Temat: Trawy nasienne

Mam pytanie o trawy nasienne, zastanawiam się nad kontraktacja paru ha. Interesują mnie problemy z tym związane i wszelkie spostrzeżenia.

2

Odp: Trawy nasienne

Problemy różne w zależności od odmiany. Powiedz co chcesz siać to może trochę pomogę, kiedyś trochę w tym siedzieliśmy.

3

Odp: Trawy nasienne

sa jakies trawy nasienne ozime? tak zeby siac to zamiast zboza?

Rolnik z powołania:-)

4

Odp: Trawy nasienne

Możesz i przed zima posiac tylko może wcześniej niż oziminy żeby lepiej zakrzewilo przed zima i rośnie normalnie jeśli chodzi o trawy wieloletnie . A zbiór to tez musi być w odpowiednim czasie zrobiony no i potem czyszczenie jest pracochlonne.. Ale odwdziecza się dobra cena....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

5

Odp: Trawy nasienne

Mam propozycje kontraktacji na rajgrasy, kostrzewy. Ale dokładnie będę wiedział po spotkaniu z gościem. Zastanawiam się nad tym dość poważnie 3 lata z rzędu zbieram plon bez grzebania w ziemi. To mi daje do myślenia.

6

Odp: Trawy nasienne

W ziemi się nie grzebiesz,ale później pole ciężko do ładu i czystości doprowadzić. Strasznie to doi pole.

7

Odp: Trawy nasienne

A ja myślałem, że wręcz odwrotnie jakaś inna roślina po zbożowych, że to taki płodozmian

8

Odp: Trawy nasienne

Rajgras kilka lat rośnie na polu z osypanych nasion. Chyba, że jesienią normalnie trzeba nawozić jak pod normalny zasiew to może nie wpłynęłoby to na urodzajność. Ogólnie pieniadze są lżejsze z tego bo zbierasz maszynowo. Jakbyś rajgras chciał siać, to musisz równo uprawić i dać nieco więcej azotu,żeby się przewrócił. Położoną trawię nie rusza wiatr i nie osypuje się. Jedynie ciężko wysypuje się ze zbiornika, bo zawiesza się.

9

Odp: Trawy nasienne

Wczoraj rozmawiałem z gościem na temat rajgrasu holenderskiego odmiana jara. Podobno sieje w marcu zbieram w lipcu. Mówi, że plonuje około 1-2 t - prawda to czy nie? Jeśli tak to chyba sie zdecyduje na 3-4 ha.

10

Odp: Trawy nasienne

Myślę, że możliwe. Musiałbym dokładniej ojca zapytać, bo sam nigdy w to nie wnikałem jaka dokładna wydajność była. Ogólnie w zbiorniku przybywa tylko że lekki. Bo nieraz po 30kg w worek na zboże. I trzeba mieć osłony ślimaka pozamykane, żeby nie szło całym ślimakiem bo na połączeniu rury wysypowej na łożysku staje i robi się prasa. Ciężko opróżnia się zbiornik. i najlepiej jakby była suszarnia pod ręką.

11

Odp: Trawy nasienne

Nawet jak będę desykował to trzeba dosuszać ?

12

Odp: Trawy nasienne

Wtedy nie, ale i tak jak desykować to później niż za wcześnie. Jak za wcześnie zdesykujesz to będzie kiepskie kiełkowanie. A jakieś kiełkowanie na pewno musisz spełnić. My nie dosuszaliśmy. Ogólnie przy dosuszaniu myślę, że kiełkowanie się bez problemu spełni, o ile nie za wcześnie się opryska.

13 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-02-04 08:53:56)

Odp: Trawy nasienne

tylko żeby dostać dobrą cenę za to, ja gotową mieszankę na łąki kupuję po 350zł/30kg. Na wiosnę do zasiania 5 ha łąki.

gg 5118068

14

Odp: Trawy nasienne

Cena to jet kilka złotych za kilo, ale chociaż jest zbyt. W tej chwili ogólnie wszystkie kontraktacje jakichś ''wynalazków'' wychodzi około półtorej raza lepszy zysk niż pszenica.

15

Odp: Trawy nasienne

wstępnie powiedzieli mi około 3,5 zł za kilo