tylne lewe koło ( te z czujnikiem )

9

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Zamiast tych płytek możesz zamontować rurę sensoryczna ale koszt to około 1000 jak się kiedyś interesowalem

10 Ostatnio edytowany przez Darek77 (2015-10-31 19:01:05)

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Myślę że dwie płytki nie będą kosztowały 1000 zł. Jeśli okazało by się że nie działa to tak jak chcę to pomyślę o zestawie z Mescompu.
http://www.mescomp.com/mescomp-miernik- … iarna.html

11

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Ale ten zestaw to 4 tyś.

12

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

scoda19 - ale to technologia o 25 lat młodsza smile a postęp technologiczny o rok to już przepaść. Jeśli miał bym inwestować w 25 letni system tysiaka lub dwa za czujniki to raczej podziękuje. Nie wiem jak spisywał by się fortschritowski czujnik strat oparty tylko na belce za sitami ???? Jak miarodajne były by wskazania komputera w porównaniu do realnych strat na polu ?

13

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Kuzyn założył mescompa do 525h bo oryginalny komputer palił mu płytki a z tego mescompa to był zadowolony, z tym że nie miał tego modułu ze słupkami diodowymi tylko ten wyświetlacz s111 co pokazywał mu straty w liczbach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Czujnik czujnikiem ale operator na 1 miejscu jak dupa to czujniki nie pomogą a widać to po uprawie że szczota za kombajnem urosła.

15

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Ja i tak zawsze sprawdzam czy nie leży za kombajnem, dopiero potem patrze na to co wskazują czujniki

16

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Po latach to się wie z jaką prędkością na jakim zbożu, żeby nie poszło wierzchem.

17

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

A kuzyn właśnie z tym mescompem to przekonał się że wydawało się że zboże fest tęgie i trzeba zwolnić a tu cyferki w górę... Dał mu szybciej i straty spadły gdzie nie spodziewał by się tego. Jak sprawdzał za kombajnem to faktycznie pokazywał prawdę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

No właśnie koledzy. Idzie dostać takie oryginalne czujniki  strat gdzieś ? Też nie mam kompletu. O dziwo środkowa część komputera po włączeniu zapłonu pokazuje E525 więc chyba działa ? tongue

Siły na zamiary zmierz....

19

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

mam taki zestaw to wszystko działało potem gdzieś znikło zasilanie , przyznam że nigdy nie bawiłem się w to jedynie patrzyłem na prędkość 
jak chcesz to zrobię foty

20

Odp: Do czego te czujniki ? (E-524)

Jeśli to nie problem smile

Siły na zamiary zmierz....