1

Temat: Ciągnik nie jedzie!!

Panowie problem w tym że biegi i pozycje wchodzą normalnie a ciągnik nie jedzie, co może być przyczyną?? WOM działa normalnie więc sprzęgło chyba odpada?

2

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Wom to nie ta tarcza. zajrzyj pod sprzęgłem to może coś zobaczysz. Kto wie co robiłeś przy nim?

3

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Orka i przy nawracaniu przód tył przód i już nie pojechał

4

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

A sprzeglo gumowe się nie oberwalo?

5

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Zblokowałeś biegi pewnie wink U mnie też się zdarza czasem.

6

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

No gumowe sprzęgło nie oberwało się bo WOM działa, kładłem się pod ciągnik i nic tam nie widzę niepokojącego, kosz się kręci dociski chodzą jak się wciśnie sprzęgło itp., ten wał co łączy sprzęgło ze skrzynią biegów też się kręci bo mam odkręconą podłogę to widać dobrze.. Grzegorz89 a o co chodzi z tym zblokowaniem biegów?? Bo na postoju słychać było że wszystkie biegi i pozycje wchodziły normalnie, słychać było jak wodziki chodzą w skrzyni, teraz mam odkręcone wajchy od biegów z tą przedłużką co idzie od dekla ze skrzyni i też nic tam nie widzę.. Jutro odkręcam dekiel od skrzyni bo dzisiaj już mi dnia brakło, ale nie wiem czego szukać..

7 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2016-03-29 20:38:09)

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

A jak przedni napęd włączysz to też nie rusza?
Znam taki przypadek że w tylnym kole przy zwolnicy obcięły się śruby i jak włączyli przedni napęd to szedł na przednim .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

8

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Miałem podobną przypadłość. Wał wychodzący z silnika ma zęba na które wchodzi sprzęgło gumowe ze swoimi zębami. Ścięło mi zęby na wale i w tulei wciśniętej w sprzęgle gumowym. Czyli - wał od silnika się obracał ale sprzęgło nie - i traktor stał.

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

A robiłeś próbę włączenia biegu bez sprzęgła?,po to by sprawdzić,czy skrzynia zazgrzyta,wtedy masz pewność,że skrzynia jest ok,jak by nie zgrzytała,to mogło ci się coś oberwać,wylecieć w środku,albo po prostu masz ją zblokowaną.Jak skrzynia jest ok,to stawiam na sprzęgło gumowe,lub podobnie jak kolega wyżej napisał.
możesz mieć już to obrobione,nie sugeruj się tym jak na luzie się kręci,wom na luzie też się będzie krecił,ale pod jakimś obciążeniem po prostu to wszystko stanie w miejscu ,pozdrawiam.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

10

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

forszaj303 marek próbowałem właśnie na zapalonym ciągniku wbijać biegi bez sprzęgła i bez żadnego zgrzytu wchodziły, więc nie wróży to chyba dobrze

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

może wydaje ci się że biegi wchodzą,a możesz mieć je tylko zblokowane,albo po prostu coś się złamało,odbezpieczyło,sprawdź dokładnie wszystko od wajch po przesuwki.Miejmy nadzieje,że problem leży na wierzchu.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

12

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

a o co chodzi z tym zblokowaniem biegów??

13

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Wodzik biegów mógł wskoczyć między jeden bieg a drugi. W każdym bądź razie masz luz. Jak nie zdejmiesz lewarków nic nie zobaczysz.

14 Ostatnio edytowany przez Trojan (2016-03-30 21:04:28)

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Panowie zdjąłem już pokrywe od skrzyni i oto co mi się ukazało i co mnie niepokoi:

https://youtu.be/uZPl_RruLBM

To czym kręcę ręką to chyba wałek główny i on chyba nie powinien się tak lóźno kręcić czy się myle??



A tu na zapalonym silniku tak to wygląda:

https://youtu.be/clcdjPgFOiA

15

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

a tak luźno kręci ci się na właczonych biegach czy na luzie ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

16

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Na luzie tak bedzie. Wrzuć bieg i wtedy pokręć. To będzie widać coś więcej...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

17

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

masz zerwany 1 stopień pytanie gdzie,górny wałek nie może tak się lużno kręcić.

18 Ostatnio edytowany przez Trojan (2016-03-30 22:22:25)

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

na luzie się tak kręci, a jak wbije jakąś pozycję i bieg to nie ruszę ręką bo wtedy to by koła się w ciągniku kręciły

19

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Poradę Ojanusza sprawdziłeś ? w bizonie jak pęknie wał koła, biegi wchodzą skrzynia pracuje a kombajn stoi.

20

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

androl niestety nie mam możliwości włączenia "ręcznie" przedniego napędu, ten przycisk na desce coś mi nie działa, jak nacisne żółwia czy blokade to świeci się kontrolka i słychać pssssst z elektrozaworu a jak przód napęd to brak reakcji ;/ Przodek mi tylko tylko automatycznie się włączał jak ciągnik buksował a tak to nigdy nie włączałem ;/
Ale jak wodzikami wbije jakąś pozycję i bieg jakiś to blokują się te zębatki więc przy kołach wszystko chyba ok??

No a właśnie panowie jak z tym wałkiem głównym na filmiku, powinien on się tak luźno kręcić na luzie, czy być na sztywno połączony z silnikiem i rozdzielany tylko sprzęgłem?? Bo bamreras piszesz że powinien być luźny, a tomek1974 że nie powinien no i nie wiem teraz za bardzo co robić, czy łupać to wszystko i szukać w tym problemu czy całkiem gdzie indziej..