Temat: Problem z hamowaniem zt 323a

mam problem gdyż w moim forszaju tylne koło prawe hamuje bardzo silnie od razu blokuje zaś lewe prawie wcale nie bierze

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

a robiłeś hamulce?
w lewym może cylinderek się do końca nie wysuwa,może jest brudny itp.,albo po prostu masz zapowietrzone lewe koło

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

koło jest odpowietrzone właśnie

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

cylinderek może być wadliwy lub ten rozdzielacz prawo lewo coś majaczy,mam rozumieć że odpowietrzyłeś ten rozdzielacz,jeżeli go masz?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

5

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

rozdzielacz mam a czy odpowietrzyłem to tak

6

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

Witam.Mam problem z moją 303 założyłem nową pompę hamulcową, nowy cylinderek w kole
układ odpowietrzyłem, a hamulce ciągle jak zapowietrzone, żeby hamować trzeba pompować, po zdjęciu nogi z pedału hamulca w zbiorniczku bąbli tak jakby wracał płyn lub powietrze, może ktoś coś wie w tej materii.
Pozdrawiam

7

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

wszystkie koła masz odpowietrzone czy tylko to jedno co robileś?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

8

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

Bosz chamowanie!!!!!

9

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

kaja napisał/a:

Witam.Mam problem z moją 303 założyłem nową pompę hamulcową, nowy cylinderek w kole
układ odpowietrzyłem, a hamulce ciągle jak zapowietrzone, żeby hamować trzeba pompować, po zdjęciu nogi z pedału hamulca w zbiorniczku bąbli tak jakby wracał płyn lub powietrze, może ktoś coś wie w tej materii.
Pozdrawiam

Na początek to sprawdz czy w nowej pompce jest dziura na tłoku bo jak jest to ją zaślep,

10

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

marcel napisał/a:

Bosz chamowanie!!!!!

Marcel może nie chamować ale za to hamować może wspaniale big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

Z chwili na chwilę zrobił mi się pedał hamulca miękki. Nie ma wcale hamulców, wchodzi miękki pedał do końca. Pompka moczyła się trochę, ale nie ciekła i nie cieknie. Jaka jest szansa, że pompka  a jaka że tłoczki? Na chwilę obecną już posiałem i bedę potrzebował go za 2 tygodnie,a zrobić trzeba, bo i tak miałem kiedyś zajrzeć do hamulców, bo już słabo hamowały.

12

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

Jak płyn nie ginie to pompka, brałem ostatnio uszczelnienia do wysprzęglika w alfie i zawiozłem stary kupiony w Postolicach, sprzedawca powiedział że,to uszczelnienie do oleju w płynie po jakimś czasie spuchnie i sie rozejdzie, może miałeś takie uszczelnienia?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

13

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

odkąd kupiłem w 2008roku to nic nie grzebałem.. najgorzej, że nie bardzo mam czas. zmieniłbym okładziny, albo całe szczęki...

14

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

pod ciagnikiem z tyłu płyn sie wyleje jak puszczą cylinderki z resztą przednie koła też ewentualnie sprawdź czy ci nie zesrała sie ta mała pompka od pneumatycznych hamulców bo wypchnie płyn do powietrza i nie zobaczysz tego od razu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

15

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

Grzegorz89 napisał/a:

odkąd kupiłem w 2008roku to nic nie grzebałem.. najgorzej, że nie bardzo mam czas. zmieniłbym okładziny, albo całe szczęki...

jak przednie cylinderki nie ciekną to zacznij od skasowania luzów na szczękach przedniej osi a potem kolejność odpowietrzania no i o przypaleniu już nie wspominam.

16

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

robilem to na wiosnę,dzięki za porady, teraz będę musiał uruchomić, żeby w ogóle były, chociaż na jedno koło, bo robota w polu..

17

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

Panowie rozbierałem u siebie pompkę hamulcową i pod króćcami zasilającymi płyn były sprężynki z takimi stożkami a w otworkach było po kulce, miałem te kulki w otworach pod bokiem a nie w środkowym otworze. Ma to jakieś znaczenie w którym będzie?

18 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2018-09-23 20:34:51)

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

te kulki muszą być po bokach bo one trzymają tłoczki żeby z pompki nie powypadały jeżeli mówimy o tych takich drobnych kuleczkach pod króćcami od zbiorniczka

mowa o kulce 103?

https://images81.fotosik.pl/1023/eb2dda4f5201f21c.jpg

Nie ma to jak FORTSCHRITT

19

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

tak właśnie o nie chodzi. Okazało się, że totalnie porozpadały się uszczelniacze na tłoczkach. Tylko nie wiem dlaczego płynu mi ubyło jak nigdzie nie pociekło... Nie wiem nawet jak to wcześniej hamowało.

20

Odp: Problem z hamowaniem zt 323a

wazne ze wogóle hamowalo