1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-10-13 04:53:56)

Temat: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Witam, dziś trochę pośmigałem moim nowym nabytkiem, no i na wolnych biegach jest ok a jak go się już rozbuja to niesie się jarmolenie tak mi się wydaje z prawej zwolnicy.

dodam że to jarmolenie jest na obciążeniu, najbardziej przy rozpędzaniu, jazdy pod górę, na prostym robi się ciszej, z góry w ogóle nie słychać

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2 Ostatnio edytowany przez androl (2016-06-24 21:07:20)

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

sworzeń satelity, wałek łożyska ?
https://www.google.pl/search?q=zwolnica … _kEpV5M%3A

3

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

To właśnie taki odgłos jakby duży luz był coś latało, trzeba czekać na chłodniejsze dni i rozbierać

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Jest zabezpieczenie tylko zwolnica do ściągnięcia

5

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

A w jakim stanie zębatki

6 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-06-26 17:55:45)

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Arek poczytałem troche i jeszcze zastanawia mnie czy przedni napęd jest rozłączony, bo to jarmolenie jest jest na 3 i 4 na wyzszej prędkości, a jak cofam do tyłu to opony przednie ślady zostawiają na asfalcie, oprócz tego sworznia co znalazłem to nic nie widać i co ten sworzeń blokuje
I jak koło podniesione chciałem pokręcić do przodu to nie da się tylko do tyłu

Patrzyłem jeszcze raz, założyłem piaste i na luzie do tyłu się kręci a do przodu nie, nie wiem o co kaman?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

7

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

To podnieś jeszcze jedno przednie koło.

8

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Jak podniose to co mam zobaczyć?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

9

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

To co ci mówiłem czy napędy nie załączony

10

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

koła nie przekręcisz bo przedni napęd trzyma tak myślałem co będzie w nim popsute ,stawiałem na silnik a tu co innego żeby tylko skrzynia była dobra.

11

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Zajrzałem dziś do przystawki bo ciekło z niej, zmieniłem jedno łożysko na wałku w przystawce i uszczelniacz, po złożeniu strasznie ciężko jest kręcić wałem, muszę wkładać łapkę w krzyżak żeby przekręcić oczywiście kręci się w jedną stronę, złożyłem na sam silikon, czy to ma znaczenie, może musi być uszczelka, i co mogłem zchrzanić, czy to się rozchodzi, łożysko wymieniałem na tym wałku co wchodzi na wałek ze skrzyni, ten co wchodzi na niego wał nie ruszałem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Tam stukało jakby napęd się załączał na szybkich biegach. U mnie tak sama stuka jak pojadę na 3grupie na włączonym napędzie. Nie ucichło jak jeździłeś bez wału do napędu to musi być coś czy uszkodzone czy źle złożone. Jak u mnie stuka to jak wyłączę napęd to ucicha jak ręką odjął.

13

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

gelek79 napisał/a:

Zajrzałem dziś do przystawki bo ciekło z niej, zmieniłem jedno łożysko na wałku w przystawce i uszczelniacz, po złożeniu strasznie ciężko jest kręcić wałem, muszę wkładać łapkę w krzyżak żeby przekręcić oczywiście kręci się w jedną stronę, złożyłem na sam silikon, czy to ma znaczenie, może musi być uszczelka, i co mogłem zchrzanić, czy to się rozchodzi, łożysko wymieniałem na tym wałku co wchodzi na wałek ze skrzyni, ten co wchodzi na niego wał nie ruszałem

coś źle złożyłeś bo u mnie  to leciutko chodzi w jedną stronę a w drugą blokuje.

14

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Tomek miałeś racje, na wałku wychodzącym na wał od strony skrzyni jest łożysko, między jego bieżnią wewnętrzną a drugim łożyskiem jest podkładka, bieżnia przy rozbieraniu przesunęła się i podkładka blokowała ją żeby doszła do końca jakieś 2mm, i tak oto ściskało i nie dawało kręcić, podkładka blokowała się o zęby wałka. Na tygodniu poskłada się i na razie trzeba trochę odpocząć od grzebania w tym sprzęcie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

15

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny (przyczyną każdej ciąży jakiś huj jest)

16

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Temat ogarnięty, przystawka wrzucona

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

17

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

skrzynia to ciężki temat może łożysko może igiełki może tryby jak go nie ogarniesz to na części sprzedaj a na pewno coś zarobisz.

18

Odp: jarmolenie w zwolnicy na wyższych biegach

Zdejmij wieko skrzyni, jak tryby i przesówki są ok. to wymiana łożysk nie jest straszną tragedią (nie licząc masy roboty) każde łożysko kupisz bez problemu w sklepach z takimi tematami, (nie rolniczymi), zrobisz i będziesz miał spokój, znalezienie skrzyni w dobrym stanie to bardzo wątpliwy temat. jak hałasuje na 3 grupie to sądze że masz wywalone łożysko pod trybem 20z i poząbkowaną bieżnie wew. trybu

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz