1 Ostatnio edytowany przez ZtManiak (2016-10-11 10:46:32)

Temat: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Troszkę nie miałem czasu tutaj zajrzeć że względu na gorączkowe szykowanie sprzętu do wożenia obornika który wczoraj zacząłem z ojcem wozić naszymi forszajami oczywiście nie obyło się bez przygód! Przytarłem swojego forsza hmm. U was jak praca ? Dodam linka z kilkoma fotami z wczoraj i z małej przemiany mojego zt pozdrawiam ! https://www.imageshack.us/user/kryszkumerc . Jakby link nie działał prawidłowo dajcie znać big_smile

2

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Mozolnie idzie ta praca wink Kolego mógłbyś podać swój numer bo może miałbym do Ciebie interesa małego smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Oficjalnie zakończyłem prace połowę na ten sezon  ... sprzęty umyte stoją i czekają na wiosnę 😉 prace odbyły się bez większych awarii wiec oby tak dalej  ! Mysle zimą wyciągnąć z 323 pompę ,wtryski i dać do Piotra K może trochę przybędzie tak potrzebnej mocy ...

4

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja też mam zamiar wysłać Piotrowi pompę z wtryskami bo już puszcza pompka i wgl czas zregenerować wszystko po tylu latach smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

5

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Widziałem te ciągniki na OLX

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

InfinityPG napisał/a:

Oficjalnie zakończyłem prace połowę na ten sezon  ... sprzęty umyte stoją i czekają na wiosnę 😉 prace odbyły się bez większych awarii wiec oby tak dalej  ! Mysle zimą wyciągnąć z 323 pompę ,wtryski i dać do Piotra K może trochę przybędzie tak potrzebnej mocy ...

ja prawie nie zaczałem orek zimowych a jeszcze wymysliłem sobie zeby dac sól potasowa pod orke wiec zajecia więcej. na polu kuku troche marchwi i brokułu. o tym ze po marchwi i brokule mam siac pszenice nie wspomne

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Mi 16ha zostało do uprawy na zimę. I miało być zasiane 3ha pszenicy tybalt. Już jej nie zasieje bo to teren o wysokim poziomie wody gruntowej. Uprawa jak nie dam rady do końca listopada wjechać to zostaje na wiosne...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja już po wszystkim oziminy posiane, pod wiosenne poorane, zostało tylko na wiosnę poorać pod proso i wiosną siewy smile

9

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

U mnie na 6ha obornik jeszcze do wywiezienia i zaorania, 11ha nowego pola do zaorania, drewno na zimę do pocięcia i posprzątanie garażu, a na zimę remonty sprzętu i przycinanie miedz, bo gałęzie strasznie się pchają.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

10

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

hmmm
pszenica posiana w 66%
czosnek posadzony
Do zaorania 25% pow. gospodarstwa
Do wykopania 400 krzaków porzeczki i potem trzeba wsadzić około 1000szt. Sadzenie to pikuś ale kopanie szpadlem..... pomieszane odmiany w załozonej plantacji......
Przygotowanie instalacji nawodnieniowej do zimy 50%
No i tyle...  tydzień pogody może trochę więcej bo słońce coś szybko zachodzi.
No i można będzie się brać za inne mniej pilne prace
3 ha porzeczki do przecięcia, 4 do opryskania z plecakiem, wapno , sól....

11

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja od poniedziałku zaczynam siewy smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

a ja 5ha do posadzenia czarnej 1ha szkółki i wolne jest jeden problem wyorywacz i ciągnik toną

13

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

oj tam oj tam, są tacy którym woda nie przeszkadza wink https://www.youtube.com/watch?v=ZN7JjXIYFP0

14

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja mam jeszcze 2 ha ziemniaków do wykopania , 20 ha kukurydzy do koszenia i trochę siania.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

e669696666(do karol323). A no 303D sprzedany, właśnie wioze następcę z Niemiec również 303D ale 100%oryginał od pracownika fortschritta (takiej sztuki jeszcze niee spotkałem) do zrobienia silnik bo chleje olej woadrami ale dał całe nowe tuleje i tłoki nominał DDR. Także czeka mnie szybki remont bo orać trzeba. A ten drugi niebieski co kupiłem od Niemca do niego niedługo wraca wymieniłem za zt 303 i zt300 w stanie igła.

16

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Do zaorania pozostało 40 ha.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

17

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Orka jakieś 30ha. , obornik wywiezione jakieś 800t ale na koniec listopada jeszcze z 500t . albo i więcej do rozwalenia .

18

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

u mnie chyba to po sezonie bo z reszta oprysków jesiennych chyba sobie odpuszcze.zostało jeszcze troche talerzowania na usłudze i to tyle.

19

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

100 HA po kuku ! do mulczowania , talerzowania, rozwalenie 1000 ton kurzaka , orka , i będzie po robocie, w międzyczasie opryski na  pszenice , i leje i leje , ale co tam. taka robota.

Leszek   dla kolegów'

20

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Zostało 2 ha ziemniaka do wykopania i 20 ha do zaorania.