1

Temat: głośna przystawka silnika

W sumie to od kiedy przyprowadziłem kombajn to przystawka tłukła na wolnych obrotach bez obciążenia, a przy gaszeniu to napier...lała i tak jest do tej pory. Dopiero jak włączę młocarnię, nawet lekko  to się uspokaja. Nie ma luzu  poosiowego ani promieniowego. Pomóżcie Panowie bo w katalogu który posiadam nie mam tych kartek.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

2

Odp: głośna przystawka silnika

Sprzęgło gumowe tam masz co się może rozlecieć.

3

Odp: głośna przystawka silnika

Czy to jest tarcza elastyczna LAN140  nr0202747720 z Pankowa.? B nie wiem jak to sprzęgło w ogóle wygląda.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

4

Odp: głośna przystawka silnika

Tak, jest tam sprzęgło LAN 140

5

Odp: głośna przystawka silnika

Patrzyłem na to, jest tam luz na jakieś 1\4 obrotu, pewnie z tej gumy już zostały zgliszcza. chyba że jeszcze gdzieś sie luz zrobił na wielowpustach. Rozbieraliście to? Bo być może wapdnie mi jeszcze  około 10ha do położenia i nie wiem czy wytrzyma.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

6

Odp: głośna przystawka silnika

1/4 obrotu luzu to po gumie nie ma już śladu

7

Odp: głośna przystawka silnika

A jakie wymiary ma to sprzęgło ? Może bym zakupił u kolegi w sklepie rolniczym. Bo raczej trzeba to rozebrać zanim sie do końca obróci i polegnę na polu jak czterej pancerni pod Studziankami.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

8

Odp: głośna przystawka silnika

JAk masz czas to wymień tą gumę, ja 2 lata temu to wymieniałem, u mnie tak się to zozsypało, ze pobiło ta obudowę.

9

Odp: głośna przystawka silnika

Miałeś racje  Pawlon. To co zobaczyłem po zdjęciu przystawki to istna tragedia. Pozostały tylko tulejki i ścięte śruby oraz kupa zmielonej gumy. Poza tym śruby wyrobiły już łezkowate otwory w tej blasze. Trzymało tylko na jednej śrubce, do ścięcia brakowało 3mm i koniec.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

10

Odp: głośna przystawka silnika

Tylko kup dobre sprzęgło gumowe(z zatopioną linką stalową).

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

11

Odp: głośna przystawka silnika

już zamontowane z Pankowa. nie wiem co ma w środku. W każdym razie maszyna 100% cichsza.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

12

Odp: głośna przystawka silnika

Jeszcze jedno pytanie.  Jak wygląda łożysko w kole zamachowym? Na szybko dotoczyłem w to miejsce tuleje, ale chciałbym to zrobić jak należy.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.