1 Ostatnio edytowany przez Pajej (2016-09-01 14:34:55)

Temat: Mulczer

Kledzy Po groszkach sieje mieszanki poplonowe tj gryka + słonecznik. teraz już jest powyżej kolan, a rok jest suchy w mokre lata dorasta po pachy. Po tym sieje pszenice, wcześniej talerzówka i orka, ale troche sie agregat zapycha bo jest na zebach. Mam na to 3 pomysły
1 siac sama gryke i próbowac zebrac kombajnem ale czy siana po 20 lipca da jakis plon?
2 zakupic cos takiego http://olx.pl/oferta/kosiarka-bijakowa- … gw4GW.html  i tu sie rozwine, bo z przodu mulczez z tyłu pług pytanie ile koników mi zabierze mulczer obecnie orze pługiem 5x40 z szybkością 9-10km/h. czy wystarczyłoby zwolnic do ok 6-7km czy zdjąć jeden korpus wtedy mulczer wąższy. jak to zgrać?
3 https://www.youtube.com/watch?v=xVRJVt-_k0s ale wolałbym uniknąć i skupic sie na 2 bo tu potrzeba jednej osoby więcej

Rolnik z powołania:-)

2

Odp: Mulczer

A nie lepiej chwilę poczekać i posiać trochę później poplon żeby nie miał czasu urosnąć? Ja osobiście sieję grykę i staram się zbierać.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

3

Odp: Mulczer

Ja bym to za jednym zamachem PHXem załatwił

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Mulczer

sawek.1990 napisał/a:

A nie lepiej chwilę poczekać i posiać trochę później poplon żeby nie miał czasu urosnąć? Ja osobiście sieję grykę i staram się zbierać.

ale ja sieje poplon dla masy zielonej.
Marek ja to tez zaoruje, przelatując wczesniej talezówką, ale agregat mi wyciąga i sie zapycha

Rolnik z powołania:-)

5

Odp: Mulczer

To skombinuj agregat uprawowo siewny oparty na talerzach i po kłopocie. Widziałem w zeszłym roku w akcji i sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6 Ostatnio edytowany przez Pajej (2016-09-01 21:30:02)

Odp: Mulczer

ten co mam to brny na unie i przez 5 lat nie moge go sprzedac. po drugie znam takich co narzekaja na takie
https://www.youtube.com/watch?v=S7vJ7GKu8tw tak to widze tylko zamiast grubera pług. Tylko nie wiem jak to rozwiazac 4 czy 5 skib? ciagnik 130km teraz ciagam 4x40 z predkoscia ok10km/h. jak to skapletowac zeby miało rece i nogi?

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Mulczer

puma 200koni to dopiero idzie i to wąsko

8

Odp: Mulczer

tam mulczer ma ok 3m. jakby u siebie dać o połowe mniejszy czyli 1,5m i 4 skiby to możeby hulało?

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: Mulczer

kiedyś oglądałem przy okazji mulczer 3m to ciągnik 100 koni po ściernisku rzepaczanym jak ziemi złapał to miał co robić a po wysokiej słomie cieżko było że się grzał. Ogólnie też myślałem do ścierni, żeby wyczyścić pry ziemi bo prościej pod rzepak byłoby przygotować, ale dałem spokój bo i tak nie ma czasu na to.

10

Odp: Mulczer

http://olx.pl/oferta/mulczer-kosiarka-b … f;promoted tu podane jest na 1,45m ok 30KM czyli jakby na te 1,5m w wysokim poplonie poszło 40KM to zostaje 90 czyli do 4 skib jak znalazł. chyba mamy to
Grzesiek ja nie mam gnoju to szukam alternatywnego źrudła pruchnicy

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: Mulczer

Ten zestaw z Case piękna sprawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Mulczer

To jak chcesz na próchnicę to lepiej najpierw pojechać i ściąć poplon. Niech wyschnie a później dopiero mieszać z ziemią. Byłem na szkoleniu to Pani mówiła, że zielony poplon przyorany daje przede wszystkim azot, a zostawiony na zimę próchnicę.

13

Odp: Mulczer

to ma sie azot marnować?

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: Mulczer

Gdybym miał wybierać to wolałbym wybrać próchnicę. Wiadomo różnie na polu bywa, warunki czas przedplon, i inne taki. Jednak azot można samemu dostarczyć śmiało, a próchnicę trudniej. Wolałbym próchnice, bo więcej wody zatrzyma, mniejsza erozja i pożywienie dla pożytecznych robaczków wink   Kiedyś sam siałem przed pszenicą gorczycę jednak w suche lata orał się spod niej popiół. Teraz poplony tylko pod buraki.

15

Odp: Mulczer

jakos to dla mnie dziwne ze puki zielone to nie robi próchnicy, przecież czy suche czy sielone to suchej masy ma tyle samo. Ja sieje po groszkach pod pszenice, zastanawiam sie czy po rzepaku tez nie siac, a pod jare to na wszystkim sieje tylko wtedy facelie, bo wytrzymuje przymrozki

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Mulczer

Ruszyłem dziś orkanem jako mulczerem na sciernisko po qq i powiem że efekt pracy super tyle że wąsko bierze i stąd mała wydajność. Chyba trza będzie się rozejrzeć za takim coś koło 3 metrów. 5-6 tys i już coś tam jest na olx

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Mulczer

Laszek napisał/a:

Ruszyłem dziś orkanem jako mulczerem na sciernisko po qq i powiem że efekt pracy super tyle że wąsko bierze i stąd mała wydajność. Chyba trza będzie się rozejrzeć za takim coś koło 3 metrów. 5-6 tys i już coś tam jest na olx

A jaka wydajnosc osiagales orkanem? Sam mam 12.5 ha poplonu z facelii i slonecznika i tak myslalem nad orkanem...

18

Odp: Mulczer

Zapomnij o orkanie na taką powierzchnię. Zrobiłem tylko jeden poprzeczniak żeby zobaczyć efekt. Efekt fajny i do tego zaczyna nam już broić omacnica a ten zabieg ponoć coś pomaga

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: Mulczer

Jak omacnica to jednak pług.

20

Odp: Mulczer

U henia wszystko bez orki jadą w kukurydzy i od dwóch a teraz już trzeci sezon jadą mulczerem i jak by to zahamowali... Zobaczymy ale znowu kolejny wydatek. Z drugiej strony jak przejechane mulczerem to już można by to idealnie pługiem zagarnąć bez talerzówki

E 516 na części
Telefon 695 076 269