21

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Dziś kosiłem jarą pszenice i miałem to samo kupa syfu w zbiorniku i nie szło ustawić ... wina mokre i nie dostane

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Przymknąć lekko górę i jechać ciut wolniej. Podkręcić obroty na bębnie, dokręcić klepisko z pół obrotu. Te kłosy nie powinny w ogóle tam trafić powinny być wyłapane przez sito kłosowe.

23

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Mówicie ze klosy powinny zjechać po sicie do klosowego, a u mnie czasami tez potrafią sie zalepić klosami, szczególnie w pszenzycie i jęczmieniu i to zawsze w jednym miejscu.

24

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

To niedomłocone kłosy powinny zjechac tylko do kłosowego ,a to sito zaluzjowe przymknij tak by kłosy nie mogly spasc nizej i bedzie wszystko ok,

25

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Witam. Dopiero miałem troche czasu żeby zajrzeć na forum i nie wiem czy temat jest aktualny.  Gdy się uczyłem młócić nauczyciel dał rade ustawiania sit i wiatru :sito górne otwórz tak żeby zboże przeszło a kłosy nie utykały między żaluzjami ,DOLNE otwórz minimalnie ale tak mocno ażeby ziarno nie zostawało między żaluzjami, WIATR rozkręć do momentu czystego zboża sprawdzaj ilość wyrzuconego ziarna na dyszlu.

26

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

slawek41 napisał/a:

Witam. Dopiero miałem troche czasu żeby zajrzeć na forum i nie wiem czy temat jest aktualny.  Gdy się uczyłem młócić nauczyciel dał rade ustawiania sit i wiatru :sito górne otwórz tak żeby zboże przeszło a kłosy nie utykały między żaluzjami ,DOLNE otwórz minimalnie ale tak mocno ażeby ziarno nie zostawało między żaluzjami, WIATR rozkręć do momentu czystego zboża sprawdzaj ilość wyrzuconego ziarna na dyszlu.

Czyli miales dobrego nauczyciela

27

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

koledzy mi nie wyrzuca plew. plewy ida do zbiornika. wiatr max kierownica wiatru na środek sito kłosowe ustawione tak że druty są równo z blachą. gdybym opuscił to słoma szłaby do podajnika kłosowego.
przenica ok 6t/ha kosze 2 biegiem przyspieszacz prawie na zero albo na zero, tak ze wolniej jechać nie da rady. co robić?

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

To 6 ton pszenicę to raczej 1 biegiem kosiłbym. Nie gubisz ziarna? może masz pasek luźny na podsiewaczu?

29

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

A może masz za małą przerwę między bębnem a klepiskiem

30

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

A włącz trójkę, bo co tam.
Powyżej 3 ton/ha jedynka i muł, a opowieści o innych prędkościach to dzieciom i to małym na dobranoc.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

31

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Niestety Marek ma rację , chcąc jakoś wymłucić i za wiele nie zgubić trza wolno , no nie poszaleje się . Kosiłem 2 kombajn połykał i byłem zadowolony że w miarę szybko idzie , ale już przy zbieraniu słomy pojawiły się wątpliwości co do prędkości koszenia a po rżysku jak rosło.Teraz nie używam 2 , pogodziłem się z tym że 512 to nie lexion.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

32

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

W tamtym roku pszenica 6t/ha to jedynka i przyspieszacz tak do połowy, zobaczymy jak w tym będzie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

33

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Szczerze? Pszenica 6 ton z hektara, nie z dwóch, to jedynka, na mule i 2/3 kosy 4,2m. Może ja mam zły kombajn i się słabo znam na tym sprzęcie, ale jeśli chodzi o realną wydajność E-512 i E-514 to coś niecoś tam wiem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

mi wychodzi nie cały 1 ha na godzinę to jeszcze wolniej??? ziarna nie gubi domłaca, tylko te plewy. sławek77 co ma do rzeczy ta przerwa, co to ma wspólnego z plewami w zbiorniku?

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Jakbym miał plon 6t z hektara to bym go pchał żeby wolniej jechał, uważam  że 2 to za szybko, przy takiej prędkości i plonowaniu ziarno powinno zesypać się do wentylatora. Ja używam 2 jak widzę że nie ma plonu wcale, ale przecież trzeba skosić.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

36

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Jak masz za małą przerwę to za mocno rozdrabnia kłosy i więcej masy idzie na sita i mogą nie czyścić dobrze zboża

37

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Pajej napisał/a:

mi wychodzi nie cały 1 ha na godzinę to jeszcze wolniej???

A mi 1,5 godziny hektar, stać mnie, cały rok na to czekałem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

38

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

a jak miałem kupować 514 to obiecywaliście że 1 ha przy 7t pszenicy w godzine wykosze

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

U mnie 6 ton pszenicy w godzinę robię

E 516 na części
Telefon 695 076 269

40

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Pajej napisał/a:

a jak miałem kupować 514 to obiecywaliście że 1 ha przy 7t pszenicy w godzine wykosze

Niczego nie obiecywałem i słowa dotrzymałem!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia