181

Odp: Szukam zt 320, 323

Nie mieliśmy czasu popatrzeć dokładnie gdzie może byc mokre od płynu. Byliśmy obejżeć przy okazji i śpieszyliśmy się do lekarza. Po niedzieli sprawdzimy dokładnie.
Nie sprawdzałem tabliczki. Luźno rozmawialiśmy że powinien być bliski 90 r, bo ma nowszego typu drzwi. Jak będe zdecydowany to sprawdzę w dokumentach. Najważniejszy jest stan. A czy to będzie 90 rok czy 85 to z bardzo różnicy nie robi. Czasami nowsze bardziej sa zajechane od starszych

182 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-03 13:10:38)

Odp: Szukam zt 320, 323

Zalejcie płyn do zbiorniczka, odpowietrzcie przy wysprzęgliku i wtedy zobaczycie, czy sprzęgło chodzi czy gdzieś jest wyciek, ja tak miałem że *** uszczelnienie w wysprzęgliku i płyn wywaliło,
Traktor sprowadzony to traktor w którym pasuje wymienić płyny eksploatacyjne, oleje a to nie pięć złotych skrzynia ma ok 100litrów oleju, posprawdzać napędy, elektrozawory, zobaczyć czy hamulce są bo jak postoi to cylinderki hamulców lubią pociec  i to wszystko są koszty
Ja mam takiego rok w kraju, koszt 12tyś tylko mój był zarej, na dzień dzisiejszy stanąłem na ok 20tyś- naprawy dzięki temu forum a raczej jego uczestnikom robie sam, i na pewno coś do roboty sie znajdzie

Te traktory nie stały w garażu tylko zapierdzielały jak szalone,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

183

Odp: Szukam zt 320, 323

Dzisiaj byliśmy oglądać traktor ponownie i tak.
Dolaliśmy płynu i odpowietrzyliśmy układ. Sprzęgło działało normalnie. Najprawdopodobniej cieknie pompka, bo była cała mokra od strony cięgiełka co idzie od pedału. Po dolaniu płynu nie widzieliśmy świeżego wycieku. Najlepiej będzie umyć i wtedy patrzeć. Biegi wchodzą dobrze, wszystkie i na każdym przełożeniu reduktora. Dźwignie nie mają zbytnio luzu. Podnośnik żwawo reaguje. Podłożyłem klocek pod cięgło i podniosłem ciągnik bez żadnego problemu. Obawiałem się braku dźwigni od rozdzielania hamulców, ale dzisiaj okazało się że działają na 4 koła i po wciśnięciu odcina powietrze na przyczepę. Dzisiaj ładowanie zaczęło działać smile. Silnik dobrze odpala i  żwawo reaguje na gaz. Nie kopci zbytnio. Z wad które się dopatrzyliśmy to niedziałający obrotomierz oraz wskaźniki temperatury i powietrza. Nie działają przyciski od półbiegu, preselekcji, blokad i napędu. Możliwe że gdzieś prąd nie dochodzi. Serwo jest wilgotne oraz wilgotna jest świeca płomieniowa. Reszta wygląda ok. Jestem praktycznie zdecydowany. Po niedzieli będzie właściciel to porozmawiamy o cenie. A tak to wszystko się okaże w polu.

184

Odp: Szukam zt 320, 323

Włączniki zaśniedziały wyciągasz włącznik podważasz z boku małym płaskim wyciągasz małą blaszke miedzianą, drobny papierek i składasz oczywiście jak prąd do niego dochodzi to poeinny działać

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

185

Odp: Szukam zt 320, 323

ursus1991 napisał/a:

Nie działają przyciski od półbiegu, preselekcji, blokad i napędu. Możliwe że gdzieś prąd nie dochodzi.

One są na jednym bezpieczniku, pierwszy z lewej na dolnej listwie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

186 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-03-21 23:34:22)

Odp: Szukam zt 320, 323

Czy ktoś z was kojarzy tą maszynę:
https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-3 … 90ee4fd8bb

https://images84.fotosik.pl/1023/4227cff70c34cc83gen.jpg

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

187

Odp: Szukam zt 320, 323

Mam   na spredaz Fortscritt ZT 300:pa::dance:

188

Odp: Szukam zt 320, 323

Przestań śmiecić w każdym wątku..

Siły na zamiary zmierz....