21

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Prace w polu idą... idą jak starej, brzydkiej k...ie w deszcz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

i tu się z tobą zgadzam w 100%

23

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

W sumie porobione ... przygotować ino do zimy maszyny i wsio ... chyba czas  spuścić wode z opryskiwacza ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

U mnie wszystko zasiane, zrobiłem część oprysków ale pogoda nie pozwala na dokończenie, do zaorania 3 ha na zimę i po sezonie

25

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

koseś napisał/a:

Orka jakieś 30ha. , obornik wywiezione jakieś 800t ale na koniec listopada jeszcze z 500t . albo i więcej do rozwalenia .

Nowym sprzęt już docierasz ?

26

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

MAREKPE napisał/a:

Prace w polu idą... idą jak starej, brzydkiej k...ie w deszcz.

pięknie napisane !!     na dodatek trafiłem dzis na ekipę poszukiwaczy skarbów lub innego gówna bo sobie urządzili poszukiwania na moich szpilkujacych pszenicach , i od rana *** dziurami ze 30 ha raz przy razie . granda na całego .  co z tymi huj.. począć ??? co niedziela to samo ! popędzisz jednych nadciagają następni ?? jakaś rada?? co począć????

Leszek   dla kolegów'

27

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Na pole i strzały ostrzegawcze w powietrze poudawać niezrównoważonego, Ostrzec że w razie chwilowej niepoczytalności można komuś zrobić kuku....
Marek dobrze napisał, u mnie jeszcze sporo roboty a buraki nawet nie przepołowione co najlepsze nie ma tego wiele ale drugi miesiąc już leje....

28

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Karol323 napisał/a:

Mozolnie idzie ta praca wink Kolego mógłbyś podać swój numer bo może miałbym do Ciebie interesa małego smile

a mówiłem  żeby wtedy co byłem u Ciebie zabrać się do roboty wink u nas  wszystko skończone. 22ha buraków do wykopania  u wuja.

Sprzedam U-4514

29

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

scoda19 napisał/a:
koseś napisał/a:

Orka jakieś 30ha. , obornik wywiezione jakieś 800t ale na koniec listopada jeszcze z 500t . albo i więcej do rozwalenia .

Nowym sprzęt już docierasz ?

Obornik wywiozłem testowym a teraz czekam tydzień może dwa i już nowy się dowlecze na podwórko , było by szybciej ale te zapytania ofertowe mnie wykończą nerwowo............

30

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

No tak zapomiałem przecież ułatwienie dla rolników.Cena decyduje o wyborze czy to jeden z kryteriów ?

31

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Sarast, dogadać się. Jak ciekawe historycznie miejsce uprawiasz, przegonisz w dzień - przyjdą w nocy. Zaproponuj 50 % zysku ze znalezisk (do negocjacji) dla Ciebie. Możesz zejść do 40 nie mniej. Będziesz miał więcej jak z pszenicy. Mówię o profesjonalistach, którzy wiedzą czego szukać i gdzie.
Niedzielnych poszukiwaczy goń. Parę wystrzałów też nie zaszkodzi. To nie jest dziwactwo, to biznes.

32

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Muszą mieć pozwolenie od Ciebie i od konserwatora zabytków. Chyba że szukają tylko lemieszy.... Sprzedawanie znalezisk jest przestępstwem....

33 Ostatnio edytowany przez sarast (2016-11-07 15:42:06)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Mam znajomego zawodowiec pomaga dla Adama Sikorskiego z programu:" było nie minęło" , on znalazł  z epoki brązu  elementy uprzęży końskiej , ozdoby na rękę , włosów, groty strzał , datowane na 2500 lat p.n.e. u kolegi na polu, zglosił i jest już na wystawie w muzęum ziemi lubuskiej, kolega rolnik  dostał zaproszenie na wystawę, podziekowania, upominki, ale znależnego nie bo tego rodzaju skarbów z epoki brązu u nas  w ostatnim okresie czasu jak grzybów po deszczu,  ale na moich polach i po sąsiedzku w 1882 roku rolnik odkrył złoty skarb scytyjskim z Witaszkowa".  https://pl.wikipedia.org/wiki/Skarb_z_Witaszkowahttp://gminagubin.pl/zloty-skarb-witaszkowa.html to rozpala amatorów do białości,   to potwierdzone siedliska przez  archeologów , cyklicznie co parę lat  poznański instytut archeologi prowadzi w ramach szkoleń poszukiwania ze studentami, ale grzecznie proszą dobierają terminy i nikt nie robi afery,  a teraz ten nalot bałwanów po nocach z latarkami , szok, kolega mało  co takiego nie ustrzelił w nocy bo skulonego wzioł na celownik mysląc że to dzik , a ten chu... wstał i kolega malo nie zemdlał bo nie wiele brakowało ,dzwoniłem dzis do dzielnicowego ale ten kazał zgłaszać każdy tak incydent, przyjadą na interwęcję . będe gonił dziadostwo.

Leszek   dla kolegów'

34

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Deszcze które przyszły w nocy zakończyły u mnie siewy. Planowałem jeszcze 4 ha do wczoraj było tam jeszcze za mokro, teraz to już po herbacie.

35

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja jeszcze myślałem 15ha pszenicy posiać, ale jak nie będzie możności do 10.10 się wyrobić to odpuszczam temat. Z ozimin 19ha pszenżyta się udało. Martwi mnie tylko to że na wiosnę 35ha będzie do posiania.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

36

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Miałem dziś jeszcze orać 3 hektary pod pszenżyto , cóż chyba też trzeba będzie odpuścić.

37

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja buraki wykopałem na rządki i teraz miałem zbierać. Przylało, a siane nie mam nawet ziarka....

38

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Sianlem wczoraj do 2 w nocy zeby zdarzyc przed deszczem teraz juz spokojnie mozna siąść i patrzec jak rosnie pogoda nie rozpieszcza w tym roku

39

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Luzik, przetarł się przewód powrotny z orbitrola, w skrzyni Sahara, ale na bazę z wielkimi oporami dotarłem, dzisiaj leje, jakoś to będzie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja jeszcze nie siałem , 15 ha ziemniaków jeszcze do wykopania , kukurydza na kiszonkę zaczęta niestety deszcz przerwał robotę , zostało jeszcze 7ha ale nie wiem kiedy da skosić.Ogólnie h..nia z patatajnią cały czas pada a dwa dni pogody niewiele wnoszą w temacie prac polowych.A i jeszcze 6 ha trawy czeka na pogodę , normalnie szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."