1

Temat: Wulkanizacja

Gdzieś  ktoś coś kiedyś pisał  o jakichś wulkanizacjach  nie wiem czy to miał na to pomysł by to otworzyć czy może ma  ktoś i prowadzi taką działalnośc to pewnie będzie może coś doinformowany

mianowicie  dość często łapię kapcie  jak nie w ciągniku to w przyczepie
heh   i zastanawiam się nad takim  zestawem
http://allegro.pl/awaryjna-naprawa-opon … 84235.html
do łatania owych dziurek   i jak się nazbiera tak conajmniej z 5 lub więcej to dopiero ściągać i kleić łaty ??
chyba że może jest jakiś  specjalny smar czy jakas płynna guma co by można  wysmarowac oponę od środka i sama się będzie dziura zatykała ??|
bo to dość czasami uciążliwe  te kapcie  w sumie przez 3 miesiące było ich 13 dziur i 2 wystrzały  ale udało się skleić na gorąco :uuuu:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Wulkanizacja

sznury są do bezdętkowych ,wiercisz wiertłem 6 (tylko szybko jak tylko wiertło wejdzie to zaraz wyciągaj))w miejscu dziurki i sznurujesz ,robię tak od roku i nigdy nie puściło.

3

Odp: Wulkanizacja

tak tak mowa tylko o bezdętkowych ...
sznurek  kupujesz na metry czy jak ??  i mam rozumieć  że wiercisz normalnym wiertłem ?? np wkrętarką ??  i przepychasz tym szydłem i już ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Wulkanizacja

Dokładnie tak Wojtku. Brat też biedakom tak robi jak już mus. Warunek dziura na protektorze a nie z boku.

5

Odp: Wulkanizacja

sznur to normalny sposób łatania dziur. nic wiercić nie trzeba, nawet nie powinno się bo można druty ze zbrojenia opony wyciągnąć.... w zestawie co masz pokazane jest szydło i zdzierak. wpychasz zdzierak w otwór i kilka razy przód tył jak pilnikiem. potem sznur na szydło, trochę kleju i  w dziurę. Niewiem ile jest wart klej co jest w zestawie,jak masz typowy klej do wulkanizowania na zimno to po wepchnięciu obcinasz pompujesz i jazda.
sznura na metry jeszcze nie widziałem. kupujesz to w seriach po 5 po 10 w foli, ponieważ one są pokryte klejem jak łatki.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

6

Odp: Wulkanizacja

a ha ...  to już coś wiem ... wiedziałem że czasami coś takiego stosują ale nie miałem  osobistej styczności z tym ... o dziś już by sie przydało  3 dziury w kole od przyczepy ...  ale  wkręty z silikonem  w koło i jakoś trzyma    będzie więcej dziur to się znów załata

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Wulkanizacja

To gdzie Ty jeżdzasz że tyle dziur łapiesz?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: Wulkanizacja

aa po różnościach .... nagram  przy okazji to pokażę ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9 Ostatnio edytowany przez mpopis (2019-09-09 14:54:09)

Odp: Wulkanizacja

ze względu na ceny oferowane w zakładach wulkanizacji za byle łatę na oponie zakupiłem właśnie coś takiego  https://allegro.pl/oferta/wulkanizator- … Mzg4YWM%3D
i teraz sam naprawiam wszystkie opony, jak na razie wychodzi całkiem zgrabnie i co najważniejsze po dwóch oponach naprawionych ustrojstwo się zamortyzowało, nie trzeba tego wszystkiego wozić i czekać , aż jaśnie hrabia zdecyduje na kiedy zrobi... :walka:

10

Odp: Wulkanizacja

Podczas orania złapałem gwożdzia w przednie koło taki czworokątny ze 20cm długości. Rozebranie koła, wybicie gwoździa i łata oraz montaż koszt 100zł i od ręki zrobione. Kiepskiego masz majstra od wulkanizacji.

11

Odp: Wulkanizacja

Marku po czym ty jeździsz tymi ciągnikami że naprawa kosztuje po 400 za koło. Ja za 4 dziury po bronach ( na nowej dzierżawie były schowane w trawie) zapłaciłem 120.

12

Odp: Wulkanizacja

Marek ma takiego wulkanizatora jak ja.....

13

Odp: Wulkanizacja

miastowe sobie liczą, nie chce im się bawić w łaty na gorąco, bo trzeba trochę przy tym porobić i czasu więcej schodzi, a w tym czasie ileś tam kół  od osobówek zrobi i nie dźwiga ciężkich opon. A jak jeszcze doliczą klej łaty....

14 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-09-09 21:06:09)

Odp: Wulkanizacja

U mnie też nie bardzo chcą na gorąco ale to raczej z tego powodu że nikt nie ma maszyny gotowej wszyscy pochowali na strychach i w komórkach. Trzeba  poprosić by poszukali. Jeden tylko co ma w gotowości bo sprowadza opony z zagranicy z dziurami a dobrym bieżnikiem i je łata.

Jednak nawet za rozgrzanie maszyny i sklejenie ponad 400 to sporo nawet jak doliczą 50 za  zdjęcie.

15

Odp: Wulkanizacja

a ja mam wulkanizatora u którego maszyna praktycznie nie gaśnie i kiedy koła nie zawiozę to zawsze jest tylko Mariusz na kiedy dasz radę zrobić a on na to a a na kiedy ci potrzeba ja mówię jak najszybciej to chłopina potrafi iść o 4 nad ranem i koło przygotować żeby na 7 było

Nie ma to jak FORTSCHRITT

16

Odp: Wulkanizacja

to cieszcie się że jeszcze są tacy fachowcy, bo już następnych nie będzie....

17

Odp: Wulkanizacja

U nas wołają 200 zł. 100 za demontaż i montaż reszta za wulkanizowania i to jeszcze zależy jak duże pęknięcie

18

Odp: Wulkanizacja

Co wy za ceny macie u mnie najbliżej w jastkowie jest wulkanizacja do ciężarowych jak pojechałem z dwiema  starowskimi co mam w jednym na przodku to rozkręcenie felg, wymiana zaworów w dwóch dętkach bo były zmarnowane zapłaciłem 110złotych jak zapytałem czy policzył dwa koła odparł że tak, ślicznie podziękowałem, a i w drugim kapcia robiłem z przodka to wymiana z moją nową dętką i sklejenie starej bo okazało się że jest w dobrym stanie koszt 70zł

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

19

Odp: Wulkanizacja

mpopis napisał/a:

ze względu na ceny oferowane w zakładach wulkanizacji za byle łatę na oponie zakupiłem właśnie coś takiego  https://allegro.pl/oferta/wulkanizator- … Mzg4YWM%3D
i teraz sam naprawiam wszystkie opony, jak na razie wychodzi całkiem zgrabnie i co najważniejsze po dwóch oponach naprawionych ustrojstwo się zamortyzowało, nie trzeba tego wszystkiego wozić i czekać , aż jaśnie hrabia zdecyduje na kiedy zrobi... :walka:

Objechałem 3zakłady z kołem do lekkiej powierzchownej naprawy i moje nerwy już nie wytrzymaja dłużej. Powód ten sam co u Marka. Usłyszałem w jednym miejscu, żebym przywiózł jak śnieg stopnieje :gun: ???
Pomyślałem, żeby kupić coś takiego tylko link nie działa. Doradzicie coś może co kupić, zeby na własne potrzeby się przydało?

20

Odp: Wulkanizacja

https://allegro.pl/oferta/wulkanizator- … 0102448769
ja mam taki