21

Odp: Zastany silnik 4VD

Karol323 napisał/a:
tomek 323 napisał/a:

albo zamiat od stara lepiej ife 6 od sieczkarni albo pokosówki

Tomuś w sieczkarni jest 6 silnik a w pokosówkach siedzą MTZ silniki wink :beer:

a myślalem że i w pokosówkach jest 6 ify najwidoczniej mało wiem o pokosowkach ale mam wrażenie że gdzieś już widziałem pokosówke z silnikiem 6 ifa

Nie ma to jak FORTSCHRITT

22

Odp: Zastany silnik 4VD

A po co jej tyle kuców ?chyba że z 10 metrowym hederem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

23

Odp: Zastany silnik 4VD

Zagadka rozwiązana, ściągnąłem głowice, na trzecim garze co nie było wtryskiwacza tuleja zardzrwiuch, zrzucę miskę i wybiję tuleję z tłokiem i wymienię, resztę zapierścieniuję, bo trzy tuleje w ogóle nie mają progów i tłoki bez nagaru jak by kto to poczyścił, teraz pytanie gdzie brać graty, thu, przenno czy złotoryja, oczywiście na cenie mi zalezy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

24

Odp: Zastany silnik 4VD

po co michę , tak to wymyślili że to się bez problemu rozbiera . pół bloki  to piękne rozwiązanie. w tych silnikach do naprawy w każdych polowych warunkach.

Leszek   dla kolegów'

25

Odp: Zastany silnik 4VD

To półbloki ściągnąć, później ciężko tłok w tuleje wsadzić jeszcze robię sam nie ma pomocy żeby kto przytrzymał, no i ten tłok w zardzewiałej tulei stoi

Odkupię jeden wtrysk może lać i uchwyt pompy hydraulicznej wspomagania.

A co do dalszego rozbierania, lepiej miskę czy półbloki?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

26

Odp: Zastany silnik 4VD

Jeżeli tłok stoi w tulei to i tak trzeba zdjąć miskę żeby odkręcić korbowód bo z półblokiem nie wyjdzie do góry

27 Ostatnio edytowany przez sarast (2016-05-25 20:15:53)

Odp: Zastany silnik 4VD

no chyba że aż tak go złapało. to trzeba miskę, a z tłokami i z pierscieniami w tym silniku to nie problem , bloczek , bo wygodnie i spokojnie się opuszcza  pół blok  i 4 ręce fajnie to idzie.

Leszek   dla kolegów'

28

Odp: Zastany silnik 4VD

nie wiem gdzie widzisz sens robienia tego silnika jak koniecznie chcesz mieć 4 garki to ja bym kupił drugi silnik na chodzie (gdzieś 1500zł) a tego zostawił na części ale rób jak uważasz

29

Odp: Zastany silnik 4VD

tomek1974 napisał/a:

nie wiem gdzie widzisz sens robienia tego silnika jak koniecznie chcesz mieć 4 garki to ja bym kupił drugi silnik na chodzie (gdzieś 1500zł) a tego zostawił na części ale rób jak uważasz

dobrze mowi sprawny silnik najlepiej by ci go ktoś odpalił i z pełnym osprzętem zakładasz maszyne palisz i wio do roboty

Nie ma to jak FORTSCHRITT

30

Odp: Zastany silnik 4VD

tomek1974 napisał/a:

nie wiem gdzie widzisz sens robienia tego silnika jak koniecznie chcesz mieć 4 garki to ja bym kupił drugi silnik na chodzie (gdzieś 1500zł) a tego zostawił na części ale rób jak uważasz

Rób ten co masz jeżeli wał jest ok to będzie smigał a za 1500 to teź moźna byle trupa kupić i klops. Jak byś bliżej mieszkał to byś miał wszystkie części bo u nas nie brakuje tego

31 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-05-26 07:44:04)

Odp: Zastany silnik 4VD

Zbaraniałem już, żeby tego uruchomić to muszę włożyć ok 1tyś. Kupić coś to u mnie trzeba dać 2500- 3000 za ifoski, są te dwa ze stara po tysiaku, ale czy one mieszczą się w ramie

Możecie mi opisać czy do tego starowskiego pasuje sprzęgło gumowe, i co z zawieszeniem silnika, no i podcinanie ramy w którym miejscu, foto mile widziane. Z góry dziękuję

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

32

Odp: Zastany silnik 4VD

tez robiłbym ten silnik co jest zrobisz wiesz co w nim jest a kupno kota w worku dobre dla hazardzistów

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Zastany silnik 4VD

Tak jak Pajej pisze zrobisz i wiesz co masz a starowski paliwoźerny a św 400 teź pozostawia wiele do źyczenia -zakup i remonty drogie

34

Odp: Zastany silnik 4VD

Spuściłem wczoraj olej dwa wiadra 20l czyli trochę wody się napił, nie chcę za bardzo w niego wkładać bo nie wiem co ze skrzynią

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

35

Odp: Zastany silnik 4VD

Jak wał w dobrym stanie i nie ma progów na tulejach to bym " remontował " chociaż wymiana tulei i tłoka to nie remont. Wymienisz i będziesz wiedział co masz.

36

Odp: Zastany silnik 4VD

gelek79 napisał/a:

Spuściłem wczoraj olej dwa wiadra 20l czyli trochę wody się napił, nie chcę za bardzo w niego wkładać bo nie wiem co ze skrzynią

Miskę odkręcić i wał sprawdź bo to jest drogie a jak jest dobry to tuleje wymień nawet na uźywke i sprawdź skrzynie

37

Odp: Zastany silnik 4VD

20 litrów to mniej niż powinno być, u mnie wchodzi 23 litry

38

Odp: Zastany silnik 4VD

Znajomy jak przywozi z Niemiec silniki na części to często wyciągam całe słupki kapletne są o wiele lepsze jak nowe co można kupić a i daje mi to w cenie złomu użytkowego (papier smar i czekają na lepsze czasy a mam już 14 kąpletów)

39

Odp: Zastany silnik 4VD

Ile za taki słupek

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

40

Odp: Zastany silnik 4VD

U mnie 16 litrów do stanu i w 5 ciągnikach tak samo