Temat: Gryka 2016

Jak tam w temacie ile planujecie siać ja dziś 20 ha wsiałem.

2

Odp: Gryka 2016

a będę miał przez miedzę ponad 30 ha, a 5 ha mam posiać swoją amazonką, myślę, że w piątek, sobotę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Gryka 2016

ja po niedzieli

Rolnik z powołania:-)

4

Odp: Gryka 2016

A kto to kupuje tą grykę ?? i po ile ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Gryka 2016

Ze zbytem no problem ja swoją jesienią po 2200 sprzedałem do producenta kaszy a on sprzedaje na Niemcy i dodatkowo karmy dla gołębi robi.

6

Odp: Gryka 2016

To może coś bliże. Jak to robić i ile to urodzi i wogóle czy jest oplacalne.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

7

Odp: Gryka 2016

Najmniej to zebrałem 800 kg ostatnie lata poniżej 1,5 tony nie schodzę choć powyżej 2 ton też nie można przebić się koszt to uprawa jak pod inne zboża,100 kg saletry,desykacja choć robi się problem z wyleganiem jak ziemia zasobna w składniki.

8

Odp: Gryka 2016

No i pszczoły....

9

Odp: Gryka 2016

pszczółki są bo po sąsiedzku pasieka

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

10

Odp: Gryka 2016

Dokładnie pszczółki to podstawa a dostarcza od 10 lat ten http://www.youtube.com/watch?v=zDbqPPCo9CM

11

Odp: Gryka 2016

Bez 5 uli na 1ha plon o 50% w dół

12

Odp: Gryka 2016

To ile się tego sieje w jakim rozstawie czym na chwasty  i kiedy mniej więcej kosi ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Gryka 2016

Sieje się normalnie siewnikiem zbożowym w rzedach od 15cm do 45cm (gryka  sporo się rozkrzewia ale jak nawet posiejesz lejkiem i zabronujesz to się nic nie stanie) no i tak w granicach od 50 do 100 kg na ha optymalnie jest 70kg nalepiej jest siac w połowie maja,jak masz chwasty to musisz zrobić oprysk doglebowo przed wschodem gryki,one jest bardzo wrażliwa na herbicydy i podobne wynalazki.kosi się jak dojrzeje smile ,głównie to wrzesień, październik my tak kosimy.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

14

Odp: Gryka 2016

Kolega sieje grykę od wielu lat i gryka jest wrażliwa. Na co? hmmmm jak by to ująć.
Wiem że to dla nie których zabrzmi nie wiarygodnie ale ważne jest by zasiać zgodnie z kalendarzem biodynamicznym.  Jak dobrze kojarzę to w tym roku pierwszy termin wypda 15-20 maja i potem 13 -19 czerwiec.

15

Odp: Gryka 2016

Obowiązkowo musza byc barany na niebie nie może byc czyste i pochmurne niebo jak mój przedwojenny sąsiad mówił

16

Odp: Gryka 2016

O! Przedwojenny to się zna. Mój kolega też słucha takiego. Raz nie posłuchał bo nie wierzył. I się zdziwił....

17

Odp: Gryka 2016

Można się z tego śmiać ale coś w tym jest. Kuzyn zawsze przestrzega tego typu przestróg i nie narzeka. Jak w tym roku się pytałem kiedy pyry sadzi to odpowiedział że dopiero jak mlecze zakwitną...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: Gryka 2016

Przedwojenny mówił cyt. " kto sieje grykę i proso ten chodzi boso"

19

Odp: Gryka 2016

No funkcjonowało takie powiedzenie. Dziś by trzeba było napisać tak
Kto z głową sieje grykę i proso tego stać by po plaży chodzić boso

20

Odp: Gryka 2016

forszaj303 marek napisał/a:

Sieje się normalnie siewnikiem zbożowym w rzedach od 15cm do 45cm (gryka  sporo się rozkrzewia ale jak nawet posiejesz lejkiem i zabronujesz to się nic nie stanie) no i tak w granicach od 50 do 100 kg na ha optymalnie jest 70kg nalepiej jest siac w połowie maja,jak masz chwasty to musisz zrobić oprysk doglebowo przed wschodem gryki,one jest bardzo wrażliwa na herbicydy i podobne wynalazki.kosi się jak dojrzeje smile ,głównie to wrzesień, październik my tak kosimy.

czym pryskasz na chwasty?

Co do "porad" jak to siac to słyszałem o tych chmurkach i jeszcze ciekawe jest to ze trzeba sic naczczo smile a i jeszcze jedno podobno lepiej sie udaje siana rzutowo niz pasowo czyt. lejek i brony a nie siewnik

Rolnik z powołania:-)