21

Odp: naped kosy

A czemu ja mam 4 wyjścia hydrauliczne przy hederze? Skoro w standardzie są 3 i po co to jedno?

22

Odp: naped kosy

Stachu,nie ten wątek,masz cztery bo jedno motowidło góra-dół ,dwa do przód-tył i ostatnie do wyrównywania ilości oleju pomiędzy prawym a lewym siłownikiem przód-tył(końcówka najbardziej z prawej strony.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

23

Odp: naped kosy

Kolego Marcinie sprawdź czy wałek napędu nie ma luzu poosiowego . Na końcu zamontowany jest targaniec, jak wałek ma luz to będzie się przesuwał na lewo i prawo zamiast przekazywać napęd na kosę, wtedy może hałasować.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

24

Odp: naped kosy

Piotrfire napisał/a:

Bo najlepiej zrobić to tak  https://www.youtube.com/watch?v=vXUnQnE … e=youtu.be

Dokładnie ja tak mam i żeby było śmieszniej to nie mam żadnej gumy tylko zwykłe tanie łożyska 6201RS. 2 w kosie 2 w targańcu. Śmiga aż miło juz parę lat. Przeróbka trwa z godzinę. Tokarz wziął 20zł łożyska po 5 zł, 2 elektrody i cisza i spokój.  Sąsiad przerabiał na 514 i miał takie problemy jak opisane wyżej przez pierwszy sezon waliło rwało się, spawał kleił...   w końcu na spokojnie to wyregulował i smiga...

25

Odp: naped kosy

luzu nie ma nigdzie bo juz wszystkie łozyska wymienilem, te tulejki tez juz mialem nie sprawdzily sie wyrabialy sie blachy ktore je spinaly jeszcze mnie niepokoja sruby te ktore skreca sie plaskowniki przez plaskownik przechodza ciasno a w glowkach jednak luzy maja i to spore, ale niby sa tylko zeby tuleje dokrecic glowki

26

Odp: naped kosy

Kolego 4 sezon i nic się nie wyrobiło. Śruby twarde 10,9 miedzy łożyska tulejki wszystko skręcam na chama i musi latać. Podstawa to dobrze ustawić wysokość targańca.

27

Odp: naped kosy

Skoro u kolegi nie sprawdziły się tulejki i nie sprawdził się napęd od 514 to coś zapewne jest nie tak. Tulejki sprzedaje od 4 lat żadnych reklamacji. Chętnie zobaczył bym fotki tego napędu.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

28

Odp: naped kosy

mi jak te blachy co trzymają łożysko od szarpaka z wałkiem po pękały to waliło ostro.

29

Odp: naped kosy

jak najtaniej i najprościej przerobić napęd kosy 512 i najszybciej  na inny

30

Odp: naped kosy

Kupiłem niedawno dawce po to żeby zrobić sobie drugi heder do rzepaku facelii soi itp itd. Napęd kosy mam właśnie tak jak w 512 i jakoś nie stwierdzam żadnych problemów z nim związanych. Nic się nie rwie , nie przegrzewa....  no chyba że w zbożu ma dużo ciężej . Dzisiaj kosilem rzepak 6 godzin i cały czas główki lekko ciepłe.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

31

Odp: naped kosy

Grunt to wyregulować kose tak żeby chodzila plynnie i lekko, u mnie na poczatku bul z tym problem, chciałem przerobić na napęd od 514stki ale narobilem wiecej szkody niz pożytku. Później powrocilem do oryginalnego rozwiązania w 512, wyregulowalem każdy jeden bagnet i od tamtej chwili nie mam problemu z kosa, rano tylko dokrecam śrubę laczaca kose z targancem

32

Odp: naped kosy

Ja u siebie też mam oryginalny napęd tylko kosa i bagnety są założone Schumachera i jest bardzo ok.Nawet trawę mogę nim ściąć z pnia.

33

Odp: naped kosy

sprobuje wrzucic fotki chociaz nie umiem wole na poczte komus lub sms-em

34

Odp: naped kosy

Panowie wszystko chodzi ladnie cicho nic nie telepie tylko strasznie grzeje mi sie osemka, dzis wykosilem 0,5 ha rzepaku na probe i nieszlo dotknac osemki taka goraca.

35

Odp: naped kosy

A jak smarowałeś to smar tyłem na ośkę wyszedł? Pionowe też smarowałeś?

36

Odp: naped kosy

A co bylo przyczyną talepania

37

Odp: naped kosy

smar wychodzi wszedzie grzeje sie cala nie tylko gdzie jest lozysko no chyba ze tak cieplo oddaje ze cala goraca, trzepalo dlatego ze troche krzywo bylo przyspawany uchwyt do gornego mocowania tuleji gumowej

38

Odp: naped kosy

Katalog do ręki i rozbieraj krok po kroku i dojdziesz! Musiałeś o czymś zapomnieć i coś trze albo drze! Z czegoś musi być temperatura. Z tarcia albo zatarcia!

39

Odp: naped kosy

Cześć wszystkim, może i 'durne' pytanie, ale muszę się poradzić weteranów, jak mądrze złożyć i skręcić cały napęd kosy w 517 na oryginalnym, głównie jakie śruby do tych tuleji metalowo-gumowych, jaki moment itp. Któryś raz całe te kleszcze, plaskowniki i tuleje zjadło.

40

Odp: naped kosy

Skręć do oporu ile masz siły w rękach i ważne abyś to dakręcał jak kosa jest w środkowym położeniu.

E 516 na części
Telefon 695 076 269