141

Odp: Szukam zt 320, 323

kurtyna to nie ten, pomyliłem linki. tamtego nie widzielismy bo nie kapnelismy się ze jest tak blisko. Chodziło mi o tego: https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-forts … ncOOi.html

142

Odp: Szukam zt 320, 323

kolega master jest tak roztargniony, szkoda że nie sprawdził czy w pobliżu nie ma innego forsza. widzielismy trupa, pytanie jaki jest ten drugi, o oglądanie którego poprosiłem kolegę grzegorza

Rolnik z powołania:-)

143

Odp: Szukam zt 320, 323

Byłem go oglądać i powiem szczerze, że nie najgorzej. Nie był myty, lub był myty bardzo dawno. Jednak takie pieniądze to chyba nie wart. Pompy obie ruskie, opony tył prawie nowe, przód to pewnie jak się zakleją to nic nie ciągną.. Silnik chodzi dość miękko i ładnie zapalił. Skrzynia gość mówi, że 4 klekocze. Normalka.  Odciągi łańcuchów polepione i za słabe. Luzy na ukł kierowniczym sam facet mówił. Blachy kabina wiadomo malowane kilka razy nieco skorodowane ale to chyba takich ładnych forszajów nie sprzedają ludzie.... Wspomaganie działa lekko i elektrozawory też gość włączał i działały. Silnik na zimnym 5 na rozgrzanym mówił że 3atm. Gość dysponuje transportem u znajomego i może coś upuścić jakby fakturę wystawił niższą. Zwolnica z tyłu lewa inna, z jakiegoś starszego. Ogólnie widziałem gorsze za te pieniądze.

144

Odp: Szukam zt 320, 323

no to kolega master bedzie miał zagwostkę

Rolnik z powołania:-)

145

Odp: Szukam zt 320, 323

WIesz dla każdego stan dobry będzie oznaczał co innego, także każdy najlepiej sam musi zdecydować. Całkiem trup to nie jest, a i znaleźć takiego idealnego to też graniczy z cudem...

146

Odp: Szukam zt 320, 323

A no mam, nie ma za bardzo kiedy podjechać go oglądać samemu. Dziękuję Ci Grzegorz za fatyge i cenną opinię. Ale powiedz, gdybyś sam szukał ciągnika to poważnie byś się nad nim zastanowił? Jeszcze raz dziękuję.

147 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-09-08 21:50:04)

Odp: Szukam zt 320, 323

Kiedyś jak przyprowadził mi prosto z Niemiec gość na podwórko mojego 323, to wydawało mi się, ze to będzie malina. Rzeczywistość była inna, ale technicznie był nie splamiony partactwem tylko oryginał. Wszystko uruchomiłem i działa w miarę do tej pory. Teraz wiem na jakie ciągniki można liczyć jadąc oglądać takie ogłoszenia, i ten nie jest najgorszy. Jakbym szukał 323 to może i wziąłbym tego. Jednak teraz ciężko mi powiedzieć, biorąc pod uwagę , że wiem jak się jeździ jeszcze innymi ciągnikami. Nie mam w opisie, ale mam na podwórku jeszcze forda tw25 i case mx i dużo wygodniej i ciszej w obu niż w forszu.  Z drugiej strony zt to prosty ciągnik, mocny samemu go naprawisz, a części nie zabiją portfela. Cena tego ciągnika to ok 3zł za kilogram to i tak wychodzi nieźle. Ile razy było tak, że maszyna nie wyglądała, a robiła latami dobrą robotę bez awarii.

148

Odp: Szukam zt 320, 323

Nie szukam kto wie jakiego komfortu tylko prostoty, łatwości w obsłudze i przystępnej ceny, a cena tych niemcow jest najniższa na rynku. Ursusy w tych pieniądzach to nie znajdzie z napędem żadnego godnego uwagi nie mówiąc o jakiś innych, a na moje zagonki taki by wystarczył spokojnie. Może w niedzielę się wybiorę do niego zobaczyć jak wygląda i chodzi.

149

Odp: Szukam zt 320, 323

Silnik jak na forsza chodzi dość równo. i pali dobrze, lekko przydymia na zimnym ale to się nie ma co przejmować.

150

Odp: Szukam zt 320, 323

Woda czy tam płyn i olej miał na stanie? Człowiek taki do do gadania? Długo go ma?

151

Odp: Szukam zt 320, 323

2lata mówił, że sam porobił te pompy. Gość do pogadania, a sprzedaje bo kupił aresa. Okazało się że to mąż mojej koleżanki ze szkoły. Z ceną też da się dogadać. On nim normalnie robił cały czas. Jedynie olej w silniku mówił, ze zdałoby się wymienić. Ma raptem 22ha to powiem szczerze, ze i tak ares za ponad 60koła to za bogato...

152

Odp: Szukam zt 320, 323

Podłączam  się  do  tematu  . Szukam   forsza 323  głównie  do  Uprawy  ciężkich  mad  bo do  tego  ten  czołg  najlepszy  , mało pali  i  jest   bardziej  komfortowy  niż  303  no  i  Ursusy    zaczynają  się  od  40tysi  w  górę    nie  wiem  za  co  big_smile  . Może  ma  ktoś   w   północnej  częsci  kraju  takowego  ?  Albo  namiar  na  sciągnięcie   od  Helmuta   z  Niemiec co   tylko  do  koscioła   jezdził   ?

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

153

Odp: Szukam zt 320, 323

Czyli szukasz takiego w stanie kolekcjonerskim, to już nie są tanie rzeczy.

154

Odp: Szukam zt 320, 323

W promilu 50 km to niema żadnego a co dopiero nadającego się do kupna.

155

Odp: Szukam zt 320, 323

nie chcę się przechwalać ale mój jest w stanie kolekcjonerskim praktycznie oryginał ale nie sprzedaje go

Nie ma to jak FORTSCHRITT

156

Odp: Szukam zt 320, 323

Scoda19 jednego masz w Ostródzie

157

Odp: Szukam zt 320, 323

0812 napisał/a:

Scoda19 jednego masz w Ostródzie

Nie ten rewir to 70 km.;)

158

Odp: Szukam zt 320, 323

androl napisał/a:

Czyli szukasz takiego w stanie kolekcjonerskim, to już nie są tanie rzeczy.

nie   do  końca ...szukam  coś   sprawnego nie  koniecznie  odpicowanego  big_smile:D

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

159

Odp: Szukam zt 320, 323

Witam!
Jest ktos moze z okolic Płocka kto ma forschritta zt323 i byłby chetny pokazac mi na co najbardziej uważać przy zakupie. Mam kilka ogłoszen i przed wyjazdem chciałbym widziec co sprawdzac
z góry dziekuje za odpowiedż

160

Odp: Szukam zt 320, 323

Ja mam, jak będę mógł pomóc to dzwoń 664306562