Temat: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Problem wałkowany na kilku forach i bez jednoznacznej przyczyny. Zacznę od początku.

Po zakupie zetora wymieniliśmy termostat bo cały czas zimny. Na tym termostacie chodził do remontu, który robiłem we wrześniu zlubieglego roku. Jego zwłoki zamieniłem bodajże wahlerem mada in germany. Jest cały i zdrowy. Jeżeli chodzi o pompę wody to nie jest nowa ale jest szczelna i ma zdrowy wirnik więc została. Chłodnica od zakupu była mokra dołem ale niewielkie dolewki raz na miesiąc wystarczały. Tej wiosny w połowie siewu jęczmienia rozszczelniła się tak ze nie potrafiłem jej uszczelnić i z powodu pilnej potrzeby siania zakupiłem nową . Tu zaczyna się meritum moich wypocin . Jakieś 2 tyg po wymianie chłodnicy podczas rozlewania rsm'u  (robota dla zetorka nader lekka) buchnęło płynem z chłodnicy, wywaliło z 4 litry płynu. Dolałem i robiłem dalej. Po paru dniach pojechałem przyczepą z hds' em na zrywkę do lasu po metry. Wyjeżdżając drugim kursem stało się to samo czyli wywaliło płyn.zamówiłem sobie nowy termostat i czekalem na kolejny raz ale od tamtej pory pryskałem, siałem, kosilem trawy, grabiłem a nawet zrobiłem kurs po kombajn 130 kilosów w jedną stronę i nic. Temperatura na zegarze robiła ruch od 70 do 80 stopni. Perfecto. Dzisiaj mając ciagnik na warsztacie, wymienialem oslony gumowe na zwrotnicach, wymieniłem termostat, tamten niemiecki o dziwo był cały i zdrowy. Zrobiłem próbę we wrzącej wodzie i oba się otwierały, z tym że ten nowy i kilka stopni szybciej więc go założyłem. Pojechałem w pole rozlewać rsm i po 2 godzinach pracy to samo. Dolalem płynu ujechalem kilometr i wywala. Zjechalem do domu . Chłodnica zimna termostat zamknięty bo na wskaźniku 60 st (czujnik temp i termostat są obok siebie) a płyn wędruje w górę i zaczyna się wylewać. Zgasilem poszedłem doić krowy i ze stajni patrzę a z pod maski para, dotykam chłodnicy, parzy.

Moje pytanie jest takie: co jest tego przyczyną?  Termostat czy chłodnica? Jeśli chłodnica to w jaki sposób? Termostat jest cały i zdrowy . Wszystko zaczęło się po wymianie chłodnicy a objawy jak by pęknięta glowica, cylinder lub wydmuchana uszczelka. Dzisiaj juz mi nerwy puściły. Mam już dość tego klamota.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

kupiłeś nową  czy używaną ??
jesli nową to wlazło tyle samo płynu  co do poprzedniej ??
wnioskuje że nie nie ...   bo to teraz w sklepie takie gówno że  szkoda  słów
po drugie własnie owa chłodnica może mieć  nie drożność  niby nie realne bo nowa  ... spotkałem się już z 2 przypadkami i to w nie byle firmie bo Komatsu
tak że proponował bym  wysłać do naprawy starą   niech skleją wsadzaj starą i  będzie spokój

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Kupiłem nowke sztuke  za ciężkie pieniądze. Stara jest u magika co naprawia chłodnice bo była przetarta na rogach u dołu . To jest masakra. Dzisiaj jadę po uszczelki bo wykrecilem pompę i obudowę termostatu i poskładam. Tylko co z tą chłodnicą? Dałem za nią tysiaka.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Sprzedaj dla jakiegoś barana który kupi i ciesz się 800złotymi big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

5

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

hmmm wiesz co ... przyszła mi jedna rzecz do głowy .... miałem coś podobneg ma crosie i myślałem ze koniec silnika .... a okazała się bagatelna sprawa 

Zmień korek od chłodnicy ...  tania sprawa a prawdopodobnie pomoże .... kup po prostu inny

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Miałem właśnie pisać to samo.. Pogadałem z tatą o tym i mówił że to też się zdarza...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

7

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

pamiętasz może czy w tej obudowie termostatu jest jakieś obejście wody (gdy termostat jest zamknięty) poza tą gumką łącząca obudowę termostatu z pompą wody??  Pytam bo jak wymieniłem pompę to szybciej pokazuje temperaturę na zegarze i się zastanawiam czy to dlatego że lepszy/gorszy przepływ w całym układzie czy tylko przez tą małą gumkę (ją też wymieniłem stara była mocno zniekształcona)

8

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Rur3k napisał/a:

pamiętasz może czy w tej obudowie termostatu jest jakieś obejście wody (gdy termostat jest zamknięty) poza tą gumką łącząca obudowę termostatu z pompą wody??

Ten termostat ma firmową szczelinę.  Tej gumki nie ma bo to stara babcia.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

9

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Umnie w 1634 sie tak działo ze wywalał płyn ale właśnie przez ta gumkę co łączy korpus z pompą wody była niedrożna po wymianie wszystko ustało jeszcze u mnie była różnica w termostacie

10

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Założyłem nowy korek, pochodził chwilę i zaczęło coś się pchać rurką, jak odkrecilem to gejzer normalnie....
Podejrzewam uszczelkę. . Tylko że we wrześniu była glowica robiona na cacy u Dechnika i wszystko zrobione jak ma być.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

sprawdź z wyjętym termostatem jak będą przedmuchy to chyba od razu będą bąble na chłodnicy

12

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

ja by najpierw zdiagnozował czy termostat czy uszczelka pod głowicą i zrobił bym to tak ,zdjął pasek klinowy ,nalał wody do pełna i odpalił jak będą bąbelki wypływać z chłodnicy to uszczelka jak po dłuższym czasie będzie się wylewać woda to termostat.

13

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Wywalilem termostat i widać jakieś bąbelki także są przedmuchy na uszczelce. Strasznie to podejrzane... oby cylindry były całe.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Ja mam to samo w ursusie 385. Zmieniłem uszczelkę i dalej to samo. Chyba głowica będzie. Ale dziwne jest to że jak chodzi w wożeniu balotów to wszystko ok ale jak dostanie trochę po garach to zaraz wywala wodę. W tym sezonie jakoś   wytrzymam ale na zimę trzeba będzie go zrobić żeby płynem zalać.

15

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

A Ja powiem co innego! Zacznijcie od korka chłodnicy bo gównolit zalewa Polski rynek. Podstawa to dobry korek z odpowietrzeniem.

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Dobry tzn?

17

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Szczelny ale jeśli bable są jak zdjęty jest pasek na pompę to raczej gdzieś jest przedmuch .

18

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Miałem podobnie w forszaju zrobiłem zbiornik wyrównawczy i jest ok

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Andrew89 napisał/a:

Założyłem nowy korek, pochodził chwilę i zaczęło coś się pchać rurką, jak odkrecilem to gejzer normalnie....
Podejrzewam uszczelkę. . Tylko że we wrześniu była glowica robiona na cacy u Dechnika i wszystko zrobione jak ma być.

Napisałem przecież ze założyłem nowy korek który utrzymał bardzo wysokie ciśnienie . Nie widziałem korka z odpowietrzeniem ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

20

Odp: Zetor 8011 wywala płyn z chłodnicy

Sam odpowiedziałeś! Korek nie powinien trzymać nadciśnienia sad