641

Odp: ZAGROŻENIA

To jednak Jacek tak źle nie stoisz.

642

Odp: ZAGROŻENIA

Do tej pory jeden drugiemu dzierżawy podbiera i o to mi chodziło że to może przystopuje

Rolnik z powołania:-)

643

Odp: ZAGROŻENIA

Problem jest w tym że ktoś te zboże kupuje, i są to duże polskie firmy a także i rolnicy którzy odsprzedają je jako swoje. Niemcy zaczeli dokładniej sprawdzać i wychodzą różne kwiatki z prób.

mdw

644

Odp: ZAGROŻENIA

Pajej wiesz kto w ogóle organizuje te strajki? Są przesłanki że to może być prowokacja.

645

Odp: ZAGROŻENIA

Ja słyszałem że to jakaś oddolna akcja, agrounia chciała się podłączyć ale nie chcieli partii do tego.
Przypomniało mi się. Stowarzyszenie oszukana wieś.
Ja pojadę bo koledzy jadą.
Nie wiem na czym ma polegać prowokacja?

Rolnik z powołania:-)

646

Odp: ZAGROŻENIA

Ktoś w pewnym momencie zacznie rozrubę tylko po to żeby pozamykać uczestników.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

647

Odp: ZAGROŻENIA

Jak się zacznie rozruba to ściąga się kamizelkę i odchodzi. Nie chcę chodzić po sądach

Rolnik z powołania:-)

648

Odp: ZAGROŻENIA

Jak nigdy nie popieram takich form protestu to teraz jestem za niech wszystkim którzy zangarzowali się w pomóc Ukrainie zimny kubeł wody się przyda ...idziemy po równi pochyłej w dół. Zmarnują wszystko by ratować oligarchów ukraińskich a ci już nie wiedzą gdzie schować kasę że środków pomocowych dla Ukrainy lapowniki jedne...jechać bo włada jaka by nie była beż bata robi się bezkarna...pozdrawiam blokujących.szacun....

Leszek   dla kolegów'

649

Odp: ZAGROŻENIA

Ludzie zmolki zmarzli a w TV cisza...

Rolnik z powołania:-)

650 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2023-02-02 22:24:55)

Odp: ZAGROŻENIA

O tym pisałem dwa tygodnie temu.
Sytuacja się powtarza. Przeszukałem strony głównych portali i ...... Dowiedziałem się że termomix zdrożał nie wiem o ile ale zdrożał.
Problem rolników istnieje tylko na stronach branżowych....
Więc nie ma problemu....
Trzeba wysadzić elewator by cos napisali....

651

Odp: ZAGROŻENIA

Na Farmer.pl coś piszą

mdw

652

Odp: ZAGROŻENIA

W mediach Putina zapewne będzie feta.

653

Odp: ZAGROŻENIA

androl napisał/a:

W mediach Putina zapewne będzie feta.

A co mnie to obchodzi. To że w Rosji coś powiedzą ma mnie zniechęcić do walki o swoje?

Rolnik z powołania:-)

654

Odp: ZAGROŻENIA

Poprawnosc polityczna ....szczególnie jeśli idzie o Ukrainę. ????Od 1945 obowiązuje nas  Polaków
szczególnie .!!!!! bracia Ukraińcy.  z pod znaku tryzuba !!!!! moja rodzina raczej to co zostało z spotkań z braćmi Ukraińcami na wolyniiu nie doczekała się słowa przepraszam ..ale poprawnie jest to dziś przemilczeć....

Leszek   dla kolegów'

655

Odp: ZAGROŻENIA

Był czas o tym mówić do 24 II 2022 i miejmy nadzieję że będzie na to czas w najbliższej przyszłości. Protesty to do Warszawy albo Brukseli, na granicę z Ukrainą za żadne srebrniki bym się nie wybrał.

656

Odp: ZAGROŻENIA

Było mówione że następnym razem jedziemy na Warszawę

Rolnik z powołania:-)

657

Odp: ZAGROŻENIA

Nie lękać się. To samo mówiłem jak były protesty za czasów PO.i PSL.. popieram jak się u nas zorganizują to jadę jak w dym.  Dziadów z nas robią i głupa palą. Do dupy z takim rządem. Komu wojna komu krowa dojna...

Leszek   dla kolegów'

658 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2024-02-04 14:19:55)

Odp: ZAGROŻENIA

Kilka dni temu gościłem u siebie na kawie jednego z moich ciekawych znajomych. Były ......, były ........, już w stanie spoczynku. Za to kolegów ma czynnych. Informacje z drugiej ręki. Dość wysokie prawdopodobieństwo prawdy. Szykują się zmiany w UoBiA (Ustawa o broni i amunicji) zgodnie z obowiązującym światowym trendem.
Informacje z przed kilku dni przeze mnie wyszukane. Kanada pod rządami komunistów (Trudo) zakazała posiadania broni palnej krótkiej centralnego zapłonu (pistolety, rewolwery) osobom cywilnym - tylko służby. Broń do celów łowieckich owszem - śrutowa. Kulowa na "specjalne" zezwolenia. Bez samozaładowczej, tylko łamańce, dwutakty i czterotakty.
Anglia. Zakaz posiadania broni palnej krótkiej centralnego zapłonu całkowicie.  Zakaz noszenia broni białej. Szabel, mieczy, scyzoryków, noży nawet kuchennych. Dlatego inżynierowie i lekarze z konieczności noszą w kieszeniach wyostrzone śrubokręty. Żal mi ich, bo wg ich kultury niewiernego trzeba ciąć a nie dźgać.
USA, Teksas szczególnie. Wg statystyk to najbardziej uzbrojony stan Ameryki. Więcej zarejestrowanej broni palnej niż mieszkańców. Od oseska do starowinki. Kilka lub kilkanaście sztuk na twarz dorosłego. Rząd federalny chce im te prawa zabrać lub ograniczyć. Żeby tubylcy nie robili z niej użytku w obronie przed nachodźcami z Meksyku. Zanosi się na drugą wojnę secesyjną. Osobiście chciałbym, żeby do nas przybywali tacy nachodźcy. Podobna kultura, podobne wierzenia i nikt z nich nie krzyczy "Allach Akbar". Biden eksportując komunizm w świat, eksportuje też strach przed posiadaniem przez cywilów broni palnej.
Tylko komuniści boją się uzbrojonych cywilów. W każdej z trzech poprzednich Rzeczpospolitych broń palna była ogólnie dostępna. Nawet w czasach feudalnych, chłop pańszczyźniany mógł mieć broń palną (o ile było go na nią stać). Zaborcom posiadanie broni palnej przez tubylców nie przeszkadzało. Komunistom przypomniało się dzięki czemu zdobyli władzę w 1917 roku. Dzięki broni, różnej. Nie chcą powtórki z historii. Utrudnią posiadanie za wszelką cenę, nawet śmieszności .
Polacy płyną do Szwecji łowić ryby, Szwedzi płyną do Polski postrzelać. U nich jak w Kanadzie. Takie są fakty.
Proszę dobrze się zastanowić. W Polsce ma stacjonować kilka set tysięcy nachodźców (200 lub 900 nie wiadomo).
Głównym "kamieniem milowym" dla Chyżego od brukselki ma być socjal nie mniejszy niż w niemczech czy Francji. Żeby nie potrzeba było ich na siłę trzymać. Ma być większy jak u niemców, żeby z ochotą się u nas osiedlali.
Gdzie taką masę ludzi umieścić ?
Opuszczone szkoły wiejskie, stare zabudowania SKR, PGR, JW - czyli prowincja. Nie w Warszawie ! Za drogo, za ciasno, będzie śmierdzieć. My, nasze rodziny będziemy mieli przyjemność pierwszego starcia z nachodźcami.
Jesteśmy puki co sprawni fizycznie i intelektualnie, mamy dużą rodzinę. Ilu członków rodziny jesteśmy w stanie obronić pięściami, widłami, siekierą lub czymś do tego podobnym ? Ile dzieci z naszej najbliższej rodziny chodzi do szkoły ? Wszystkie do jednej ? A co jak troje chodzi do trzech szkół ? Jesteś w stanie sam zapewnić bezpieczeństwo im wszystkim ? Na to liczą.
Po raz kolejny proszę. Robić uprawnienia na posiadanie broni palnej. Jakiejkolwiek.
W tym miesiącu zapisuję do klubu strzelecko - kolekcjonerskiego moją żonę, córkę i zięcia. Moja wnuczka ma pół roku. Ma już karabinek i pistolet, w mojej szafie pancernej. Ja zacząłem strzelać z broni palnej w wieku sześciu lat. Przyśpieszę ten proces o rok, to jest fizycznie możliwe.
Nie muszę, ale powiem żeby być jako tako wiarygodnym. Jestem podoficerem rezerwy jeszcze z Ludowego Wojska Polskiego i oficerem Polskich Drużyn Strzeleckich. Myśliwy, sportowiec, kolekcjoner, instruktor strzelectwa sportowego, prowadzący strzelanie, posiadacz broni palnej współczesnej jak i czarnoprochowej.
Ile mam sztuk broni ? Dużo i cały czas za mało.

659

Odp: ZAGROŻENIA

Ciekawe co piszesz. Odniosę się do broni białej bo jako tako mnie to tyczy. Lubię broń białą, konkretnie  Polskie szable bojowe.Ludwikówka wz. 34, szabla wz. 1921, szabla husarska itp. Narazie tylko repliki bo na oryginały mnie póki co nie stać. W przypadku wejścia podobnej ustawy u nas czekają mnie jakieś ograniczenia? Pozwolenia czy inne cuda bym mógł posiadać nadal taką kolekcję? Czy tyczy się to jedynie noszenia w przestrzeni publicznej a w domu mogę mieć co chce, nawet dwa nagie miecze?

660

Odp: ZAGROŻENIA

Z tego co wiem, w Anglii jest zakaz przemieszczania się w miejscach publicznych z bronią białą, nie posiadania.
U nas prawo jest dość precyzyjne. Są dwie kategorie przemieszczania się z bronią. Noszenie i przenoszenie, niby podobne fonetycznie jednak zupełnie inne. Być może w Anglii jest podobnie - nie wiem. Zakładam że tak jest, bo język angielski jest niby bardziej precyzyjny od polskiego.
Przenoszenie - broń zapakowana w futerały, pokrowce, rozładowana jak chodzi o palną.
Noszenie - broń dostępna w każdej chwili. Za paskiem, w kaburze, szabla przy pasie, katana na plecach, nóż w kieszeni, pod pachą, gdzie wygodniej i szybciej dobyć.
Na razie zakaz dotyczy miejsc publicznych. Jak będzie zakaz posiadania, trzeba będzie znaleźć alternatywę.