21

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Też rozglądam się za zt303 ale blisko mnie same strucle przydał by się do orki, ewentualnie mtz 82 4x4 ale jak patrze na sąsiada białoruś to bierze mnie na wymioty

22

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

bamreras napisał/a:

... szkoda że te nasze fortschritty nie były robione w mocach powyżej 200KM. Przygarnął bym od razu.

Były, były... To ZT403 i ZT423, z silnikami 6VD, takimi samymi jak np. w sieczkarniach E281 i dźwigach ADK125. Najwyższą maksymalną moc te silniki miały na poziomie 190KM, ale po lekkim tuningu, spokojnie przekraczają 200KM, nie wspominając o momencie obrotowym.... big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

23 Ostatnio edytowany przez koseś (2015-11-26 07:57:12)

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Piotrze a ile mocy dało by się wyciągnąć ze sprawnego silnika sieczkarni  e281 ? ia jakim kosztem ?

24

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Nowy z silnikiem 6VD to ileś lat popracował. Na pewno nie tyle co z 4VD bo zwłaszcza skrzynia bardziej dostawała po dupie. Mam porównanie ze skrzynią w case 845, tam zębatki, przesuwki wszystko masywniejsze. Sąsiadowi coś zaczęło chrobotać w skrzyni, case z 1983 r okazało się że to tylko łożysko, wymienił przy okazji jeszcze kilka podejrzanych, reszta niemal nie tknięta.

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

ale te z 6vd miały równierz wzmocnioną skrzynie,to żywotność pewnie nie taka zła.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

26

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Marek skąd masz takie informacje? Jeżeli rzeczywiście były mocniejsze to nie byłoby obaw. A jeżeli nie to można próbować zmieniać na co się chce.

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

poprostu gdzieś przeczytałem że np tryby z 403 do 303 nie pasują bo są większe no i niby 403 ma o jeden czy o dwa biegi więcej.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

28

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Załóż wątek 'Bajki, klechdy, mity i legendy na temat fortschrittów' i tam będą mogli wszyscy popuścić wodze fantazji.... ech.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Bo garazowy konstruktor budując swoje 403 wstawił pewnoe skrzynie od 323 i masz te pare biegów więcej..... A te ciągniki w wersji 6vd to kilkanaście sztuk na testy zrobili, z resztą tak jak gącienicówkę...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

30

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

koseś napisał/a:

Brak wstecznego 10 minut roboty albo 2 dni ............

Zajrzałem do skrzyni, naprawa z jednej strony 10minut z drugiej kilka dni... Brak wsteczne był spowodowany odkreconym wodzikiem więc żaden problem. Ale są już duże luzy na łożyskach igiełkowych trybów. Co gorsza zjedzenia jest tryb na walku atakującym ogólnie kpl skrzynia na stół i w drobny mak. Zrobię silnik w 330 to wjeżdża forsz i ogień!

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

31

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

u mnie leży skrzynia może coś by wybrał

32 Ostatnio edytowany przez kombajn.89 (2015-12-02 19:32:17)

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Od 303? Jeśli tak to świetnie się składa,  właśnie zakup kpl skrzyni najbardziej mnie przekonuje zawsze coś z 2 da się zrobić jak rozbiore to będę się kontaktować bo puki co hospitalizuje się

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

33

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

http://olx.pl/oferta/ciagnik-traktor-fo … 91c28425a0

34

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Tego na części? Szkoda go jest w nim potecial. A pozatym chcą za niego więcej niż ja dałem. Za swojego (5,5 tyś)

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

35

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

skrzynia jest w kiepskim stanie ale coś tam wybierzesz a jak chcesz całą to możesz brać smile

36 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2015-12-12 03:31:41)

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

koseś napisał/a:

Piotrze a ile mocy dało by się wyciągnąć ze sprawnego silnika sieczkarni  e281 ? ia jakim kosztem ?

Ale się naszukałem tego posta... Siedziało mi w głowie, że miałem Ci odpowiedzieć, ale jak zwykle kilka dni mi uciekło i już problem ze znalezieniem... smile

A więc, tak jak już gdzieś tu pisałem, z tego silnika spokojnie da się wyciągnąć tak na moje skromne oko ok. 250KM (przy 2500 - 2600obr/min) i tak z ok. 750Nm (w okolicach od 1200 do 1400obr/min). Przy tych ustawieniach jest zupełnie bezpiecznie. Można i więcej, ale może być niebezpiecznie. Parametry takie ustawiamy na pompie wtryskowej (tak jak to w dieslach), a jak i czy to się uda, to już zależy tylko i wyłącznie od stanu silnika (wał, korbowody, panewki, kompresja (czyli pierścienie, tuleje zawory, gniazda zaworowe), tłoki, wałek rozrządu, wtryskiwacze itd....)  . Generalnie jest tak, po remoncie - bez obaw. Bez remontu - może być różnie. Z silnikami to jest tak, że jak się starzeją to razem z pompą wtryskową, która z czasem, gdy silnik jest coraz bardziej wychlapany i w coraz gorszym stanie, też ma coraz mniejszą wydajność i ogólnie cały zespół jest coraz słabszy, ale zachowuje się przewidywalnie i bezpiecznie. Jak w starym silniku za mocno podrasujemy pompę, to może on tego nie wytrzymać......... I nie dotyczy to tylko Ify, ale każdego silnika, łącznie z SW400, którego obrońcy zaraz temu pewnie zaprzeczą big_smile:D:D
Jednak z reguły jest tak, że w silnikach robi się różnego rodzaju remonty, nawet i kapitalne, zupełnie zapominając o analogicznych remontach pomp wtryskowych, które to zwyczaj daję się tylko do podregulowania ewentualnie na wymianę elementów tłoczących, co sprawia, że tym świeżo wyremontowanym silnikom niestety nadal daleko do parametrów wyjściowych i dalej chodzą na pół gwizdka, no może trochę więcej... Wtedy wystarczy sam porządny remont pompy wtryskowej i czynimy cuda.... big_smile Wtedy też można spokojnie i bez obaw pompy podkręcać, ale w przypadku silnika w kiepskiej kondycji, może się to źle skończyć...

Wracając do parametrów silnika, to żeby to dokładnie sprawdzić, potrzebna by była jakaś odpowiednia hamownia. Tych dużo nie ma, a i koszty wyhamowania takiego silnika niestety są sporę i tu z dokładnymi danymi może być niestety problem. Ale na nasze potrzeby można odpowiednio poprzekształcać wyjściowe charakterystyki tego silnika, zgodnie z tym co zamierzamy zrobić, i mniej więcej będzie się to zgadzało z rzeczywistością. Błąd jakiś tam oczywiście będzie, ale nie aż tak wielki, żeby zdyskwalifikować tą metodę. Jak chcesz, to mogę się pobawić z tym, ale chwilę mi to zajmie bo z czasem teraz u mnie krucho.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

37

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Piotruś mam pytanko jak bym kupił a planuje kupić ZT 303 do remontu to podejmujesz się większych remontów niż tylko zawieziony silnik? Jakie koszty mogą to być mowa o twojej (waszej) robocie. Robiliście już tzw przeglądy skrzyni silnika, olei i innych dupereli, żeby był oblukany fachowym okiem. Jakie to mogą być koszty od do? Orientacyjne? Może wyleczę się a może napale. Proszę o odp. Pozdrawiam.

38

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Kombajn.89, ubiegłeś mnie ok. 1,5 godziny z zakupem tego forsza. Jechałem wtedy z wybrzeża i zgubiłem się już pod samą Kcynią. Dzwoniłem do sprzedającego po wskazówki dojazdu, odebrała chyba żona i powiedziała, że już nieaktualne i wlasnie sie umowa pisze. Niech Ci się sprawuje! smile

39

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Takiego sprzedawce co umawia dwóch kupców na tą samą godzinę to bym za jaja powiesił .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

40

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Zyga a ty skąd? Może CI znajdziemy coś konkretnego. A co do sprzedającego to szkoda że nie dojechałeś na miejsce... Wpier..ol sprzedającemu i do domu... Też raz zrobiłem 300km w jedną mańkę, by się dowiedzieć że sprzęt przed dwiema godzinami pojechał w pip... Miał chłop szczęście że umiał biegać bo już gazrurka w łapie była, tylko lać. Ale na powrocie na szybkiego trafiła się inna okazja za jeszcze lepsze pieniądze..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....