1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-08-22 21:31:18)

Temat: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Znowu uszczelka, cały czas za mało mocy.
Szukam jakiejś 6 chłodzonej powietrzem ale ich mało.
No i są 2 czwórki doładowane z intercoolerem w okolicy.
http://olx.pl/oferta/silnik-man-l2000-9 … 3d6b07929d
Jakieś 155KM

http://olx.pl/oferta/silnik-renault-mid … a5b1f12254
Około 150KM
Co myślicie?

2

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

man l 2000 mają bardzo fajne silniki w cieżarowych ale w ciagniku nie wiem jak by się to zdało krzyśku a np. od jakiegoś john deere albo pochodnych ciagników ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

A ja mam pytanie ile macie mtg że takie cuda wam się dzieją w tych ciągnikach.

4

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Żeby moment obrotowy pasował i obroty silnika lub doborze ifę zrobić i będzie moc

5

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Krzysiek to drugie ogłoszenie to jest chyba 130 km, 150 było z 6 cylindrowego.
A wracając do tematu tak jak piszesz najlepszy byłby 6 chłodzony powietrzem, musiałbym poszukać numer telefonu miałem kiedyś zapisany do magika który montował od dafa 180 km

6

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

scoda19 napisał/a:

A ja mam pytanie ile macie mtg że takie cuda wam się dzieją w tych ciągnikach.

No właśnie dobre pytanie

7

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Jak wiatropęd to deutz

8

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

a jak by wsadził 6 ife chłodzoną powietrzem?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

tomek Krzysiek pisał że ich mało

10 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-08-22 21:48:34)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Wiesz złe pytanie zadajesz.
Ile osób i ile razy grzebało w waszych silnikach....
Odpowiedź jest jedna nie wiem!
Od kiedy jest u mnie robię sam.
Ale te moje naprawy to tak naprawdę kant dupy rozbić.
Po raz kolejny wywaliło uszczelkę niby tuleje są osadzone ale czy blok jest prosty, czy nie ma mikro pęknięć? Czy wymieniałem szpilki? Jak mam to wszystko zrobić i ma mi nadal brakować koni.... Reszta też już trochę przeszła. I do tego głośna praca...


Dobrze mi się wydaje że taką pompę od ciężarówki trzeba przestawić?
Przestawić czy coś wymienić?

11

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

A silnik z ify l60 ten nowszy co w kombajnach 524 był montowany

12 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-08-22 22:13:51)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

tu masz 6 na luft razem z wytwornicą prądu http://olx.pl/oferta/agregat-pradotworc … gaeWR.html
niedaleko ciebie leży 6 z sieczkarni za 2 patole http://olx.pl/oferta/silnik-fortschritt … fgbiF.html
A tu ciekawostka V12 http://olx.pl/oferta/agregat-pradotworc … enhO9.html
Sam nosiłem się z zamiarem zmiany silnika na większy, ale co to da? pojade może szybciej, ale uciąg i tak dalej taki sam. Bliźniaki mnie nie bawią, zmiana opon też. skrzynia pracuje równo, ale na max obciążeniu  słychać że tryby więcej koni by nie zniosły. do tego ciągle coś, tu kapie tam cieknie, gdzieś dziś wspomaganie uciekło i ledwo co koła chodzą. pod podnośnikiem ciągle olej leci. Nie ma co ukrywać, ale nasze maszynki powoli się kończą i ni hu hu...ja nikt tego nie zmieni.
jak mój 323 przeżyje jesień to prawdopodobnie oddam go za 2,5-3zł/kg w dobre ręce.

Krzysiek pompa z samochodu nie będzie ci trzymała równo obrotów bo regulator ma dwuzakresowy, a w ciągniku jest wielozakresowy. można tak jeździć ale mały to komfort.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

co do silników od ciężarówek to nie patrz na moc tylko pojemność czyli około 6500cm3 no i najlepiej w turbo ,pamiętaj żeby był gaz na lince a nie na elektronice co do ify l60 to ma 180km i pojemność 9160cm3 więc mocy by nie brakło ,co do deutz to mają te silniki new hollandy a mocy to 125km więc też byłby dobry i zawsze dowiedz się jaką ma pojemność bo w ciężarówkach rzadko to pisze, tu pierwsze lepsze ogłoszenia tylko 6 garków. http://olx.pl/oferta/silnik-deutz-6-cyl … a9bafc68ad
http://olx.pl/oferta/sprzedam-silnik-de … a9bafc68ad

14

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Ktoś tu ma forum miał wstawiony silnik 6 od midlinera i bardzo go sobie chwalił. Bamreras dobrze prawisz, zrobisz czy tam wymienisz silnik a co z reszta?... Krzysiek sam piałeś że w okolicy sporo renówek chwalonych przez swoich panów, może lepiej w tym kierunku... ?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

15 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2016-08-23 00:05:46)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Bamreras a za czym się rozgladasz  smile ?  A może by tak do zt silnik z tatry zapakować  smile ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

16

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

czyli poczciwa ifa

17

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Ja posiadam w 303 silnik midlinera s160 . kupilem go za  1000 bez turbo i rozrusznika z rozbitego samochodu . Mialem wczewniej 140 lecz z wlasnej glupoty pek blok (woda). Przelozylem graty ze starego do nowego dolozylem intercooler bo ta wersja ma posiadac i wsio . Smiga jak szalony mocy nie brakuje pali o pierwszego obrotu , calkiem inna praca niz na ifie . Najwazniejsza
  sprawa silnik reni sa wytrzymale i naprawde oszczedne .

18

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Krzychu taki znajomy kupił forsza do transportu ładowarek na lawecie i wszystko chodzi w nim cacy tylko silnik... 3x w roku uszczelkę mienia albo i więcej..  Pojechał i kupił zetora 16045 exporta na dużych kołach za 34tyś i jak narazie zadowolony A forsz wystawiony za 14 tys... Ciekawe czy sprzedał...  Jak wyżej silnik zmienisz A reszta jak? Też się zastanawiałem żeby zmienić silnik ale pomyślałem ze jak ten dobrze chodzi i wgl to po co ruszać... Może poszukaj jakieś Reni 145.14 albo 133.14 trochę starsze Ale mocne i parę kucykow więcej od 323...  Może się przemecz rok i odłóż pieniądze i poszukaj coś. U mnie tych gratow jest ale jak dojdzie ha jesli co wyjdzie będę szukał też jakiegoś 160-180km najbardziej przemawia do mnie DF 6 81. Znajomy ma i zadowolony. Mało pali bo na silniku fenda..Ale na wiosnę poszła oska w przednim moście za 8 tyś ale co on nim robi cena może być...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

19

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Krzychu ile godzin rocznie pracuje forsz ? Jeśli dużo to nie męcz się z nim tylko sprzedaj i kup coś większego . Ale jeśli zrobisz nim 100 godzin to szukaj drugiego silnika za małą kasę i będziesz zadowolony ,co do skrzyni i reszty klamotów to wytrzymają bez problemu gdyż maszyny jakie ciągasz będziesz ciągał nadal tylko z zapasem mocy .

20

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Tak jak pisze Przypał, te renówki chyba najlepsze do forsza.