Temat: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

cześć
wątek do tych co mają te kombajny ale i dla tych którzy cokolwiek o nich wiedzą amianowicie kolega przyprowdził go do gruntownego przygotowania do sezonu i teraz tak kto jest w posiadaniu instrukcji obsługi oraz instrukcji naprawy i bardzo by mi sie przydał schemat elektryczny gdzie jakie czujniki są podłączane bo kable w rozsypce a będe robił wszystko od podstaw i parametry ustawiania kombajny do koszenia tak na poczatek a potem dalsze tematy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

2

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

temat prosty bo to jest to samo co bizon tylko elektryka na 12v ale z tym ci nie pomogę ba ja wszytko założyłem od bizona na 24v

3

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

a powiedz mi cos o silniku masz wieści siedzi tam silnik forda i tyle wiem ani tabliczki ani nic tylko znaczek ze to ford z instalką już sobie poradzę bo dzisiaj obejrzałem co gdzie jest i jest banalnie prosta i robie na 12v tak jak była ale mechaniczne rzeczy mnie interesują ogółem duzo jest do naprawy 3 lata stał pod hmurka nie urzywany i wszystkie sita prawie do wymiany troche blacharki dla mnie została instalacja i ogólne poprawki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

sita ,podsiewacz ,klepisko,cepy wszystko pasuje od bizona

5

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

to już sie dowiedzialem że to pasuje martwi na silnik bo zimny to kręci i pali a jak sie rozgrzeje rozusznik nie moze go przekręcić a na zaciąg czmych i pali ciekawe o co chodzi?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

Puchnie..... ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

7

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

Za ciasno na tulejkach od rozrusznika, u mnie to samo.

8 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-06-24 14:44:27)

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

rozrusznik jest taki sam jak w naszej c-380 na 12v zimny silnik kręci od razu a cieply zrobi pół obrotu i stoi ale sprawdzę te opcje

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

no a wiec sprawy sie mają tak czekamy na pogode i kombajn jedzie kosic poskładany ponaprawiany powymieniane sporo nowych elementów naprawiony zbiornik a w sumie zrobiony na nowo nowa instalacja która zrobiłem sam jest naprawdę ładnie zrobiona przesmarowany i dzisiaj uruchomiony po prawie 2 miesiacach grzebania przy nim z tym silnikiem to jest tak ze nie odpalał na ciepłym ale to wydaje mi sie ze dla tego ze kabel plusowy był zniszczony i miał olej z woda w silniku po tak długim czasie olej sie odstał i spuszczone to wszystko zalane nowym turdusem ładnie odpalił chodzi równo rozgrzany odpala jak i zimny nowe części wszystkie od bizona pasowały było tam kilka przeróbek ale ogółem się udało jutro jeszcze pasek do zmiany przesmarowac go ponownie i rozruszać wszystkie elementy jak by ktoś się takiego czegoś nabawił piszcie śmiało juz zam dobrze ten kombajn czekamy na pogodę jak bedzie kosił to nim pokosze trochę i opowiem jak wrażenia

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

najbardziej to obawiam sie hydrauliki i cheder ciągle opada smile

11

Odp: New Hollan Clayson M140 i wszystko co z nim zwiazane

to fakt najgorzej lecą motowidła ale to kwestia tego że siłowniiki by się zdało zmienic

Nie ma to jak FORTSCHRITT