1

Temat: Ile za godzine pracy kombajnem?

Witam.
Jak w temacie, chciałbym zrobić pewien rekonesans, jak układają się ceny na rok 2016 oraz jakie były w poprzednim za godzinę pracy tudzież za hektar pracy kombajnu.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

2

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja w poprzednim sezonie i tym też młóciłem na hektary.Brałem 270zł/ha ale mamy duża konkurencję.Jest  w okolicy kilka nowych maszyn i oni tną tanio bo chcą maszyny odrobić.

3

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

ja wyhaczyłem pewną robotkę to ustalona kasta to 350zł ha z moim paliwem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Taaa. I za damski hui jeżdżą i koszą. Znam takich. Jak ktoś chce to jade. 350/ha 300/h jak komu lepiej wychodzi. Nic taniej. Za sieczkarnie +15zł na palifo.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja u nas jezdze 270 bez sieczkarni i 300 z sieczkarnia za godzine

6

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Jak kosiłem to dwa lata wstecz 250 godzina  teraz temat odpuściłem bo czasu na piwo nie było.

7

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

bamreras napisał/a:

Taaa. I za damski hui jeżdżą i koszą. Znam takich. Jak ktoś chce to jade. 350/ha 300/h jak komu lepiej wychodzi. Nic taniej. Za sieczkarnie +15zł na palifo.

Nie wiem jak to jest u was ale ja mam wokół kilku którzy mają nowe maszyny i jeżdżą naprawdę tanio, zresztą jak za kuku z odwozem 6km w jedną biorą 700zł/ha to co tu o kombajnie mówic

8

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja ciąłem po 270/H a w tamtym roku podniosłem na 280/h oczywiście bez sieczkarni. Z sieczkarnią 300/h

9

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Nie tak daleko jeden kupił nowke Kombajn chyba NH.... to tak smigal szybko że aż gubil zboże... Spłaca kombajn po 10 tyś miesięcznie.... A QQ do koszenia ani rzepaku ni ma... Więc ciekawe kiedy to odrobi... A cena 300-350zł ha

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

10

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

u mnie koszenie w tamtym roku było po 340 za hektara, 2 lata do tyłu 370, ale kombajnów przybyło i cena spadla

11

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

hmm w mojej okolicy też cena usługi spada. jakość też. młóciłem z zeszłym roku moim czerwonym diabłem sasiadowi i młócił mu też mowy sprzęt i po zerwaniu ścierni po nowym zielona wstęga.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12 Ostatnio edytowany przez KASZA (2016-07-06 06:19:34)

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Widzę, że rozbieżności są . U nas około 300/h .

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

13

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja za 400 zl ha w tamtym roku

14

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

u kolegi k.chełmży kosili w ub.r 220+paliwo NH 5m niestety jakość wymłotu fatalna mnie się pyta cz za tyle mu pojadę ,to mówię że za tyle niech go sobie znowu najmie

15

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Rozmawiałem ostatnio z posiadaczem 514, mówi za godzinę bez sieczkarni 320, z sieczkarnią 350. Według mnie cena wygórowana, albo mnie po ch...j brał.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

16

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

za hektar biorę 300 bez sieczkarni 350 z sieczkarnią tak się utarło i tak będzie w tym roku.

17

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

U nas 360 z szarpaczem

18

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

ja biore 300 za godzine nie zaleznie czy z sieczkarnia czy bez. wydajność mojego kombajnu to 5t pszenicy na godzine

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

350 z sieczkarnią, 330 bez - oczywiście za godzinę, mowa o E514. Rzepak kosił mi dominator 208 mega i borą 350/hektar, mają 4 classy i tylko usługi.

gg 5118068

20

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

U mnie za Lexiona 420 płacę 250zl/ha. Kolega kosi nowym NH po 280. 300zl to max w moich stronach.