61

Odp: Wariator

Lekarstwem może być oryginalny niemiecki pas za 600zł jest 4 cm dłuższy i na max przyspieszeniu nie wchodzi głęboko i nie skacze na srubach

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

62

Odp: Wariator

Chłopaki pamiętajcie jeszcze o tulejkach plastikowych na kole pasowym od skrzyni

63

Odp: Wariator

pas mam teraz niemiecki zalozony i nic nie dalo juz drugi niemiecki od czeskiego rozni sie tym ze wytrzymal pare dni dluzej hehe

Fortschritt zt 423 a razy 2

64

Odp: Wariator

eeee tam
po pirewsze  koła przyspieszacza musza byc ustawione bodaj ze na 80mm
po drugie na osi nie może być luzów zdejmiecie koła,  założycie samą tuleje  na oś bez dokręcenia nie powinno być żadnych luzów a ni na klinie na osi . Ja miałem kupiłem klej epoksydowy  posmarowałem odtłuszczoną oś i założyłem tłustą tuleję  i koniec problemów nie pamie tam jak to wygląda ...
Pas  nie ma nic do rzeczy może być spalony mogą to być gacie teściowej nie powinny powodować żadnych drgań ewentualnie mogą śmierdzieć.
Napinacz nie słuzy do napinania  tylko do prowadzenia pasa...
Jak nic nie rozumiecie to pytajcie dopiszę jutro  dziś jestem  po urodzinach  szwagierki  zwiazku z a wypitym alkoholem pisze nie jasno

65

Odp: Wariator

ok jak sie za to zabiore to bede pytac narazie mam akcje zmiany silnika

Fortschritt zt 423 a razy 2

66

Odp: Wariator

No a teraz na trzeźwo
Masz nowy wariator wiec przyczyna to albo krzywa oś wariatora albo krzywa oś skrzyni. ja obstawiam ta pierwszą. Nie musi być krzywa w sensie zgięta moze byc po prostu wytłuczona przez poprzedni wariator.
Oś w skrzyni raczej się nie skrzywiła szybciej poszły by łożyska.
Co do regulacji pasa  to śrubami za wariatorem ustawiamy szerokość talerzy tak by pasek prawie dotykał dna koła prawie tzn około 5mm od dna . Jak tak jest to rolka powinna lekko dotykać pasa. Tylko nie jestem pewien z której strony pasa ale raczej od wewnętrznej. musiałby sprawdzić jak ja mam a nie mam a jeżdżę na tym samym pasie od 13 lat

67

Odp: Wariator

witam no to tak wymienilem os wariatora lozyska kly tulejki na drogim talezu i ta tulej duzom co jest przykrecana do pierwszego taleza i dalej bicie jest duze  wiec co radzicie co moglo pojsc w skrzyni prosze o szybka pomoc

Fortschritt zt 423 a razy 2

68

Odp: Wariator

Witam,jamiałem podobny przypadek:na przyspieszaczu cały kombajn tak drzał ze mało co to by sie wyszystko poodkrecało a poprzedniemu włascicielowi to pas jezdny sie rozdwoił no i kupiłem kombajn z nowym paskiem.Najpierw tez myslalem ze łozyska na wariatorze wymieniłem na nowe i nadal drżał.A przyczyna tkwiła w tym ze jakis baran nie załozył na kole pasowym na skrzyni takie go cienkiego łozyska!Koło to pracowało na dwoch a powinno na trzech jak sie te dwa wyrobiły to drzało.Zakupiłem 2 nowe łozyska i to trzecie takie smieszne cienkie i drzenie ustało.Nie wiem jak tam u ciebie ale moze przyczyna tkwi w tym samym.Od tamtej pory nawet nie puknie nie stuknie

69

Odp: Wariator

zdejmij pas odpal maszynę poruszaj dzwignią przyspieszacza tam i na zad jak nie trzęsie to coś w skrzyni

70

Odp: Wariator

misiek rozebralem skrzynie i w tej tulei co jest przykrecona do taleza tez mam tylko dwa lozyska czy to w tej tulei musi byc jeszcze te lozysko no i na drugim byl luz musze kupic nowom oske bo jest wytuczona albo napawac i stoczyc powiedz gdzie ma byc te ciekie lozysko

Fortschritt zt 423 a razy 2

71

Odp: Wariator

zobacz ten klin przykręcany na trzy śruby imbusowe może jest wybity lub na tym talerzu są plastikowe prowadnice może masz wytarte i ten talerz bije ? powinny mieć coś 3.3 milimetra poprawcie mnie jak ktoś ma nowe

72

Odp: Wariator

klin ok talez troche luz ale raczej to nie to bo tam na tej tulei mialem 2 lozyska 6007 a na tym jest cale sprzeglo z talezami i jedno bylo wybite to tak jak by lale sprzeglo bylo na jednym lozysku no i jest jeszcze miejsce na osce i w tulei na trzecie lozysko sprawdzalem wymiary i powinno byc 61908 i to pewnie w tym jest problem czy sie myle

Fortschritt zt 423 a razy 2

73

Odp: Wariator

Ja mysle ze ci oske wyrobiło bo własnie tego łozyska trzeciego nie miałes,wiadomo co trzy łozyska to nie jedno.Jak juz wyzej mowiłem tez to przerabiałem.

74

Odp: Wariator

Panowie możecie pokazać najlepiej w katalogu gdzie powinno być to 3 łożysko bo u mnie są też tylko 2 a jutro zamierzam poskładać skrzynie i chciałbym założyć wszystko za jednym razem

75

Odp: Wariator

oska byla wybita dalem do napawania i stoczenia zalozylem trzy lozyska i miodzio nic nie trzesie ani nic plus dla miska za podpowiedz slawek te lozysko to 61908 przychodzi na koniec tej tulei co jest przykrecana do taleza a na osce to calkiem przy frezie gdzie chodza tarcze sprzeglowe

Fortschritt zt 423 a razy 2

76

Odp: Wariator

A czy w sieczkarni jest inna skrzynia?Bo w katalogu nie znalazłem trzeciego łożyska ?

77

Odp: Wariator

Witam ponownie.
A wiec tak -rozebrałem dzisiaj to koło pasowe przy skrzyni i co sie okazało są tylko dwa łożyska jedno przy samych frezach drugie na końcu wałka.Ktoś tak majstrował że tego środkowego zapomniał chyba włożyć smile
Ale mam takie pytanie jak duży może być luz na tym wałku który wychodzi ze skrzyni.
U mnie jest wyczówalny (bardzo mały) ale w katalogu wyczytałem że łożyska na tym wałku to tzw"C3" czyli o zmniejszonym luzie montażowym więc tego luzu na wałku nie powinno być wcale?
Czy te łożyska idzie wyciągnąc bez wyjmowania i rozkręcania całej skrzyni ?
Z góry dziekuję za odpowiedż smile

78

Odp: Wariator

Koledzy jak wymienić pas jezdny? Które koło rozkręcać wariator czy to przy skrzyni?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

79

Odp: Wariator

Szeryfie to przy skrzyni te trzy śruby musisz popuścic i powinien wskoczyć mozna też sobie pomóc troche rozrusznikiem bez gazu

80

Odp: Wariator

Popuścić rolkę napinającą, rozjechać przyspieszacz na maksa i normalnie zakładasz, nigdy do tego nie zdejmowałem wariatora, a wymieniałem w polu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia