21

Odp: pszczoły

ale zimno zeby tylko nie zmarzły i nie spadły jak u was

22

Odp: pszczoły

joker-konin napisał/a:

marek szczeże to po pierwsze na blasze ul żeby stał zeby myszy nie właziły a po 2 jak najbliżej wody zeby nie traciły czas bo średnio pół czasu pszczoła traci na noszenie wody do ula a płot to ponieważ coraz wiecej uli kradna to sie przydza ule ogólnie na widoku i tak zdaleka od dzieci latem nie podejda bo je pszczoły przegonia ale zima otwoża i huj je strzeli jak moje
raz poł€ż nie przenos bo pszczoła nie trafi jak daleko i bedzie szukac
najlepsze miejsce to sad pole rzepaku myśl gdzie bedziemiała praze albo posiej facelie miododajna wspaniały pożytek dla pszczółek
a jakie ule warszawski wielkopolskie dadant poszeżany
a nie masz uczulenia albo ktoś z twojej rodziny to ważne
zdala od starych pni i stogów bo osy je zamęcza jednego roku utopiłem wiadro os osy ida do fermetu pszczoły nie i sie topią osy
a jak kupisz rodzine to pytaj jaka matka stara jak nie oszust to ma matka plamke w kolorze z danego roku i wiesz jak stara góra 1 roczna do 3 lat trzymasz i matke likwidujesz bo jak nie to ona pszczołą kaze ciebie zlikwidowac wstawiasz nowa
ule jak używane to w środku wypalić odymić wymyć zero chemi ul ma być szczelny zeby nic nie wlazło i suchy
powodzenia

1)nie mam uli na blasze i nie wchodzą mi myszy
2) co do przewożenia uli, to ja moje przewoże, ale na odległość nie mniejszą niż 5 km od miejsca gdzie stały, a jak nie moge to zamkniete ule na 12 godzin w zimnej piwnicy zamykam, pszczoły "głupieją" na nowym miejscu robia oblot i trafia bez problemu
3) dadant i warszawski poszerzany to dla "dziadków" ule... smile  przepraszam jak obraziłem
4)nie pytaj jaka matka stara, tylko patrz na opalitek, jak opalitka nie ma to kupujesz w ciemno smile jak matka stara pszczoły same ją zmienią, tyle, że cechy pokolenia F1 częsciowo straci
5)zero chemi?????? ha ha ha ha ha ha ha ha to jak kolego w ulach styropianowych dezynfekcję zrobisz?????opalisz styropian palnikiem????? soda kaustyczna z woda oprysk ula wewnątrz z opryskiwacza plecakowego, 3X płukanie wodą syszenie i na pasiekę...tak robię ja

23

Odp: pszczoły

joker-konin napisał/a:

ale zimno zeby tylko nie zmarzły i nie spadły jak u was

byłem dziś na pasiece, mam dennice osiatkowane(odkryte od dołu)...wszytskie rodziny żyją smile

24

Odp: pszczoły

MAREKPE napisał/a:

Agresja zależy od linii którą wybierzesz, ja mam bardzo łagodne, że żadna by Cię nie dziabnęła ale słabo się bronią przed rabunkiem ze strony tych agresywnych. Jak w okolicy nie masz innych pszczelarzy to możesz spokojnie mieć takie jak moje są to linia Krainka PRIMA X NIESKA i NIESKA X GEMMA

spróbuj sklenara...pszczoła jak jagnię...a nosi nektar jak TIR smile

25

Odp: pszczoły

jeszcze jedno pisałem troche o usytuowaniu minipasieki w sasiedztwie owiec nie bedzie to przeszkadzało moze odgrodzic je jakims "parawanem" a jak tak to w jakiej odległosci parawan od wylotka zeby sobie swobodnie startowały?
i jeszcze jedno ramki hoffman czy odstepniki?

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: pszczoły

Pajej napisał/a:

jeszcze jedno pisałem troche o usytuowaniu minipasieki w sasiedztwie owiec nie bedzie to przeszkadzało moze odgrodzic je jakims "parawanem" a jak tak to w jakiej odległosci parawan od wylotka zeby sobie swobodnie startowały?
i jeszcze jedno ramki hoffman czy odstepniki?

pszczoły jak będą miały pozytek i owce im w pasieczysko nie wejda to nic im nie zrobią... smile
daj spokój z parawanami smile pszczoła jak będzie chciała to i przez "zamkniete"przeleci.. smile

do wylotków bo nie wiem jakie masz deski im od ziemi do wylotka ustaw, żeby miały swobodne lądowisko.. smile

ja nie stosuje ani hoffmanów(gnieciesz pszczoły jak ustawiasz ramki) ani odstępników(to dopiero wkurwia jak się poluzują i gwoździki haczą o inne ramki)... zwykłe proste ramki ustawiasz "na oko"...tyle...kwestia przyzwyczajenia smile wiem, że są grzebienie i inne pierdoły do ustawiania ramek...to tylko wymysły i głupoty...pa pasieczysku potrzebujesz dobry podkurzacz z próchnem, i dłuto...ja stosuje to zwykłe odgięte na górze o 90 stopni...sam sobie z kawałka płaskownika z stali nierdzewnej zrobiłem

27

Odp: pszczoły

jako poczatkujący musze miec albo odstepnik albo hoffmana

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: pszczoły

Dziadek miał 20 uli które stały na owczym pastwisku, tylko były odgrodzone żeby nie wlazły i się nic nie działo, nie żądliły owiec. Jak zlikwidował pszczoły to na pastwisku osa jagniaka w łeb dziabneła i miał głowę wielkości 8l wiadra.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

29

Odp: pszczoły

bluedaver napisał/a:
Pajej napisał/a:

jeszcze jedno pisałem troche o usytuowaniu minipasieki w sasiedztwie owiec nie bedzie to przeszkadzało moze odgrodzic je jakims "parawanem" a jak tak to w jakiej odległosci parawan od wylotka zeby sobie swobodnie startowały?
i jeszcze jedno ramki hoffman czy odstepniki?

ja nie stosuje ani hoffmanów(gnieciesz pszczoły jak ustawiasz ramki)

Jak będziesz chciał przewieźć gdzieś pszczółki to docenisz Hoffmany

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: pszczoły

MAREKPE napisał/a:
bluedaver napisał/a:
Pajej napisał/a:

jeszcze jedno pisałem troche o usytuowaniu minipasieki w sasiedztwie owiec nie bedzie to przeszkadzało moze odgrodzic je jakims "parawanem" a jak tak to w jakiej odległosci parawan od wylotka zeby sobie swobodnie startowały?
i jeszcze jedno ramki hoffman czy odstepniki?

ja nie stosuje ani hoffmanów(gnieciesz pszczoły jak ustawiasz ramki)

Jak będziesz chciał przewieźć gdzieś pszczółki to docenisz Hoffmany

przewożę... wink propolis i woskowina dobrze je trzymają... wink ja nie beleczkuje bo mam powałki, po przewiezieniu nastepnego dnia robię przeglad i ramki co sie przesuneły ustawiam

31

Odp: pszczoły

MAREKPE napisał/a:
bluedaver napisał/a:
Pajej napisał/a:

jeszcze jedno pisałem troche o usytuowaniu minipasieki w sasiedztwie owiec nie bedzie to przeszkadzało moze odgrodzic je jakims "parawanem" a jak tak to w jakiej odległosci parawan od wylotka zeby sobie swobodnie startowały?
i jeszcze jedno ramki hoffman czy odstepniki?

ja nie stosuje ani hoffmanów(gnieciesz pszczoły jak ustawiasz ramki)

Jak będziesz chciał przewieźć gdzieś pszczółki to docenisz Hoffmany

ja nie będę przewoził, to ma byc hobby na niedzielne dni. ale jakoś nie widze tego jakbym miał bez zabezpieczenia przesówa, dlatego zastanawiam sie miedzy hoffmanem a odstepnikami

Rolnik z powołania:-)

32 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-07 10:05:41)

Odp: pszczoły

Pajej, to tylko ramki hoffmanowskie smile
ale wspomnisz moje słowa smile pierwszy sezon i zwykłe ramki przeprosisz... smile
gdyby Ci się trafiły w odkładach czy rodzinach zwykłe to załatw sobie gdzieś paliczek-eleczkę, różnie to nazywają(starzy pszczelarze paliczkowali ramki na górze, nie stsowali powałek...w niektórych krajach paliczkowanie jest zabronione) i wymiar paliczkla to włąśnie odstęp "ramki od ramki" czy ramki od krawędzi korpusu...

33

Odp: pszczoły

jak trafie na normalne to kupie cos takiego https://pszczelnictwo.com.pl/shop/produ … ek-140-szt
Wolałbym kupic rodzinki zeby juz od rzepaku ciagły miód, jak sie nie uda to znajomy obiecał mi zrobic odkłady po rzepaku, ale z odkładu miodu juz nie posmakuje

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: pszczoły

spróbuj  smile ja nie mam przekonania co do tego, ale jak to mówi mój znajomy stolarz "jak sobie księżniczka życzy" smile)))))

co do rodzin, ja mam, ale już zamówione były jesienią...z pierwszych odkładów miód juz posmakujesz...zależy na ilu ramkach Ci zrobią i jak chcesz matki jednodniówki to zanim sie unasiennią to też potrwa...ale odkład z czerwiącą ????? różnie ludzie robią smile

35

Odp: pszczoły

do Ciebie to i tak za dalego.
kto ma matki czerwiace w połowie maja? chyba ze stare

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: pszczoły

początek czerwca u nas już mają, sztucznie unasienniane

37 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-01-07 11:53:15)

Odp: pszczoły

bluedaver napisał/a:

Pajej, to tylko ramki hoffmanowskie smile
ale wspomnisz moje słowa smile pierwszy sezon i zwykłe ramki przeprosisz... smile
gdyby Ci się trafiły w odkładach czy rodzinach zwykłe to załatw sobie gdzieś paliczek-eleczkę, różnie to nazywają(starzy pszczelarze paliczkowali ramki na górze, nie stsowali powałek...w niektórych krajach paliczkowanie jest zabronione) i wymiar paliczkla to włąśnie odstęp "ramki od ramki" czy ramki od krawędzi korpusu...

Pierwsze słyszę o czymś takim, możesz coś więcej powiedzieć, bo nawet internet milczy....

38

Odp: pszczoły

bluedaver napisał/a:

początek czerwca u nas już mają, sztucznie unasienniane

tylko sztucznie unasiennione troche kosztuja
Grzesiek o czym nie wiesz o paliczkach wel beleczkach? tu popatrz https://www.youtube.com/watch?v=8lOdN7pn4N0

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: pszczoły

Pajej napisał/a:
bluedaver napisał/a:

początek czerwca u nas już mają, sztucznie unasienniane

tylko sztucznie unasiennione troche kosztuja

20-25 złotych płacisz za nieunasienioną matkę pokolenia F1, w trakcie lotu gopdowego "bzyka" czyli fachowo kopuluje ja nawet kilkanascie trutni, ich materiał genetyczny sie w niej mieszca, po czym ona wieksza część wydala...jej dzieci w większym stopniu przejmują cechy "ojców"...
jeżeli masz sprawdzone trutowisko to oki...ale jak Ci sie młoda matka "skundli" z trutniem "kundelkiem" no to lipa...a uwierz różne pszczoły ludzie mają...do tego ryzyko, że się nie unasienni, że ją ptak w trakcie lotu zeżre, lub jej pszczoły nie przyjmą...

matka unasieniona 50zł...i problem z głowy

40

Odp: pszczoły

w okolicy sa i przyzwoici pszczelarze i tacy co kundle trzymaja. za sztucznie unasienniona ile trzeba dac? a jak jej nie przyjmna to boli jeszcze bardziej

Rolnik z powołania:-)