Temat: naped kosy

Witam panowie przerobilem naped kost z 512 na 514 wszystko nowe wszystko proste a wali jak cholera ze trzesie calym kombajnem,

2

Odp: naped kosy

Zobacz co z kosą się dzieje! Czy podczas pracy nie idzie w górę.

3

Odp: naped kosy

może kosa ma za ciężko ?

4

Odp: naped kosy

kosa chodzi lekko spokojnie reka ruszam, gora dol tez nie w zadnym miejscu sie nawet nie grzeje na wolnych obrotach nic nie slychac a na duzych obrotach trzepie calym kombajnem

5

Odp: naped kosy

może gdzieś coś pęknięte w hederze i na obrotach dopiero wali ?

6

Odp: naped kosy

Sprawdź czy szpic u dołu nie jest popękany .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

7

Odp: naped kosy

o jaki szpic ci chodzi?

8

Odp: naped kosy

Wałek napędzający kosę odsuń od hederu tam jest regulacja.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: naped kosy

Masz na myśli tą blachę z tuleją gumową?

10

Odp: naped kosy

Wałek od targańca ma regulację w jednym miejscu, za pomocą blachy z otworami w kształcie fasolek. Trzeba kilka mm odsunąć od hederu bo prawdopodobnie stukają te dwa płaskowniki od napędu kosy. Miałem podobny problem na wolnych obrotach nie stukało a na wysokich tłukło zauważyłem dopiero gdzie stuka jak lekko przyklepało te płaskowniki.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: naped kosy

no wlasnie plaskowniki nie pukaja juz wszystkiego kombinowalem i nic

12

Odp: naped kosy

kosa w środkowym położeniu zakładasz płaskowniki dokręcasz na maxa i nie ma innej opcji że coś nie tak jesli tuleje metalowo gumowe są ok
jak miałem pierwszy kombajn 514 z 90r i nie wiedziałem o co chodzi to mój kombajn było słychać w drugiej wsi szczególnie wieczorem  ale sprzedałem go pod iławę  i kupiłem drugi z 84 choć kosą nie szło ruszyć ale zobaczyłem i poczytałem na forum więc niczym nie odbiegał od innych a pierwszy miał ne skręcone płaskowniki które bałem się skręcić -co on mnie nerwów kosztował i zdrowia -ale to już historia

13

Odp: naped kosy

To wysłuchaj gdzie puka, obciera, trze lub chrobocze!

14

Odp: naped kosy

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ddea4a5d50bb.jpg  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5801a829db3.jpg 

O to miejsce mi chodzi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

15

Odp: naped kosy

Niestety wszystko ok a dalej wali nic nigdzie nie stuka mysle nad wzmocnieniem calego boku hedera bo jednak kawalek blachy wyciolem jak to nie pomoze to niestety rozleci sie mam zapasowy heder 5,60m to bede znowu sie meczyl

16

Odp: naped kosy

A gumy założyłeś nowe, ale czy one szczelne są? Jak gumy będą nie szczelne, czy pourywane od tulejek to będzie też tłukło.

17

Odp: naped kosy

MARCIN2 napisał/a:

Niestety wszystko ok a dalej wali nic nigdzie nie stuka mysle nad wzmocnieniem calego boku hedera bo jednak kawalek blachy wyciolem jak to nie pomoze to niestety rozleci sie mam zapasowy heder 5,60m to bede znowu sie meczyl

Wrzuć foty co przerobiłeś to ktoś coś wychwyci!

18

Odp: naped kosy

U nas jeden też przerabiał w 512 od 514 i mu wszystko rwało, wzmacnianie nic nie da bo jak jest coś nie tak to i tak będzie rwać. Podobnie miałem w 516, jak nie było wszystko jak powinno być to efektem wzmacniania było to że cały bok hedera by odpadł

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: naped kosy

ja też raz próbowałem to przerobić na 514 i sypało się niesamowicie, powróciłem do oryginalnego napędu, wyregulowałem bagnety i śmiga już x lat

20

Odp: naped kosy

Bo najlepiej zrobić to tak  https://www.youtube.com/watch?v=vXUnQnE … e=youtu.be

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty