61

Odp: Zastany silnik 4VD

gelek zadzwoń do mnie  pogadamy odnośnie części 512 976 867

GG 16238418

62

Odp: Zastany silnik 4VD

gelek79 napisał/a:

Tuleja do wymiany i jeszcze w misce znalazłem pierścień nakrętkę 35x1,5 pozycja w katalogu 1100 poz. 15, zapierścieniuje go i zmienię panewki korbowodowe

Arek daj do Siebie namiar potrzebuję tuleję z tłokiem, pompe wody, wtryskiwacz, uchwyt do pompy wspomagania

Numer do mnie-697054741

63

Odp: Zastany silnik 4VD

A kolega Kamil nie bliźej może ma też tego co potrzebujesz

64

Odp: Zastany silnik 4VD

ja bym go nie robił ale rób jak chcesz

65

Odp: Zastany silnik 4VD

Jak nie było wtrysku i była rdza obejrzyj zawory w głowicy czy chodzą, wyjmij je i w razie czego dotrzyj.

66

Odp: Zastany silnik 4VD

Tomek to nakręć mi motor do 1500zl który będzie latał jak ta lala, a tak na poważnie też bym go nie robił, ale co kupić jechać daleko a tak wiem co jest,
Ściągnąłem miche, syf z dołu wymyty, z jednego półbloku szlam z wody wymyty, dziś ogarnę z drugiego, o dziwo nie ma osadu rdzy na zaworach na tym garze,
Dostanie nowe pierścienie, panewki korbowodowe, i powinien pochodzić,  a jak nie to w ogłoszenia jako bdb, zobacz sam ludzie piszą że wyciągają z ify 120 konne i wkładają 107km sw jako mocniejsze, czyli już samo mówi za siebie,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

67 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-05-27 20:43:56)

Odp: Zastany silnik 4VD

Może macie do polecenia jakiś motor to chętnie bym skorzystał, jeszcze jeden pomysł mi wpadł. Sprzedać to co mam i przeprowadzic się bliżej zachodniej granicy, ile części by do forszów było, a tak lubelszczyzna region najbidniejszy a wszystko najdroższe, zarabiamy mało a mówią nam że na nasze miejsce jest 10- ciu za połowe.
Jak maszynę odpalę i będzie ok to zapraszam na jazdę próbną,
Tomek będę miał prośbę odnośnie przerobienia pompy głównej hydrauliki, ruska leży na półecce i czeka. Pozdrawiam

Graty zamówiłem, u arka323, a reszte w złotoryi, czekam, przyjdą, składać i odpał

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

68

Odp: Zastany silnik 4VD

z pompą nie ma sprawy przysyłaj i ci przerobie co do silnika to dlatego radzę o drugim bo ten przecież bez potrzeby nie byłby rozkręcony ,narobisz się a okaże się że nie ma ciśnieni czy stuka na panewce.Co do macy to ifa ma 120 km ale przy obrotach 2400 a sw400 ma 100 km ale przy obrotach 2200 a kręcą się na 130km ale już nie wiem jakie to obroty i dlatego montuje sie turbo ma mają większy moment obrotowy od ify a zobacz tu czy niema jakiegoś porządnego silnika http://olx.pl/oferta/silnik-star-jelcz- … 1a58c546d3

69

Odp: Zastany silnik 4VD

Ja ten traktor wziołem od wuja sąsiada, twierdził ze chodził do końca a graty podczas żniw poszły do 512 osobiscie ją widziałem, po zatym arek 323 zaopatrzył mnie w słupki i inne potrzebne rzeczy, zobaczymy liczę że będzie ok

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

70

Odp: Zastany silnik 4VD

Z jaką siłą dokręcać głowice?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

71

Odp: Zastany silnik 4VD

Gelek poszukaj jest wszystko napisane. Dla ciekawości powiem, że przed żniwami będę robił przekładkę silnika do 323 z kombajnu 512. Silnik nie chodził już jakiś czas. Pompę z wtryskami przełożę, ze starego, i wymiennik z miską przełożę, bo zapomnieli spuścić wody z niego. Ciekawi mnie jak to będzie chodziło.

72 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2016-05-28 22:07:46)

Odp: Zastany silnik 4VD

gelek79 napisał/a:

Ja ten traktor wziołem od wuja sąsiada, twierdził ze chodził do końca a graty podczas żniw poszły do 512 osobiscie ją widziałem, po zatym arek 323 zaopatrzył mnie w słupki i inne potrzebne rzeczy, zobaczymy liczę że będzie ok

a to co innego ,powodzenia w składaniu.

73

Odp: Zastany silnik 4VD

gelek jestem w posiadaniu ksiażki do silnika ify po polsku jak ładnie ze mna pogadasz to udostępnie ci ją w wersji zeskanowanej tam masz wszystkie siły dokręcania i obsługe techniczna silnika

Nie ma to jak FORTSCHRITT

74

Odp: Zastany silnik 4VD

Tomek, Tomeczku możesz mi podać dane siły dokręcenia głowicy i śrub korbowodowych, Z góry dziękuję

A jeszcze wczoraj odkręcałem ten łącznik od wody między półblokami i w jednym wyłamało się trochę gwintu, zrzuciłem jeden półblok to mi to kolega może zrobi zagniła śruba i tyle. 
A pod półblok wrzucić uszczelkę czy silikon dać tylko

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

75

Odp: Zastany silnik 4VD

Uszczelkę

76 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-05-29 10:32:59)

Odp: Zastany silnik 4VD

http://images77.fotosik.pl/634/7d1de7bddd2a76c9med.jpg

http://images76.fotosik.pl/635/2c7a1f9a195a9a82med.jpg

trzymaj kolego momenty dokręcania kolejność dokrecania i luzy zaworowe tak odrazu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

77

Odp: Zastany silnik 4VD

Dzięki wielkie, jeszcze z tym półblokiem bidy narobiłem, zawiozłem do kolegi ale nie wie czy coś wyjdzie, moze wkleić na stałe śrubę z krućcem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

78 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2016-05-29 22:19:07)

Odp: Zastany silnik 4VD

to jest bardzo ważne przy składaniu   http://www.fotosik.pl/zdjecie/782404379f30f59b

79 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-06-01 18:39:39)

Odp: Zastany silnik 4VD

Nie mogę znaleźć siły dokręcenia półbloku tak jak głowica na 160 Nm

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

80 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2016-06-01 19:50:56)

Odp: Zastany silnik 4VD

Ja dokręcam tak jak głowicę 180 Nm