Temat: Grzejący się pas w E524

Witam!
Od kilku dni zmagam się z problemem, który uniemożliwia mi dokończenia koszenia. A mianowicie.  3 dni temu spalił się i pękł pas, który zaznaczyłem na zdjęciu. Odpowiada on za napęd ślimaka oraz łopatek doprowadzających zborze do przesiewacza. Problem tkwi w tym że przy koszeniu, po przejechania około 100M-150M zaczyna się wszystko blokować i w tym momencie pas zaczyna się ślizgać i palić. Od 3 dni zmieniłem już 3 paski. Powiem szczerze że zaczyna już mnie to irytować. Ponieważ po spuszczeniu zboża ze ślimaków wszystko można ładnie przesuwać rękoma. Dlatego prosiłbym o pomoc, może ktoś miał również taki problem i udało mu się go rozwiązać. Za pomoc z góry dziękuję.

Czerwoną strzałką zaznaczyłem koło na którym grzeje się pas.
Żółtym kolorem zaznaczyłem miejsce które zapełnione jest aż praktycznie po samą górę zborzem.
http://images78.fotosik.pl/805/fca4f68de69b0fdfmed.jpg

2

Odp: Grzejący się pas w E524

Moze sie myle ale to jest chyba przenosnik kłosowy,mam 514ke ale tu chyba jest podobnie. Sprawdz czy slimak ktory odbiera ten material przenoszony dziala bez zarzutow czy tez moze sie urwal czy jak.

3

Odp: Grzejący się pas w E524

Właśnie myślałem że może to być winowajca. Tylko trochę zastanawia mnie fakt że gdy przenośnik jest pusty można wszystkim kręcić sprawnie bez oporów. Co wykluczało by łożyska. A gdyby był urwany to chyba raczej w ogóle by nie działał. A w jego przypadku, gdy założę nowy pasek to przez kilkadziesiąt metrów wszystko pracuje w porządku. Powiedzmy do pierwszej przyczepy.

Odp: Grzejący się pas w E524

To jest podajnik kłosowy i on ma podawać niedomłoty,a nie wymłucone zboże, jeżeli podaje ci zboże że aż się zapycha to znaczy że problem tkwi w sitach.
A jak wygląda zboże w zbiorniku?
Sprawdź też napięcie łańcucha w przenośniku,c"y nie jest zbyt luźny,lub tęgi,bo to podstawa.
Pozdrawiam.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

5 Ostatnio edytowany przez androl (2016-08-09 11:16:46)

Odp: Grzejący się pas w E524

Idź tropem Zibiego, posprawdzaj przeniesienie napędu na ten ślimak (koła zębate i ich osadzenie)
Marek też oczywiście ma rację trzeba sprawdzić sita i przegrody pod nimi.

6 Ostatnio edytowany przez samko78 (2016-08-09 12:55:58)

Odp: Grzejący się pas w E524

W podajniku  kłosowym niestety już jest praktycznie czyste zboże.  A jak powinny być ustawione sita pod owies?  Większe szczeliny czy mniejsze?

7

Odp: Grzejący się pas w E524

Ja ustawiam trochę większe na owies, sprawdź cały łańcuch i zębatki czy nie są czasami za bardzo wyrobione. Sprawdzałeś tą blachę pod dolnym  sitem czy czasami się nie urwała ? Bo tylko w ten sposób do podajnika kłosowego może iść czyste zboże w takiej ilości.

8

Odp: Grzejący się pas w E524

samko78 napisał/a:

W podajniku  kłosowym niestety już jest praktycznie czyste zboże.  A jak powinny być ustawione sita pod owies?  Większe szczeliny czy mniejsze?

Sam sobie odp. bo w tym przenośniku idą kłosy niedomłócone a jak piszesz że prawie czyste zboże którego tam w takiej ilości nie może być i wszystko się kumuluje po paru metrach bo nie idzie do zbiornika tylko z powrotem na bęben.Sito dolne sprawdż jakie masz bo jak 6 to owies nie przejdzie.

9

Odp: Grzejący się pas w E524

za duże wiatry

10

Odp: Grzejący się pas w E524

możliwe ze na ślimak nabiła ci sie słoma i zablokowało ja tak miałem a wina wiatru a dokładnie za duży podaje wszystko

Odp: Grzejący się pas w E524

Kolego sprawdź łożysko na slimaku które jest pod kabina zaraz nad mlocarnia. Lub czy na slimaku nie masz nawinietej slomy na wylocie ze ślimaka na mlocarnie. Parę dni temu też wystąpiło slizganie się pasa i efekt zapychania podajnika, pas naciągnąłem niby było ok i tak kosilem aż poczułem swąd slomy okazało się że padło łożysko i nawinieta słoma na slimaku się zapaliła. Udało się w porę to zagasic o włos od tragedii.