Temat: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Witam wszystkich pozwoliłem sobie założyć nowy wątek rozmowy bo chciałbym was zapytać w sprawie jaki wybrać Ciągnik przy zakupie nowego .

Mam dwa Ciągniki na oku :

1 New Hollan T5  115 
2 Case Maxxum  115

Oba wyposażone w ładowacz tur. Panowie który bardziej polecacie ?? może ktoś z was ma taki ciągnik i by coś o nim powiedział jak się spisuje ?
Jak sądzicie czy +/- 150 000 tys netto bez tura by na taki z tych ciągników starczyło .
Bardzo proszę o radę .

2

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Raczej mało bo za t4 85 cenią ponad 15 tyś

3

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

150 000  zabraknie!! niestety.  chyba że  jakiś strzał po pokazowy.

Leszek   dla kolegów'

4

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

http://olx.pl/oferta/case-ih-maxxum-110 … 52a7f0cb31

i to niby nowy a 2012

5 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-03-21 09:33:15)

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

o ile dobrze pamiętam to 3 lata temu za T5.115 chcieli ok 210 brutto. Wtedy nie zdecydowałem się z 3 powodów:
- nie mogłem dogadać się z dilerem co do wyposażenia
- mała pojemność silnika, jak dla mnie za mała
- problemy z elektroniką podczas jazdy na placu

gg 5118068

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

A wiecie coś o Crystalach z Sieradza? Dobre silniki, skrzynie, mosty tylko jak oni to poskładali? Kiedyś robili coś podobnego do ZTS.
http://www.traktor.pl/products/orion-130-8.html

7

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

ja z nimi handlowałem ( kupiłem crystala 180 w 1997R) trzy razy: pierwszy , ostatni i o jeden za dużo.....

8

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Marku powiedz coś więcej o tym ciągniku.

9

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

nie wiem czy to model 180  ale coś koło 170km mieli obok w pgr to skrzynia była Zetor silnik Deutz hydraulika Bosch kabina chyba polska (ale nie ich produkcja) sprzęgło suche częsci pasowały od ursusa 1634 i ogólnie taki składak

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Ale te nowe to inna bajka. Skrzynia ZF a silnik Sisu albo Deutz. Po co płacić duzo więcej za taki sam zachodni. Chciałbym nową prasę z nożami i rotorem, a do tego farmtrac i jego 82km to za mało. nie brałem na modernizacje nic to na ciągnik i prasę bym się załapał. A zachodnie 120-140KM to już kosztuje. Zostaje jedynie belarus 1221 w pieniądzach jakie mógłbym na traktor robiący 200-300 godzin rocznie poświęcić.

11

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Rusin nie taki zły.. ma już poprawiony WOM i skrzynia 24/12 w pełni synchronizowana...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Podzespoły dobrych firm ale z jakiego sortu... Nie oszukujmy się ale na pewno do takich składaków nie będą montować idealnie tych samych podzespołów co np do Deutza... U nas też jeden miał Crystala. Kupił nowego ale krótko po tym kupil używanego NH 8870 i to nim większość robił

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Co do Crystala to są różne opinie.... Znajomy miał takiego podobnego z wyglądu do ursusa 1634, miał 160 koni turbo, kupił pierwszy raz i ostatni. Wszystko w nim się rypało. Co do nowego to niedaleko(15km) senator Błaszczyk kupił w tamtym roku na wiosnę Crystala 260 http://www.traktor.pl/products/orion-230-285-19.html ma 265 koni, mają porównanie do new hollanda 240 koni tego straszego T7070 bodajże to NH przy crystalu wymięka... Operatorzy mówią że te maszyny co ciągał NH są do niego dużo za małe i jest o wiele szybszy 65 km/h. Co do komfortu i wyglądu to jednak góruje starszy New Holland. Do tej pory jeszcze nic nie robili przy nim, a nieźle go tam tyrają. Zobaczymy jak długo

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Na innym forum facet ma tego 190 koni i podobnego jelonka. Jeleń dużo droższy i wygodniejszy ale na gwarancji już robili go 3 razy. Crystal robotę robi taką samą i chodzi. Nie wiem co znaczy mniej wygodny ale pewnie i tak wygodniejszy niż MTZ albo farmtraki/ursusy.

15

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Rozumiem co do ceny za mało muszę podnieść stawkę a co do New Holland to dobry będzie ciągnik ?

16

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Jak będziesz dobrze uzytkowal tak i będziesz miał smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

17

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

Osobiście mam New Holland'a T4.65V i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie opodal też ma td5.85 i sobie go chwali. Właśnie, jak będziesz dbał tak będziesz miał smile Kilometr dalej gościu kupił ze 4 lata temu ciągnik Same 76 km i ze 3 lata też Same 62 km, przez pierwsze dni wyglądały jak nowe... Teraz oba wyglądają jakby miały nakręcone ze 20 tyś mtg i robiły w jakimś kołchozie, albo w lesie, jednego robili w serwisie całą zimę. Teraz kupił starego Fendta Lsa za 30 tyś do tyrania....

18

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

mpopis napisał/a:

ja z nimi handlowałem ( kupiłem crystala 180 w 1997R) trzy razy: pierwszy , ostatni i o jeden za dużo.....

kolega opowiadał mi o gościu co jak sprzedał krystala to bibe zrobił z radości.


Chcecie kupić ciągnik na całe życie i chcecie kupić lipe!
Błagam Was nie popełniajcie błędu. gdzie to później sprzedacie?
Wolałbym gołego JD niż tani wynalazek, z 4 cylindrówek JD można wycisnąć 150 km, dobrać prostą skrzynię, większą pompę,  zalać laczki płynem i ciągnik do tura jak tralala.
dobre kosztuje, tania jest Łada a i tak każdy woli używane auto z zachodu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

19

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

niewydostanieszsie napisał/a:

A wiecie coś o Crystalach z Sieradza? Dobre silniki, skrzynie, mosty tylko jak oni to poskładali? Kiedyś robili coś podobnego do ZTS.
http://www.traktor.pl/products/orion-130-8.html

Mieszkam tak blisko a nie wiedziałem ze tam traktory składają?

20

Odp: Jaki wybrać Ciągnik przy zakupie

mój crystal złamał się na skrzyni biegów trzy razy, a to nie były najgorsze awarie...