1

Temat: heder a pochylenie jego

witam wszystkich i mam pytanie czy ktoś z posiadaczy 512 i 514 przerabiał uszy hederu ,czy bolce w gardzieli, aby legi szło wykosić jak np.bizonem lub 524 wiem że są podnośniki łanu ale... widziałem na youtube ja 514 kosi z podnośnikami  ale jest zima mam już trzecią 514 raczej ostatnią gdyż, silnik w niej cyka jak w aucie jest sieczkarnia biso 2 hedery 4,2m więc czego chcieć

2

Odp: heder a pochylenie jego

Ojciec ma 512 z hederem od 14 i zlegi to nie problem nie ma podnośników łanu. Moim zdaniem kładzie lepiej heder niż bizon, choć i nim nie było problemów. W claasie kładzie się nieco inaczej, ale na lekko położonej pszenicy też praktycznie nie zwalniałem.

3

Odp: heder a pochylenie jego

bizon jest lepszy do wyległego niz claas, nie wiem jak forszaj bo nie miałem

Rolnik z powołania:-)

4

Odp: heder a pochylenie jego

PAjej Bizon lepiej tnie wyległe ??  chyba na idealnej równinie  i w południe ... by nie było grama wilgoci ... do  tego  sprzęgło z tytanu jak mu założysz ...
forszaj o wiele lepiej tnie i niżej od bizona bo ma bardziej wysuniętą listwę tnacą i bardziej położoną  bliżej ziemi  zwykły bizon 56 to  tragedia do poległego i dobrze sypiącego zboża  juz lepiej rekord bo już jest wolniejszy
i Pajej nie obrażaj claasa  on na wyległym jedzie tak samo szybko jak na stojącym zbożu  sa tak ślizgi zrobione że kładziesz i pchasz heder po ziemi i listwa idzie jakieśmax 2 cm nad ziemią ... jak masz podnośniki łanu to już wg bajka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: heder a pochylenie jego

Ja nie mam podnośników, a ojciec zdjął. Kiedyś jak kupił kombajn to pierwsze hektary poszły w trawie nasiennej, wyległej trawie. I cała listwa z bagnetami się wygięła jak się wbiło wszystko w ziemie.... Trawa zszyta i nie przyuważył. Wojtek dobrze mówi kosiłem pszenicę to heder na samą ziemię i sunął się całkiem po ziemi. Grabie na max prędkość i 6 z licznika nie schodziło big_smile
A może w mercatorach inaczej heder jest?

6

Odp: heder a pochylenie jego

Miałem Mercatora 12 sezonów i powiem że zlegi pod włos to jego atut a zboża mam tęgie.514 też sobie dobrze radzi ale z porównaniem to już gorzej bo kosi kombajnista.

7

Odp: heder a pochylenie jego

ja w moim claasie mam bagnety z bizona i moze dlatego kiepsko idzie. bizon ma listwe z bagnetami troche pod kontem, a mój mercator ma równolegle do ziemi

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: heder a pochylenie jego

mojego obecnego nie sprawdzałem ale514 mdw 89r  ściernisko =5 cm, poprzedni 85r to samo obecnie 87r to ne sądze że będzie inaczej

9

Odp: heder a pochylenie jego

Ale to nagarniacz, ma podnieść materiał na wysokość cięcia. Może tu jest wina,

10

Odp: heder a pochylenie jego

może u mnie ciągle mam problem z regulacja predkosci urywa mi sie ta linka od wariatora i chodzi tylko na nalwolniejszych

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: heder a pochylenie jego

Pszenica była  wgnieciona w glebę ... co by tu zrobić ?  Przestawiłem motowidła to nawet i pokos jakiś był za kombajnem .  Kłosy zebrane co  do jednego .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

12

Odp: heder a pochylenie jego

Pajej napisał/a:

może u mnie ciągle mam problem z regulacja predkosci urywa mi sie ta linka od wariatora i chodzi tylko na nalwolniejszych

ja normalnie nie mam podłączonej a obroty reguluję dokręceniem nakrętek na wariatorze a koszę 2 bez przyspieszacza

13

Odp: heder a pochylenie jego

Czy zlegi się dobrze obkośi czy źle to zależy od wprawy operatora przedewszystkim.... Specjalnoe na wyke w tym roku kupilem podnośniki łanu i powiem że lepiej mi szło bez nixh niz z nimi. Ale ze czasu nie bylo to juz nie odkrecalem.pierwszy hektar wyki normalnie padaczka. Ledwo dawałem rad3 cokolwiek chwycić. Alexwyczaiłem sprawe i resztra szla coraz lepiej. Na koniec wiechalem tam gdzie zaczynałem to jeszcze bym ukosił, ale ze się ściemiało to odpuściłem bo domu bylo jeszcze 10km asfaltem....
A co do samego bizona tojak opuszcxzam heder na równym to pierw do ziemi dotkną bagnety, później reszta hederu..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

14

Odp: heder a pochylenie jego

Chłopaki jak w temacie ja mam problem bo w moim forschu jest kosa 3,60 i heder jest krzywo bo coś gardziel jest przekoszona! Jak to wyprostować? Już próbowałem turem, stawiałem heder pod naciskiem na klocek drewniany itp. i nic. Może macie jakiegoś pomysła? Heder jest prosty. Wydaje mi się że ktoś nim musiał kiedyś się utopić i trochę tak stał albo przy wyciąganiu się coś prze.....!

15

Odp: heder a pochylenie jego

bamreras napisał/a:

Czy zlegi się dobrze obkośi czy źle to zależy od wprawy operatora przedewszystkim.... Specjalnoe na wyke w tym roku kupilem podnośniki łanu i powiem że lepiej mi szło bez nixh niz z nimi. Ale ze czasu nie bylo to juz nie odkrecalem.pierwszy hektar wyki normalnie padaczka. Ledwo dawałem rad3 cokolwiek chwycić. Alexwyczaiłem sprawe i resztra szla coraz lepiej. Na koniec wiechalem tam gdzie zaczynałem to jeszcze bym ukosił, ale ze się ściemiało to odpuściłem bo domu bylo jeszcze 10km asfaltem....
A co do samego bizona tojak opuszcxzam heder na równym to pierw do ziemi dotkną bagnety, później reszta hederu..

i o tym właśnie mówię tak samo ma 524 tyle że na sprężynach a później opiera się na płozach

16

Odp: heder a pochylenie jego

bagnety do podnoszenia łanu sa potrzenbne  kosze 4/5 ha wyki ale nie sieje w czystym siewie zawsze garść zyta musi być oczywiście wyke kosmata (ozimą )

bamreras napisał/a:

Czy zlegi się dobrze obkośi czy źle to zależy od wprawy operatora przedewszystkim.... Specjalnoe na wyke w tym roku kupilem podnośniki łanu i powiem że lepiej mi szło bez nixh niz z nimi. Ale ze czasu nie bylo to juz nie odkrecalem.pierwszy hektar wyki normalnie padaczka. Ledwo dawałem rad3 cokolwiek chwycić. Alexwyczaiłem sprawe i resztra szla coraz lepiej. Na koniec wiechalem tam gdzie zaczynałem to jeszcze bym ukosił, ale ze się ściemiało to odpuściłem bo domu bylo jeszcze 10km asfaltem....
A co do samego bizona tojak opuszcxzam heder na równym to pierw do ziemi dotkną bagnety, później reszta hederu..

17

Odp: heder a pochylenie jego

Stachu napisał/a:

Chłopaki jak w temacie ja mam problem bo w moim forschu jest kosa 3,60 i heder jest krzywo bo coś gardziel jest przekoszona! Jak to wyprostować? Już próbowałem turem, stawiałem heder pod naciskiem na klocek drewniany itp. i nic. Może macie jakiegoś pomysła? Heder jest prosty. Wydaje mi się że ktoś nim musiał kiedyś się utopić i trochę tak stał albo przy wyciąganiu się coś prze.....!

wyreguluj ciśnieniem powietrza w kołach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: heder a pochylenie jego

U mnie znowu nie równo podnosi motowidła . Prawa strona lżejsza  jest i szybciej reaguje . U was też tak jest ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

19

Odp: heder a pochylenie jego

Lechu mam równe ciśnienie! Sugerujesz żeby z jednej strony na pół kapciu jeździć?

20

Odp: heder a pochylenie jego

jacy napisał/a:
Pajej napisał/a:

może u mnie ciągle mam problem z regulacja predkosci urywa mi sie ta linka od wariatora i chodzi tylko na nalwolniejszych

ja normalnie nie mam podłączonej a obroty reguluję dokręceniem nakrętek na wariatorze a koszę 2 bez przyspieszacza

wstawisz mi zdjecie tego, ja wariator tez mam na srubie, ale chyba inaczej, bo nie mam regulacji

Rolnik z powołania:-)