1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-04-11 08:31:24)

Temat: Szukam zt 320, 323

Poszukuję zt 303 w cenie złomu chodzi mi o złożenie z dwóch jednego, mam dobry zt 300 ale przydałby się czteronapędowy. Z góry dziękuję za namiary

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Szukam zt 320, 323

ma taki brakuje tylnych kół i silnika ale 1,5 zł kg to minimum 698658894

3

Odp: Szukam zt 320, 323

Kurcze jak coś jest fajnego to 600km ode mnie, wpadłem na jeszcze jeden pomysł, sprzedać zt- z wielkim żalem, dziś tak na niego popatrzyłem wszystko porobione, a kupić t 150 ruska, moze coś doradzicie, tylko te traktory też w większości na zachodniej stronie Polski, a transport nie tani

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Szukam zt 320, 323

a nie taniej było by ci dokupić sam kompletny napęd do tego ZT 300 i mu go zaadoptować zeby śmigał z napędem kupisz tego t150 i bedziesz dalej kase ładował a jak masz tego porobionego to tylko dokupic napęd przystawkę koła i wio w pole

Nie ma to jak FORTSCHRITT

5

Odp: Szukam zt 320, 323

gelek79 napisał/a:

Kurcze jak coś jest fajnego to 600km ode mnie, wpadłem na jeszcze jeden pomysł, sprzedać zt- z wielkim żalem, dziś tak na niego popatrzyłem wszystko porobione, a kupić t 150 ruska, moze coś doradzicie, tylko te traktory też w większości na zachodniej stronie Polski, a transport nie tani

nie chcem sie wymądrzać  ale jak pola troche jest, to może warto jakiś kredyt i wziąsc  i coś lepszego kupić i sie nie meczyć?..

mdw

6 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-04-01 19:59:10)

Odp: Szukam zt 320, 323

Gówno tego pola jest, rolnictwo u mnie to dodatek które było hobby, jest teraz nie wiem czym, trochę gór mam i tam kuca, a pewnie ze bym dokupił tylko tego trochę wychodzi, no i silnik trzeba wyciągać a czasu na to brak, ten 150 to z głowy sobie już wybiłem
No i tak ogólnie sam nie wiem co chcę, może motor załozę większy, bo trochę kuca jak się przyczepy targa ze zbożem na handel, no i ogólnie między drugim a trzecim szosowym to by się półbieg przydał
Najgorsze z3le na tej lubelszczyźnie nic nie ma nawet takiego 303 żeby porównać i zobaczyć co do przeróbki by było- jakaś depresja mnie złapała wiosenna wszystko pod górę

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

7

Odp: Szukam zt 320, 323

O ile dobrze pamiętam, skrzynia w zt 300 jest inna jak w 303. Wałek jest za krótki do przekazania napędu na przystawkę. Chyba. Może Koledzy Ci podpowiedzą jak to jest na pewno.

8

Odp: Szukam zt 320, 323

przodka do 300 nie założysz bo inne skrzynie ,silnik można większy nie ma problemu a tani mocny ciągnik to liazka

9

Odp: Szukam zt 320, 323

Załóż koła z Kirowca albo E-516/17 i na niewielkie areały wystarczy przeróbek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Szukam zt 320, 323

Żeby założyć przedni napęd trzeba do skrzyni biegów włożyć wałek napędu bo 300nie miała i nie jestem pewny czy jest to możliwe. Tryby ma na pewno te same co 303 ale czy kanał na wałek jest to już nie pamiętam.

11

Odp: Szukam zt 320, 323

Ja miałem 300 oryginalną i wyjście było , z niemieckiego cyrku go kupiliśmy ale jak juz skrzynia padła to trzeba było kupic druga obudowę i ta obudowa była od 300 i tam trzeba było przekładać o ile pamiętam dolny wał na przystawkę i koła zębate te ostatnie szerokie u samej góry i pod spodem koło bo o ile pamiętam to od 300 górne jest większe a od 303 górne mniejsze , ale panie jak założysz napęd to dopiero moc będzie z tobą

12

Odp: Szukam zt 320, 323

ja w jednym 300 albo dwóch miałem wyjscie na naped.

mdw

13 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-04-02 07:00:09)

Odp: Szukam zt 320, 323

Z tym napędem to za dużo zabawy, doradźcie jaki motor wrzucić, mam na oku sw 400 ale on ma podobnie kucy jak ifoski
A jak sprawdzić czy ten wałek w skrzyni jest, mam taką obudowę przy skrzyni z prawej od przodu jak by ją zdjąć to tam ma być wałek, jak ściągaliśmy dekiel ze szwagrem żeby sprawdzić stan skrzyni to coś mówił że jakiś wałek wychodzi na przód?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

14

Odp: Szukam zt 320, 323

1,5 i będziesz miał

15

Odp: Szukam zt 320, 323

Nie czaje co 1,5 artureekk

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

16

Odp: Szukam zt 320, 323

kg

17

Odp: Szukam zt 320, 323

Artureekk a samą skrzynie biegów byś sprzedał

18 Ostatnio edytowany przez artureekk (2016-04-02 22:05:56)

Odp: Szukam zt 320, 323

odpowiem tak ta maszyna pracowała u mnie 7 lat nieznacznie podniósł mnie się poziom życiowy i kupiłem case ma większy  komfort pracy   ma zrobiony ą hydraulikę na zębatą a w tamtym roku zabrałem mu silnik i koła 600 do kombajnu  ale sama maszyna była naprawdę oki i szkoda rozbierać ja,
miałem drogiego 303 na rozbiórkę ale tam nie ma już skrzyni

19 Ostatnio edytowany przez arek323 (2016-04-03 00:24:38)

Odp: Szukam zt 320, 323

To ile ta reszta będzie warzyc może ktoś podpowiedzieć?  czyli 303 bez silnika i kół tylnych chyba że jeszcze czegoś brakuje bo mi zależy głównie na skrzyni na zapas choć silnik i koła mam wolne ale 6 fortschrittów na stanie to już przesada chociaż jak w dobrej cenie to kto wie!!!

20

Odp: Szukam zt 320, 323

Ja odpuszczam zostaje przy moim zt 300, traktor porobiony a jak coś wyjdzie to już mniej niż więcej, w lato pomyśle o zapierścieniowaniu motoru i dalej ogień

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile