21

Odp: Prasowanie kiszonki z kukurydzy

koseś napisał/a:

Marku to ile bel robi z rolki folii ? Folia to 270 siatka reż kosztuje ok. 2zł na bele na ale skoro masz fajnego sąsiada to korzystaj ile się da. A kiszonka za belkę w tym roku schodzi po 200 więc zarobek jest spory.

W sumie nie pytałem, ale znam człowieka i wiem, że za darmo nie robi, siatka, folia, paliwo, oleje, smary... Namawiał mnie, ale przy mojej hodowli i technologii to mało opłacalny interes. Jak bym umiał przewidywać przyszłość to miałbym dzisiaj na sprzedaż kilkaset balotów.
Nawet pytałem o to czyja ma być folia i siatka, to powiedział, że nie opłaca mi się kupować w sklepie, bo przywiózł z Francji i taniej jak on ma nigdzie nie załatwię.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Prasowanie kiszonki z kukurydzy

Bo pewnie owija białym streczem ........

23

Odp: Prasowanie kiszonki z kukurydzy

Nie sądzę, byłem przedwczoraj u kumpla któremu zrobił 50 balotów to zakiszone jest idealnie i żadnych pęknięć, dziur i zero strat. Przy mnie rozwijał balota, tylko moim zdaniem Warfama za słaba do sianokiszonki jest, za słabo ściśnięty środek, z zewnątrz ok.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Prasowanie kiszonki z kukurydzy

Co kraj to obyczaj ........... w moich stronach to taka usługa zwinięcia sianokiszonki z owinięciem bez siatki i folii to jakieś 25zł od belki

25

Odp: Prasowanie kiszonki z kukurydzy

Prasowanie sianokiszonki zestawem NH plus NH 10 zł belka, a Warfama z Ursusem trochę taniej 8-9. Siatka w pakiecie.
Fakt, że w moich okolicach zleceniodawcy to gatunek wymierający Większość moich dzierżaw to pola które wcześniej obsługiwałem za pieniądze.
Ludziska którzy jeszcze zajmują się jakąś hodowlą lub wyczuli kasę w prasowaniu słomy pokupowali nowy sprzęt i jadą na usługi bo raty trzeba płacić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia