1

Temat: Myć czy nie myć?

Ja myję ile wlezie, a tym bardziej pod silnikiem bo tam najwięcej syfu. Oczywiście jak jest pogoda, potem wyschnie i pod plandekę.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

2

Odp: Myć czy nie myć?

znajomy umył bizona na koniec sezonu, w kolejnym wyjechał a tu co drugie łozysko padniete...

Rolnik z powołania:-)

3

Odp: Myć czy nie myć?

Komu przyszło do głowy taką dziwną anketę robić?

4

Odp: Myć czy nie myć?

odradzam ale można umyć krótko przed wyjazdem bo inaczej rdza i łożyska

5

Odp: Myć czy nie myć?

Ciekawość Panie Dario.


W tym roku pękła mi rurka od wskaźnika ciśnienia oleju, zanim się zorientowałem około trzy litry oleju wyciekło na kombajn. Naprawiłem na polu i zanim skończyłem kosić na tym oleju urósł już spory kożuch z plew i kurzu. Zgarnąłem to szpachelką ale tłusta plama została i kurz dalej się zbiera. Oczywiście można wziąć benzynę i szmatkę, tylko że dostęp jest utrudniony.
Poza tym poprzedni kombajn myłem trzy sezony pod rząd i tylko jedno łożysko mi padło.
a zawsze wyglądał tak:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/fbf2c0a5f51bb90c

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

6 Ostatnio edytowany przez Laszek (2016-09-01 21:28:42)

Odp: Myć czy nie myć?

To się łożyska smaruje przed myciem i nie ma z tym problemu. Ja osobiście myje. Dziś właśnie Claasa myłem przed akcją qq bo z lekka zasrany. Jak ktoś nie chce to niech nie myje i tyle.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: Myć czy nie myć?

Można myć przed sezonem po to raczej rdza wejdzie.

8

Odp: Myć czy nie myć?

Ja myję po sezonie. Oczywiście najpierw dmuchanko na 10 barach i potem mycie.

9

Odp: Myć czy nie myć?

u mnie kolega df myje co roku po zniwach i teraz do hali go chowa kombajn wiecznie nowy z wyglady a po myciu ropownica olej i wio go calego gdzie wytarty i mało dostępne miejsca i oczywiscie smarowanie łożysk po umyciu i uruchomienie kombajnu żeby się rozuszal jeszcze i do spania go odstawia

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: Myć czy nie myć?

myje się potem smarowano i na 30 min praca na sucho i jest cacy

11 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2016-09-02 00:16:27)

Odp: Myć czy nie myć?

To proste tak jak pytanie czy kombajnista się myje czy tylko dmucha.;)

12

Odp: Myć czy nie myć?

Tylko że można myć dwojako:
1. Mycie kosmetyczne. Czyli myjemy blachy i szyby z syfu i tu nie widzę problemu w ciągu sezonu.
2. Mycie dokładne (jeśli jest potrzeba). Po sezonie plewy zmiotką i powietrzem i na zimę tak stoi. Przed sezonem gruntowne mycie, schnięcie, smarowanie i w pole.
Sprawdzone przez lata nie tylko u mnie.

gg 5118068

13

Odp: Myć czy nie myć?

Ja kombajn zawsze czyszczę sprężonym powietrzem , myje tylko szyby płynem i do szyb i tyle.

14

Odp: Myć czy nie myć?

Moim zdaniem powinno się myc chociaż raz w roku tak dokładnie gdyż zawsze to zmniejsza ryzyko pożaru związanego z nagromadzeniem materiałów które są łatwopalne.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

15

Odp: Myć czy nie myć?

sławek to sie robi spręzonym powietrzem nie woda

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Myć czy nie myć?

Sprężone powietrze to jedno ale umyć też trzeba.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

17 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-09-03 08:49:03)

Odp: Myć czy nie myć?

JA tam też myje na koniec sezonu. Sprężonym powietrzem to można jak się skończy żniwa w jeden dzień i rano wystawi z pod pierzyny a wieczorem schowa maszynę pod pierzynę.
Wiadomo plewy sprężarką...

18

Odp: Myć czy nie myć?

Ja też tylko wiater a woda w ostatecczności

19 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-09-03 13:57:55)

Odp: Myć czy nie myć?

Ale czemu? kombajn jest z cukru?

20

Odp: Myć czy nie myć?

tylko powietrzem a mycie to głupota totalna a kto nie trzyma pod dachem kombajnu to patyraki i powinno sie zabrać im kombajny i pole u nas nigdy takie maszyny jak kombajn  opryskiwacz czy siewniki nie stały pod chmurą