21

Odp: Mulczer

Widziałem ostatnio koszone pole kukurydzy na ziarno to przystawka tak to rozdrobniła że początkowo myślałem że kosili tam na kiszonkę .........

22

Odp: Mulczer

No u nas stokłosy jak koszą to pole po kombajnie idealnie wygląda bo w tym roku jednak wolniej muszą jechać ze względu na wydajność. Ale mulczer i tak idzie swoją drogą

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23

Odp: Mulczer

Pawel21990 napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ruszyłem dziś orkanem jako mulczerem na sciernisko po qq i powiem że efekt pracy super tyle że wąsko bierze i stąd mała wydajność. Chyba trza będzie się rozejrzeć za takim coś koło 3 metrów. 5-6 tys i już coś tam jest na olx

A jaka wydajnosc osiagales orkanem? Sam mam 12.5 ha poplonu z facelii i slonecznika i tak myslalem nad orkanem...

ja miałem 10ha słonecznik + gryka gryka po pas słonecznik po szyje. narazie przejechałem takerzówa i zobaczymy co bedzie mam na tym siac pszenice...

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: Mulczer

Pajej napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ruszyłem dziś orkanem jako mulczerem na sciernisko po qq i powiem że efekt pracy super tyle że wąsko bierze i stąd mała wydajność. Chyba trza będzie się rozejrzeć za takim coś koło 3 metrów. 5-6 tys i już coś tam jest na olx

A jaka wydajnosc osiagales orkanem? Sam mam 12.5 ha poplonu z facelii i slonecznika i tak myslalem nad orkanem...

ja miałem 10ha słonecznik + gryka gryka po pas słonecznik po szyje. narazie przejechałem takerzówa i zobaczymy co bedzie mam na tym siac pszenice...

Też myślałem żeby tak zrobić, tylko ja nie będę tego orał

25

Odp: Mulczer

jak masz AUŚ talezowy to bez problemu posiejesz, znajomy tak siał tylko miał mniejszy słonecznik. Przelaciał talezówka potem AUŚ talezowy i gitara

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Mulczer

Noszę się z zamiarem  skonstruowania kosiarki bijakowej , mulczera jak zwał tak zwał ,,,
Oryginały trochę drogie ,,,  a urzywek  ciężko znaleźć coś co jest w przyzwoitych pieniądzach ,

Więc wymyśliłem sobie że mozna to wykonać z sieczkarni do słomy  od kombajnu   można sieczkarnie  znaleźć za parę zł   czyli wał i obudowa   jest , wystarczy trochę ingerencji  i będzie  jak trzeba ,  tylko dorobić mocowania pod  odp norze  znaczy młotki i powinno zdac egzamin  tylko kwestia wyważenia tego by  się nie rozpadło od wibracji ,,,

tylko jaką przekładnie  zastosować by uzyskac odp obroty ?    bo można taką 1x1 ale są liche i wydaje mi się że się rozpadną , a obr na wale tnącym  uzyskac po przez odpowiednie koła pasowe , a może przerobić dyfer od samochodu ?

A prościej  może ktos ma kosiarkę na sprzedaż ?:D za przyzwoite pieniądze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Mulczer

i dzis ze zlomu udalo sie glebogryzarke pod traktor na walek szer. 1.65 wyrwac UNIA 'TRUP' GRUDZIADZ cena 380zl =1zl za kg

28

Odp: Mulczer

Wojtek rób z tej sieczkarni i jak się uda to też sobie zrobię bo mam prawie nową sieczkarnię od rekorda .

29 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2017-12-29 21:06:16)

Odp: Mulczer

Wojtek a do czego potrzebujesz ? Ja mam taki jedno wirnikowy coś jak sadowniczy rozdrabniacz do gałęzi. Odkąd go mam to nie przestawiam lusterek od krzaków wokół pól. https://photos.app.goo.gl/S6hMXOzNvBBfGlqr2 . Na tym filmiku coś tam widać ale jedną ręką telefon a druga operować do tyłu trochę ciężko.  Też miałem pomysł by zastosować dyfer od auta. Wydaje się dość mocną przekładnią i może pracować w sposób ciągły. Ale to co mam teraz dla mnie wystarcza po kukurydzy zrobi, ugory oczyści. Krzaki do grubości butelki od piwa nie są straszne.

30

Odp: Mulczer

dobrze to rozdrabnia? do poplonów nadawałoby sie?

Rolnik z powołania:-)

31 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-12-30 09:49:44)

Odp: Mulczer

W nowym roku ma dojechać do mnie takie coś https://www.roltechagro.pl/kosiarko-roz … kowy-agmet w wersji 260 big_smile

32

Odp: Mulczer

Jak by nie patrzył to taka wersja była by łatwiejsza i szybsza ,,,

tylko problemem jest  element wirujący , który musi być wyważony bo inaczej  porozrywa  wszystko  a tym bardziej że tu jest  wszystko zamontowane bezpoślednio na przekładni i  ona długo mogła by nie wytrzymać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2017-12-30 21:36:09)

Odp: Mulczer

Co do rozdrabniania to jakiejś rewelacji nie ma, dla tego pytam do czego potrzebujesz. twardy materiał jak kukurydza to tylko strzela ale, do trawy trzeba by ostre noże założyć i niżej ustawiać. Nowy wirnik zrobiłem z HEB100 bo stary nie wytrzymał starcia z kamieniem polnym wielkości przedniego koła od c360. https://photos.app.goo.gl/zw5UDQhAY0K2If5o1 a to w trakcie tworzenia https://photos.app.goo.gl/g7NqIiRGjWS4SCOy1

34

Odp: Mulczer

A jakie to ma Obroty  ??

Własnie do trawy  małych krzaczków itp  tak żeby za tyłkiem było przyzwoicie ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Mulczer

Marcin masz tam przeciw ostrze? Taki kawałek noża co się nie rusza?
W tej mojej jest przełożenie około x 2  wystarcza

36

Odp: Mulczer

Przeciw ostrza nie mam ale myślałem, żeby dołożyć.  Co do trawy stricte to trzeba ostry nóż i ustawić dość nisko. Przekładnia mam z tej firmy https://www.agromet.pl/produkty/przekladnie-katowe tą PK 45 007. Trzcina powyżej kabiny tylko znika, gałęzie krzaki to  nie problem. Cegła czy pustak tylko się rozlatuje, trafisz na dużego polniaka to już gorzej. Wałek mam ze sprzęgłem jednokierunkowym i ciernym tak by po wyłączeniu i zablokowaniu womu wirnik mógł się obracać.

37

Odp: Mulczer

temat powrócił. kuzyn obiecał mi cos z anglii przywieśc. tylko jakie bijaki najlepsze? chodzi mi o niszczenie poplonów i naci w marchwii.
kolejne pytanie jaka szerokość na moje 130 KM w fordzie? 3m?

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Mulczer

to jak młotki czy noże?

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Mulczer

ja mam młotki i jestem zadowolony  zadowolony

40

Odp: Mulczer

Noże to tak chyba tylko jak by słomę po kombajnie ciąć

E 516 na części
Telefon 695 076 269