21

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Podnieś tylne koło i pokręć na luzie i na biegu ( najpierw jedną stronę a potem drugą) i zobacz co się będzie działo w skrzyni .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

22

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

nie słuchaj ich tylko ściągaj silnik i wyciągnij sprzęgło wtedy będziesz widział wszystko jak by co to mam wałek 1 stopnia smile

23

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Dzisiaj rozebrałem wszystko i po wyjęciu kosza sprzęgłowego byłem już pewien że wina leżała gdzieś po stronie sprzęgła bo kręcąc wałkiem od I stopnia te tryby które wcześniej się nie kręciły przy odpalonym ciągniku, teraz kręcąc ręką wałek kręciły się normalnie. Pierwsze co pomyślałem to że oberwały się nity na tarczy że tak nagle zdechło sprzęgło, ale rozebrałem pierwszy stopień i tarcza na pierwszy rzut oka wygląda na ok ale docisk był w takim stanie...:

https://naforum.zapodaj.net/images/88bd0bdf044b.jpg

http://images78.fotosik.pl/472/e88e9d534103890b.jpg

Jest pofalowany i pęknięty, sąsiad mówił że to dlatego że za mocno były skręcone tarcze i się sprzęgło przegrzało i pokrzywiło, ale ja nie wiem. Panowie ten rozwalony docisk mógł być przyczyną że wałek główny w skrzyni można było kręcić ręką nawet bez wysprzęglenia sprzęgłem??

24

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

mój docisk wygladądał podobnie ostatnio woziłem do tokaża też mi się sprzęgło spaliło ale z winy braku odpowiedniego wspomagania i u mnie spaliło docisk taka tarcz jak pokazałeś no i tarcze sprzegłowa przyjarało w jednym miejscu dysk mi tokarz zrobił docisk miałem z zapasu oryginalny a tarcz kupiłem nową poskładałem to wszystko do kupy no i tez mam dylemat bo mi sprzęgło bierze zaraz po puszczeniu po srugim stopniu naciskam do końca aż sie kontrolka pali wbijam bieg puszczam kontrolka gaśnie robie delikatny uskok i ciagnik juz szrpiac rusza i tak samo z zatrzymaniem sprzęgło do samego końca i dopiero biegi wyciska ale ze nie mam czasu tam grzebać to musze go tak pomęczyć najważniejsze ze sie nie ślizga

Nie ma to jak FORTSCHRITT

25

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Jeśli wałek 1stopnia nie jest pęknięty to winą było sprzęgło, może się zacieło i nie ścisły dociski tarczy tak czy siak sprzęgło do wymiany

26

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Ma może ktoś ten pierwszy docisk od strony silnika na sprzedaż albo wie kto mógłby mieć? Albo ewentualnie tanio całe sprzęgło? Bo mam problem ze znalezieniem

27

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Dam ci znać jutro ale wieczorkiem bo rano wyjazd mam.

28

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

ja mam ale sam trzymam w razie W bo już ciezko dostać takie części a całe sprzęgło widziałem na thu.pl za ponad 2 tys wiec trzymam  to w warsztacie i nie sprzedam bo nigdy nie wiadomo ostatnio nawet jako dawca było wziete pare części

Nie ma to jak FORTSCHRITT

29

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

scoda19 ok dzięki to czekam smile

tomek 323 jasne rozumiem Cię smile

30

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

uwież mi albo nie ale gdyby bylo bymi to zbędne na pewno bym ci to odstą pił a dopuki forszaj na podwórku stoi nie sprzedaje pojedyńczych elemntów co są w zapasie z resztą też masz forsza wiec wiesz jaki to temat

Nie ma to jak FORTSCHRITT

31

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Mam ale trochę daleko do siebie mamy

32

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Dzwoń do artureek z forum, wydłubał silnik to wydłubie i sprzęgło kompletne i na pewno w rozsądnych pieniądzach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Trojan napisał/a:

scoda19 ok dzięki to czekam smile

tomek 323 jasne rozumiem Cię smile

Trojan sory ale godzinę temu się zjawiłem jutro do 16-ej się pojawię w domu to zrobię zdjęcie.

34

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Zadzwoń tu, ja brałem od niego nawet bez dotaczania wrzuciłem taki ładny był, 505857445

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

35

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

W opatowie na ul. Lipowskiej facet powinien mieć

36

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Z Opatowa oba forszaje mamy wink Chociaż gość też niezły kombinator.

37

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

scoda19 ok, nie ma problemu smile

Fujitsu97 Grzegorz89 Panowie a macie jakiś dokładniejszy namiar na tego gościa z Opatowa tel albo adres dokładny? Bo na internecie nie mogę namierzyć go hmm

38

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Na internecie sie nie oglasza. On ma tam przy domu warsztat samochodowy. I ma pelni gratow do ciagnikow i kombajnow. Nie mam niestety numeru tel. Jutro wieczorem moge zdobyc. Jak pojedziesz to na pewno znajdziesz go na tej ulicy.

39

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

Trojan napisał/a:

scoda19 ok, nie ma problemu smile

Fujitsu97 Grzegorz89 Panowie a macie jakiś dokładniejszy namiar na tego gościa z Opatowa tel albo adres dokładny? Bo na internecie nie mogę namierzyć go hmm

Podaj e-mail

40

Odp: Ciągnik nie jedzie!!

trojan333@op.pl