41 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-08 11:04:29)

Odp: pszczoły

Pajej napisał/a:

w okolicy sa i przyzwoici pszczelarze i tacy co kundle trzymaja. za sztucznie unasienniona ile trzeba dac? a jak jej nie przyjmna to boli jeszcze bardziej

50zł pisałem wyżej...jak wyczyścisz ramki z czerwiu odkrytego(rózne metody - ja robie odkład wywoże, stawiam na tydzień, patrzę czy sa mateczniki ), jak nie ma mateczników to poddaje różnie czasem unnasienione, czasen jednodniówki, matka unasieniona u mnie w 100% weszła w zeszłym roku poddałem ok 20szt. tylk uwazaj zebyś jak za długo poczekasz trutówki nie wyhodował...czytałeś już o tym (to robotnica co składa jaja jak matki nie ma i nie mają z czego jej odbudować, ona składa jaj tak krzywo w ściankach bocznych komórek plastra)
smile jakbyś trutówkę wyhodował to Ci każdą matkę którą poddasz pszczoły "zetną", wtedy trzeba ul "przesypać" sa filmiki na necie smile dużow iedzy co ???ale nie martw się dasz radę...

pytaj doświadczonych...jak nie będą złośliiwi i Cie lubią to Ci krzywdy zrobić nie dadzą...poszukaj tez koła Polskiego Związku Pszczelarskiego w twojej okolicy...

42

Odp: pszczoły

na 2-4 uli po co mi koło z czym do ludzi. a pytac to nie bardzo jest kogo. jeden pszczelarz to chciał sie ze mna kłucic bo on mi nie wierzy ze jak zrobi odkład z ramka z jajeczkami to same pociągna matecznik, a drugi pszczoły z rzepaku zabrał ok 17 godz i przewiuzł na pasieke ok 1km od plantacji. Jak byłem tam po kilku dniach to zal było patrzec na te pszczoły co wróciły

Rolnik z powołania:-)

43

Odp: pszczoły

Pajej napisał/a:

na 2-4 uli po co mi koło z czym do ludzi. a pytac to nie bardzo jest kogo. jeden pszczelarz to chciał sie ze mna kłucic bo on mi nie wierzy ze jak zrobi odkład z ramka z jajeczkami to same pociągna matecznik, a drugi pszczoły z rzepaku zabrał ok 17 godz i przewiuzł na pasieke ok 1km od plantacji. Jak byłem tam po kilku dniach to zal było patrzec na te pszczoły co wróciły

dobra przekonałes mnie.... nie pytaj ich...:) :wow:

ja jestem w kole bo dofinansowanie dostaję na zakup nowego sprzętu, warozzy nie leczę ich tabletkami Apiwarolu bo wg mnie to szmelc...
na priv Ci napisze jak będziesz chciał czym ja te pajaki zabijam... smile

44

Odp: pszczoły

Tactic?

45 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-08 17:14:50)

Odp: pszczoły

Grzegorz89 napisał/a:

Tactic?

lekko smile :angel::angel::angel: przerobiłem też aplikator do niego, bo w tych z allegro rurki nie wytrzymywały te od nagrzewnicy...no i mam na turystyczna bytlę z gazem a nie na te małe puszki...

cos w tym stylu smile

https://www.youtube.com/watch?v=pRiebFNSGyo

46

Odp: pszczoły

Pochwale sie zamówiłem 2 rodzinki tj zeszłoroczne czerwcowe odkłady z matkami NieSka. Odbiór jak osiagna siłe 6 ramek na czarno w tym 5 czerwiu.

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: pszczoły

Jestem po pierwszym miodobraniu 13 kg z 2 rodzinek. Mniam

Rolnik z powołania:-)

48

Odp: pszczoły

W tygodniu się wybieram póki co po 2 odkłady.

49

Odp: pszczoły

U nas bieda. Pogoda nie skłaniała pszczół do pracy właściwe to latały ale nic nie przynosiły. kwitło nie miodowało...

50

Odp: pszczoły

Pajej napisał/a:

Jestem po pierwszym miodobraniu 13 kg z 2 rodzinek. Mniam

:brawo:
Małymi krokami idź do przodu, a pszczoły będą z ciebie zadowolone...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: pszczoły

MAREKPE napisał/a:
Pajej napisał/a:

Jestem po pierwszym miodobraniu 13 kg z 2 rodzinek. Mniam

:brawo:
Małymi krokami idź do przodu, a pszczoły będą z ciebie zadowolone...

puki co to ja je okradłem dopiero jesienia zrewanżuje im sie za to, moze wtedy mi wybacza big_smile:D

Rolnik z powołania:-)

52

Odp: pszczoły

Teraz pilnuj żeby miały co jeść, bo czasem trafia się okres bezpożytkowy i mają głód.

53

Odp: pszczoły

jeszcze kwitnie facelia i zaczyna kwitnąć gryka więc beda miały co nosic

Rolnik z powołania:-)

54

Odp: pszczoły

Przedwczoraj pewien buc nasłał na mnie PIORIN bo w ciągu dnia pryskałem jęczmień w którym nic nie kwitło. Pluł sie ze mu pszczoły wytruje. Przez takich derbaków mam zszarpane nerwy

Rolnik z powołania:-)

55

Odp: pszczoły

Z pszczołami to  grubsza sprawa. A nie graniczysz z polem gdzie kwitnie coś ? Rzekomo wystarczy jak przeleci nad polem gdzie pryskasz i już "ma inny zapach" i ją w ulu zadźgają

Siły na zamiary zmierz....

56

Odp: pszczoły

tak, ale ile jest takich pszczół co przelatuje pod belką opryskiwacza? kilka kilkanaście niech będzie 100, a matka dziennie składa ok 3 tyś jajeczek, więc jaka to strata? Pogody są takie że albo wieje, albo leje a noce zimne. ten dzień btł jedynym w tyg na opryski, a w pobliżu nic nie kwitło

Rolnik z powołania:-)

57

Odp: pszczoły

To że Ty czegoś nie czujesz nie znaczy, że pszczoły też nie czuja. U mnie policja za pryskanie  przed 18 to normalka.

58

Odp: pszczoły

a mi PIORIN nic nie zrobi bo zgodnie z przepisami jak nic nie kwitnie na plantacji to mozna pryskać, a jak przczelarzowi pasieke sie wytruje to on na własny koszt musi zrobic badanie osypu i na drodze sadowej domagac sie ksay. Swoje pszczoły mam ok 5 m od granicy gdzie ludzie maja zboża czy ziemniaki i jakos nie zabraniam im pryskać. Wszędzie trzeba miec zdrowy rozsadek

Rolnik z powołania:-)

59

Odp: pszczoły

No to skoro papiery masz w porządku i piorin nic Ci nie zrobił to co syczysz... jak masz wszystko ok to niech nawet co drugi dzień przyjeżdżają... sami z tego będą się śmiać że masz takich sąsiadów.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: pszczoły

jestem ciekaw czy miałbyś przyjemność z kontroili? strata czasu i nerwów. Po okolicy chodzi już hasło że 5 tyś kary dostałem. Buc rozpowiada

Rolnik z powołania:-)