41

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

514 ładnie wyczyści i wymłóci pszenicy 8 ton z ha jeczmienia 7 ton z  ha pod warunkiem ze pole rowne jak stół i masz nowy pas jezdny zeby jechać nie wiecej jak 3 km/godz ja mam juz zużyty i najwolniej jade 3.3 ale i to wystarcza bo w tym roku pszenica sypie po 7 a jęczmień max 6.5. Owies kosze na jedynce niekiedy najwolniej jak sie da bo inaczej tego zboża nie pozbierasz przy wydajności 4-5 ton z ha. Co do jęczmienia to u mnie browar w tym roku jak nie szło pełną rurą to leciało pol na pół z ośćmi, musi byc dużo masy na młocarni wtedy sie domlaca. No i ostatnia sprawa to jak kosisz ościste zboża to powkladaj paski klinowe w wytrzasacze bo ni tędy ni owędy i masz całą gromadke jeży.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

42

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

u mnie pola pagórkowate, może dlatego nie wyrzuca plew

Rolnik z powołania:-)

43

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Robota w polu to nie wyścigi , jak się pracuje swoim sprzętem to trzeba robić jak najdokładniej a nie jak najszybciej. Ja w swoim 2 włączam albo jak jest bardzo liche albo jak zostanie docinka na pół hedera albo mniej. Normalnie zawsze 1 i tylko operuje przyspieszaczem , w miarę potrzeb. Wkońcu po to on jest wink

44 Ostatnio edytowany przez KASZA (2017-08-08 20:33:21)

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Jeżeli martwicie się łuskami i plewami to ten gość przebił wszystko, usługa wykonana maszyną Claas Tucano. Ponoć to był ostatni zbiornik, nie zaglądałem do spichlerza, ale  i tak masakra.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/231daecba206a14d

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

45

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Ja też nie koszę przesadnie czysto. Nikt mi za to w skupie nie zapłaci, a tak zawsze wagi więcej i na polu mniej zgubione....

46

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

grzesiek sa skupy co łupią po kieszeni za zanieczyszczenia.
rozmawiałem dziś z kolega co ma lexiona i też plew mu nie odwiewa wszystkich, mówił ze robi usługi i czasami to az mu głupio

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Bo ludzie myślą że jak kombajn nowy to będzie lux a to jak gamoń za kierownicą to tak syf na przyczepie lub pierzyna w pokosie.

48

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Nie wierzę że za plewy dają wysokie zanieczyszczenia

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

49

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

przedostajace sie ziarno tam gdzie znajduja sie korbowody od stolu gdzies dziura w podsiewaczu czy cos/

50

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Witam może kolega ma zbyt dużo plew bo cepy zbyt zużyte i wymłócić nie może do tego tez może dojść klepisko zużyte mam na myśli ze wyciera się środkiem i zbyt duza szczelina się robi jak dociągnie boki zaczepiają a środek luz, jeszcze można by było sprawdzić czy dobrze ustawione

51

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Ja dopiero wróciłem, ale za cholerę nie mogłem na pszenżyto ustawić...   jak pozmniejszałem wszystko, to albo syf w zbiorniku, albo zatkane sita jak otwarłem więcej...

52

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Może któreś z żaluzji się podnosi za wysoko i wtedy pobiera zanieczyszczenia. Np u mnie na skupie twierdzą że plewy mało co ważą i nie patrzą na to, całe zboże biorą na pasze.

53

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

witam kolegow. mam pytanie czy w 512 na końcu klepiska jest grzebien?

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Tak jest grzebien

55

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Oryginalnie w E-512 za klepiskiem była blacha, dopiero 514 miały grzebień z prętów

56

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Dzieki z informacje. W mojej 512 niema nic z klepiskiem. Czy to morze być przyczyna ze mam kawałki slomy w zbiorniku?

57 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-02-16 15:10:10)

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

No może być bo z braku czegokolwiek za klepiskiem sporo masy spada na podsiewacz i dalej na sita a te nie są w stanie wszystkiego już obsiac. Wytrzasacze za mało przez to biorą masy. Podobnie mam w kukurydzy. W 516 jak były blachy na wytrzasacze to jeszcze dodatkowo były takie kątowniki z sztywnym pasem co tworzyło taki próg w przedniej części wytrząsacza żeby masa się nie cofala.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Witam,wie ktoś,czy jest jakaś zasada co do ustawiania tej blachy za grzebieniem sit?
Ma być zasunięta po sam grzebień,czy ma być szczelina,w zależności co sie kosi.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

59

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Końcową blachę za sitami mam ustawioną maksymalnie do góry na równi z grzebieniem sita kłsowego i tego nie zmieniam. Tak samo miałem w Claasie. Wydaje mi się, że jest to całkiem dobre ustawienie, nie wywala wtedy zbyt dużo za kombajn.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Też mam takie odczucie,myślę że lepiej odwiewa na górnym sicie bo wiatr nie ucieka pod spodem.
Ale ojciec sie sprzecza że ma być do połowy odsunięta bo sito kłosowe wyłapuje też puste kłosy a jak przez nie przelecą to wiatr je wyrzuci niby jeszcze pod sitem.
A co do krótkiego sita,to ustawiacie je aby kłos przeleciał? czy dajecie mniejszą szczeline a kłosy wyłapuje na oczkach?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0