Temat: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Dla czego moje dolne sito wygląda po 0,5 ha koszenia tak jak na fotkach?
W zbiorniku mam wszystko plewy , niedomłoty  , wymłócone kłosy  ,  i kłosy nie wymłócone ogólnie syf że wstyd.
Zmieniam położenie kierownicy od wiatru ale nic to nie daje , obroty wentylatora max. Jak powinno być ustawione dolne sito otworowe u mnie jest prawie na płasko czyli na regulacji na samym dole. Jaka powinna być odległość łopat wentylator od podłogi u mnie jest 6,5 cm. Tak było w pszenicy w jęczmieniu jest duuuuużo lepiej


http://s2.ifotos.pl/mini/sitojpg_apeaaew.jpg

http://s10.ifotos.pl/mini/sito1jpg_apeaasx.jpg

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2 Ostatnio edytowany przez Janusz M6040 (2016-08-03 20:24:22)

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Na moje oko to masz za bardzo otwarte górne sito.
Do pszenicy przymknij go tak na ołówek czyli 5-8mm

3

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

wiatr ma  być skierowany na  prawie całą płaszczyznę sita ...   góre sito domknij  i skręć klepisko  ewentualnie daj więcej obr  na bębnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

wiatr ma  być skierowany na  prawie całą płaszczyznę sita

ale wiatr idzie nad czy pod kierownicą wiatru?

Górne sito jest otwarte tak żeby przechodził kłos, klepisko na pierwszym ząbku ciąśniej łupie  ziarno , obroty bebna 1000.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Piotrze przymknij górne sito bo masz przeciążenie syfem na dolnym .

6

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Wcześniej miałem otwarte "na kredkę" ale było to samo

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Skoro masz otwarte żeby przechodził kłos to jest niepotrzebne, w forszu niema grzebienia na końcu górnego ?
Mi w bizonie wystarczyło że pękł drut na jednej żaluzji  przechodzący przez przegrodę stanęła w pionie i od razu syf w zbiorniku.

8

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Mój też tak ma, zamknąć trzeba górne całkiem, jedynka i na mule, jeszcze ziarenka nie odeszły od plewy. Za wczesne żniwa dla 512

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

A pasek od podsiewacza nie jest luźny? Poza tym pszenica jak dobrze Marek napisał nie wszędzie jest dostana.

10

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

jeszcze ziarenka nie odeszły od plewy. Za wczesne żniwa dla 512

Też dochodzę do takiego wniosku ale wszyscy w koło koszą . Podglądałem znajomego 512 i u niego szło czyste i suche moja miała 16,5 górne żaluzjowe otwarte miał na jakis 1 cm

Może ktoś sprawdzić ustawienie tego dolnego sita? i łopatek wentylatora

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

możesz mieć to samo co było u mnie czyli za wolne obroty silnika

12

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Obroty silnika 2200

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

a ktoś pisał o paskach może się ślizgają ,ja bym sprawdził na szarpaczu od sit ,od wiatrów i główny co idzie na odrzutnik

14

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Według mnie to masz za duże otwory w dolnym sicie , zmień na ciut mniejsze i po kłopocie , niedomłucone kłosy powinny polecieć po sicie do kłosowego a nie blokować się na sicie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Piotrfire napisał/a:

moja miała 16,5

Sam sobie znalazłeś odpowiedź na swój problem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Według mnie to masz za duże otwory w dolnym sicie

otwory są 6mm , poza tym zawsze z tym sitem kosiłem.

Piotrfire napisał(a):

    moja miała 16,5

Sam sobie znalazłeś odpowiedź na swój problem.

To co 512 nie można kosić wilgotnego?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Plewy są gumowate i nie odmłacają się przy tej wilgotności.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

16 ,5 to nie jest drastyczna wilgotność , kosiłem pszenicę 18,8 i nie było problemu a 6mm to spora dziura jak do zboża.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

19

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

A w jakim położeniu ma być dolne sito?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

20 Ostatnio edytowany przez Janusz M6040 (2016-08-04 08:27:22)

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

dolne otwory ok, sito ustaw tak na środku jeżeli masz w miarę płaskie pola.
ja koszę na fasolkowym 6-12 i zboże czyste