61

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

ja wiem ze rozrusznik może tyle nie wytrzymać jak ma 12 a podłączony na 24 v a nie idzie dopasować takiego rozrusznika na 24 v trzeba by poszukać ilość zębów żeby odpowiadała a mocowanie zawsze można porzeźbić

Nie ma to jak FORTSCHRITT

62

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

coś trzeba będzie myśleć, na razie nie wiem nawet co włożę w ramę. Koseś a mówiłeś kiedyś, że miałeś silnik ze sprzęgłem połaczony krzyżakiem, ale, ze coś była lipa. Możesz coś więcej powiedzieć?

63

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

A jak byś wstawił ten silnik merca z rozrusznikiem na 12V to w czym problem żeby kręcił na 12? U mnie w kombajnie V6 11 litrów pojemności i kręci na 12

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

grzeskowi chyba chodzi o sama instalacje we forszu bo u mnie 6 bez turbo w zetorze kreci ten szybkoobrotowy z 60 i w mrozy dostaje grzałkę w silnik po podgrzaniu podchodzisz i cyk zapala

Nie ma to jak FORTSCHRITT

65 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-02-27 22:50:20)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Wymiary ma mieć takie jak ten z linku? Zmierzyłem r11a z c360 rozstaw śrub pasuje wielkość otworu na główkę też wysunięcie koła zębatego również. Nie zasuje jednak samo koło zębate bo ma 11 zamiast 9 zębów otwory do mocowania mają średnicę 10,5 zamiast 11,5 mam i mocowanie jest lustrzanym odbiciem. Ale to ostatnie to nie problem bo właśnie tym różniły się rozruszniki z 360 i 330 od tych z 385 jedne miały mocowania "prawe" drugie "lewe". Podsumowując gdyby zmienić koło na 9 zębne powynien pasować rozrusznik r11b (12v) oraz R20 (24v) i ich odpowiedniki w szybkoobrotowych. Może ktoś ma taki zbędny.

66

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Grzesiu klekotalo to niemiłosiernie na przegubach jak by połączył wałkiem jak należy to tak ale to za długie rozwiązanie.

67

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Dzięki za rady tak sobie na razie rozmyślam, a założę co wpadnie w ręce, także na razie niec nie jest pewnikiem.

68

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Pociągnąć do rozrusznika osobny kabel+ od akumulatora który daje prąd na masę i bedzie latał.... radio tak chodzi to czemu nie rozrusznik? Godzina zabawy....

69 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-02-28 11:31:56)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Krzysiek a jak tam pomysł z silnikiem 6cyl do Forsza?  Trafił się jakiś czy jeszcze nie ?
Ja mam inne pytanie. Może trochę głupie.  Ale skoro są automaty 12/24 to nie da rady ich zrobić na 24/ 12 ? big_smile głupie czy nie, musiałem zadać.
A rozwiązanie Krzyśka nie wydaje się być głupie. ..

Siły na zamiary zmierz....

70

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Piotrek1990 napisał/a:

Krzysiek a jak tam pomysł z silnikiem 6cyl do Forsza?  Trafił się jakiś czy jeszcze nie ?
Ja mam inne pytanie. Może trochę głupie.  Ale skoro są automaty 12/24 to nie da rady ich zrobić na 24/ 12 ? big_smile głupie czy nie, musiałem zadać.
A rozwiązanie Krzyśka nie wydaje się być głupie. ..

jak dwóch myśli to nie jest głupie bo o tym samym myślę

Nie ma to jak FORTSCHRITT

71

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

6cyl.... jak się coś trafi....

72

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

No to się trafiło daf 45 nie wiem czy 5,9 czy 6,2l
W poniedziałek jadę go odpalalić.

73

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Jesem ciekaw jak wrażenia tongue

Siły na zamiary zmierz....

74 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-03-11 11:45:24)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Daf 45  163KM silnik gabarytowo fajny 90 cm od końca miski do końca obudowy koła. Prawdopodobnie wszedłby bez problemu z jedną gumą sprzęła.
No ale niestety zaraz po odpaleniu ducha z odmy. Przyłożyłem rękę czułem wiatr a po jakiś 5 min na obr 1200 zaczął lecieć dym z odmy.....  pali ładnie troszkę kopci na biało.......
Ten dym z odmy ciut za duży a części do tego drogie a na dodatek brak literatury ....
Idzie na żyletki....

75

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Jedym słowem swoje jużycie przeżył

Siły na zamiary zmierz....

76 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-03-13 08:29:05)

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Jo może bym go wziął bo wymiary pasja idealnie ale ciężko znaleźć pierścienie. Wszystko inne jest choćby w intercarsie, pierścieni szukałem po  modelu samochodu po modelu silnika i dupa nic... dałem sobie spokój...

77

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Pchać się w zbędne lub co gorszak ukryte koszta mija się z celem.

Siły na zamiary zmierz....

78

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

JEst silnik ify 6cyl chłodzony powietrzem. Prawdopodobnie nigdy nie używany. Jest na nim 1 cm kurzu. Wał się obraca ... gość chce 3 tyś. brakuje przewodów od wtrysków.
Brać?

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

Bez uruchomienia bym nie ryzykował,uzupełnić czego brakuje,uruchomić,sprawdzić ciśnienie,posłuchać.Jak wszystko ok to brać jak najbardziej.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

80

Odp: Co by tu wsadzić pod maskę zamiast oryginału ( pomijamy 6 cyl leylandy

https://apollo-ireland.akamaized.net/v1 … s=1000x700