Temat: Zt 303

Witam przepraszam ze zakładam nowy wątek Ale chciałem się zabrać za wymianę uszczelki pod głowicą nie korzystają z pomocy mechanika. Ale niewiem od czego mam się zabrać i niewiem jak odkręcić pokrywe zaworowa.

2

Odp: Zt 303

Dobra rada i nie czepiam się... Jak nie wiesz jak zdjąć pokrywę zaworów to nie bierz się za wymianę uszczelki. Poczytaj jak się zdecydujesz bo wszystko jest już przewałkowane tysiąc razy.

3

Odp: Zt 303

Bodzio582 napisał/a:

Witam przepraszam ze zakładam nowy wątek Ale chciałem się zabrać za wymianę uszczelki pod głowicą nie korzystają z pomocy mechanika. Ale niewiem od czego mam się zabrać i niewiem jak odkręcić pokrywe zaworowa.

bardzo prosto odkrecasz jedna srube m8 na klucz 13mm i podnosisz pokrywe potem odkręcasz klawiaturę i masz śruby od głowicy na klucz 22 odkrecasz je i głowicę do góry tylko troche pary w łapie trzeba mieć bo lekka nie jest potem do planowania ją nową uszczelkę a wczesniej wyczyść pozostałości po poprzedniej obejrzeyj czy nie ma zadr i rys na półbloku i zakładaj głowicę i dokrecaj w kolejności jak książka podaje albo od srodkowej w kierunku strony zegara ale 4 pierwsze śruby przykręć lekko na krzyż i wtedy zacznij dokręcanie głowicy w kierunku wskazówek zegara założysz glowicę powkładaj popychacze zaworów dobrą strona załóż klawiaturę yreguluj zawory pokolei kręcąc fazy rozrządu na koniec dobry papier uszczelkowy klej do uszczelek odtłuszczasz pokrywę i klawiature posmaruj uszczelkę równo ją połóż zakładasz śrubę przykręcasz pokrywę poczekaj ąż klej przyłapie zeby się z pokrywy olej nie sączył i piwko po robocie machnij albo poszukaj następnej usterki i j a kasuj POWODZENIA smile

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2016-08-08 22:35:28)

Odp: Zt 303

Od czego zaczynamy?
Najpierw bym ściągnął maske potem tłumik z kolektorem,następnie kolektor wodny i powietrzny
Potem zdemontuj wszystkie rurki wtryskowe i odkręć tą rurkę przelewową od wtryskiwaczy co je łączy i wyjmij wtryskiwacze,(warto je sprawdzić)
No to teraz odkręcamy pokrywy zaworów
Są przykręcane na jedną śrube każda. ta z korkiem od wlewu oleju ma śrubę w tym otworze po odkreceniu korka.
Po odkręceniu śrub popukaj lekko pokrywę dookoła i powinna zejść.
Po zdjęciu pokrywy zdemontuj klawiaturę zaworów i wyjmij laski popychaczy.
No to teraz możesz odkręcać głowicę
Pamiętaj aby nakrętki i szpilki poukładać tak aby. trafiły na to same miejsce tak jak były przykręcone przed demontażem.
Staraj sie ich nie pomieszać bo to ważne!
Teraz możesz zdjąć głowicę.
No to masz wszystko na wierzchu
Wywal starą uszczelkę i zeskrob po niej dokładnie wszystkie pozostałości starając się nie robić rys na głowicy i bloku
Pod żadnym pozorem nie czyść bloku ani głowicy promieniowo od tulei tylko owalnie wokół tulei tak aby nie powstały rysy które mogą przyczynić się do wydmuchiwania uszczelki.
Jeżeli silnik był przegrzany tolepiej odrazu oddać głowice do splanowania,(wartałoby też półbloki ale to już gruba robota)
Musisz to sam ocenić.
Sprawdź też czy tuleje nie są zapadnięte bo będzie ci zawsze dmuchać uszczelki i na nic twoja robota... Sprawdź też czy gniazda zaworowe nie są powypalane
Jak jest wszystko dobrze to odtłuść blok i głowicę benzyną i wysusz.
Możesz teraz założyć nową uszczelkę i co ważne nie smaruj jej żadnym smarem.
Uszczelki najlepiej zamawiać u Piotra K
Bo są pewniejsze od różnych podróbek.
Teraz załóż głowicę i przykręcaj wcześniej poukładane nakrętki na swoje miejsce.
Bardzo ważne jest równierz odpowiednie dokręcenie głowicy zgodne z zaleceniami instrukcji (poproś kolegów żeby ci udostępnili schemat dokręcenia głowic.)
Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej sie sam za to nie zabieraj
Polecam zadzwonić do forumowicza PiotrK on ma serwis tych silników. Pozdrawiam wink

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

5

Odp: Zt 303

no no marku bardzo ładnie ja to uprosciłęm resztę chyba widać przy rozbiurce co trzyma wiec juz tego nie podawałem ale rada marka jak najbardziej zasługuje na pochwałę to co ja napisałem to dla kogoś kto już kiedyś był przy tym a to co marek podał to dla niewtajemniczonego w tego typu operacji marku plus ode mnie +

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: Zt 303

Dzięki panowie

7

Odp: Zt 303

Bodzio582 napisał/a:

Dzięki panowie

to jak zrobisz robotę to potem pochwal się jak ci poszło i co sprawiło ci problem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

8

Odp: Zt 303

Praca. Zrobiona niemialem wiekszych problemow tylo uszczelki pod kolektor wody musialem pokabinowac