Temat: Zastany silnik 4VD

Witam, kupiłem z tego co wiecie forsza 323 wyciągniętego z krzaków, no i nie było jednego wtrysku, nie mogę przekręcić motorem,  zalałem go naftą i czekam,  czy mógl on na górze sie przyłapać  i jak bezpiecznie go ruszyć

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Zastany silnik 4VD

Zwal michę odkręć wał a reszta drewko i młotek bo tuleje i tłoki na pewno do wymiany a o szlifie bądź wymianie wału nie wspomnę!

3

Odp: Zastany silnik 4VD

Ktoś tu dramatyzuje.... Nie powinno być tak źle, bo przecież w stawie nie stał. Widziałem silnik z mtz gdzie była rosa z nalotem rdzy na tulejach a silnik nie bierze oleju, i ma siłę.

4

Odp: Zastany silnik 4VD

nie masz nic do stracenia, nafta zrobi swoje, poruszaj lewo prawo aż się zacznie kręcić w miarę swobodnie i próbuj odpalić, a remont zdążysz zrobić zawsze. uruchamiałem już  takie silniki  i chodziły .
a przed uruchomieniem pozbądź się nafty bo będziesz musiał od razu remont robić smile

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

5

Odp: Zastany silnik 4VD

Grzegorz89 napisał/a:

Ktoś tu dramatyzuje.... Nie powinno być tak źle, bo przecież w stawie nie stał. Widziałem silnik z mtz gdzie była rosa z nalotem rdzy na tulejach a silnik nie bierze oleju, i ma siłę.

No u mnie to by nie przeszło! Jak robić to robić i zapomnieć o temacie!

6

Odp: Zastany silnik 4VD

No tak miało być tanio, ale zaprzeć się sercem o gówno i wymieniać wszystko, bo stare, a nóż będzie lepsze... Wsadzić 10tys w sam silnik do ciągnika wartego 4... A gdzie reszta...? To mocne o cierpliwe silniki, więc warto spróbować uruchomić to co jest. Poza tym wsadź nowe części jakości plasteliny a wywal może jeszcze oryginalne tłoki, tuleje? U mnie to by nie przeszło wink

7 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2016-05-22 12:10:54)

Odp: Zastany silnik 4VD

A czy na pewno silnik jest zastany ? Nie trzyma go czasami coś innego, np. łożyska na sprzęgle, pompa hydrauliczna...

8

Odp: Zastany silnik 4VD

Rozruszaj silnik i odpal a jak będzie źle chodziło to w najgorszym przypadku jedna tuleja do wymiany. Najbezpieczniej by było wyciągnąć ten tłok i tuleje papierem wyczyścić jęk ma nalot rdzy ale może nie ma takiej potrzeby

9

Odp: Zastany silnik 4VD

pompe hydrauliczną odkręciłem, a i sprzęgłem ruszałem po jakieś dwa 2cm w jedną i drugą tyle co mi dało sprzęgło gumowe, nie moge wyciągnąć jeszcze jednego wtrysku, poczekam jeszcze niech się pomoczy i zobacze, myślałem że na kole pasowym da się klucz założyć

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

10 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-05-24 20:21:37)

Odp: Zastany silnik 4VD

Motor dalej stoi

Ale mam pytanie mam motor od stara 200, nie leyland tylko od 200setki, nada się czy różni się od sw 400, co możecie powiedzieć o tym silniku jaki to model i ile ma km:


http://olx.pl/oferta/silnik-do-stara-CI … a5ca33cfa4

Mam jechać po niego w piątek tylko czy będzie pasował

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

11

Odp: Zastany silnik 4VD

Nie wiem jak to jest z św ale Umnie koleś ma ze starowskim i mówi ze smok że hoho jak cos to sw a może co innego trzyma pompa wspomagania . Umnie kiedys nie chciał zapalić bo wysunęła się śruba łapki sprzęgła i blokowała całe szczęście że aku były słabe

12

Odp: Zastany silnik 4VD

Lepiej oryginał zrób jak ten starowski

13

Odp: Zastany silnik 4VD

A sprawdziłeś co trzyma silnik ? Może koszt naprawy będzie nie duży i silnik posłuży jeszcze

14

Odp: Zastany silnik 4VD

od 200 się nie nada bo dużo pali już lepiej jakiś mana 6,5litrowe z turbo

15

Odp: Zastany silnik 4VD

gelek79 napisał/a:

Witam, kupiłem z tego co wiecie forsza 323 wyciągniętego z krzaków, no i nie było jednego wtrysku, nie mogę przekręcić motorem,  zalałem go naftą i czekam,  czy mógl on na górze sie przyłapać  i jak bezpiecznie go ruszyć

kupiłem kiedyś zt 323 który stał na powietrzu przez 6 lat z odkrytą rurą wydechową przez którą przez lat nabrał wody  że dolne zęby rozrządu pordzewiały taka mazia oleju i deszczówki , pomyłem nowe oleje dostał podymił  parą wodną odmą  , i chodził normalnie to twarde jednostki.

Leszek   dla kolegów'

16

Odp: Zastany silnik 4VD

albo zamiat od stara lepiej ife 6 od sieczkarni albo pokosówki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

17

Odp: Zastany silnik 4VD

Zrzuce dzis głowice bo i końcówka wtrysku się urwała i kawałek wpadł do komory więc od razu zobaczę czy trzyma go góra

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

18

Odp: Zastany silnik 4VD

Jak końcówka wtrysku była urwana to tłok do wymiany. Miałem to kiedyś u siebie. Brat orał i mu się urwała właśnie końcówka i zaczął pukać. Jak go zgasił to już nie mógł odpalić to tłok się rozklepał. Zwalilim miskę i odkręcilim stopę. Lewarek i w górę i tłok wyjechał razem z tuleją. Później tłok wybity młotem. Tłok w kieszeń i do sklepu. Gościu wziął go na wagę żeby nowy był idealnie taki sam i wszystko pasowało. Tak więc chyba masz przyczynę czemu wszystko się zastało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: Zastany silnik 4VD

tomek 323 napisał/a:

albo zamiat od stara lepiej ife 6 od sieczkarni albo pokosówki

Tomuś w sieczkarni jest 6 silnik a w pokosówkach siedzą MTZ silniki wink :beer:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

20

Odp: Zastany silnik 4VD

Wtrysk urwał się przy demontażu, sam końcówkę wepchnąłem do gara także to nie przez to stoi ściągnę dziś głowice i od razu go oblukam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile